Порода родом із Великобританії.
Більш ніж 2000 років тому римляни завезли домашніх кішок у Британію. Завезені кішки успішно адаптувалися до нових умов проживання та асимілювалися серед місцевих порід. Таким чином у кінці ХІХ століття на Британських островах було кілька різновидів домашніх кішок від яких веде свій родовід британська короткошерстна кішка. Її історія як самостійної породи почалась у перші роки ХХ століття. Саме тоді відбувся поділ на європейську та британську короткошерстні породи, які до того часу вважали єдиною породою із загальною назвою – короткошерстні.
Так у енциклопедіях порід кішок, які вийшли з друку у 80-х роках ХІХ століття, описані загальні стандарти для британської, європейської та картезіанської (шартрез) кішок. Доречі, саме шартрез мав найбільший вплив на формування зовнішнього вигляду британської кішки на початку ХХ століття. Серйозна робота над породою почалась тільки у 30-х роках ХХ століття. Англійські селекціонери для формування породи провели ретельний відбір та схрещування із перською, європейською, американською короткошерстними кішками та шартрезом. Результатом їх кропіткої праці стала кремезна кішка з чудовим кістяком, міцним здоров’ям та величезною гаммою забарвлень та малюнків хутра.
Офіційне розділення британської та європейської короткошерстнихї порід відбулось у 1966 році. Трохи раніше окремий статус отримали шартрези. Проте в’язки між представниками цих трьох порід тривали. Навіть у наш час у родоводі сучасних британців можна зустріти представників персів, екзотів, скотішфолдів. Для племінних тварин подібні включення інших порід є виправданими тільки на етапі формування породи. Наразі це вважається не припустимим так як веде до втрати специфічних ознак британської короткошерстної породи.
GCCF була першою організацією, яка офіційно зареєструвала британську короткошерстну породу у Великобританії. У 1980 роце породу визнала FIFe. У США порода була маловідома аж до 1964 року, коли отримала право приймати участь у виставках.
В Україні британська короткошерстна кішка є досить популярною. В Україні працює кілька фелінологічних організацій, які є членами міжнародних зокрема WCF, FIFe, CFA, TICA та ін. У кожної з цих організацій є свої стандарти які хоч і співпадають у головних вимогах до зовнішнього вигляду тварини проте у де-яких деталях, таких як форма голови, лінії профілю, довжина хвоста, якість шерсті, можуть мати розходження.
Британська короткошерстна кішка повинна бути великою, масивною та округлою.
Британські короткошерстні кішки – середнього або великого розміру тварина, з кремезним добре розвинутим тілом, з широкою грудною клітиною, розвинутими м’язами, міцною спиною та плечима, короткими але кремезними кінцівками, з великими лапами округлої форми та товстим хвостом, ледь зігнутим та коротким. Голова кругла, масивна на короткій товстій шиї. Загалом усі частини тіла у тварин цієї породи повинні виглядати масивними та округлими. Мордочка широка з тлустими щоками, підборіддя товсте. Ніс короткий, широкий та прямий, ледь кирпатий. Вуха короткі широко посажені із заокругленими кінчиками. Очі великі, круглої форми, широко розставлені та відкриті. Колір очей повинен відповідати кольору хутра.
Шерсть коротка, але густа на дотик ніжна з добре розвинутим підшерстям. Забарвлення шерсті може бути будь якого кольору.
Загальне враження – це велика важка кішка з тілом кулеподібної форми, яка випромінює спокій та відчуття власної гідності.
Характер у британців флегматичний. Вони випромінюють спокій та відчуття власної гідності.
Це спокійні, милі розумні та лагідні кішки. Вони значно рухливіші за представників інших порід які споріднені з перськими. Проте з віком ці кішки більше надають перевагу не іграм а можливості спокійно поспати.Британські кішки врівноважені, товариські, не нав’язливі, самостійні та віддані своєму господареві.
У кішок цієї породи як правило народжується 1-2 кошеняти у приплоді. Допомога при народженні малят їм зазвичай не потрібна. Це дуже віддані та турботливі мами, які не перекладають клопоти про кошенят на плечі господаря.
Це дуже мирні кішки, тому сміливо можете селити британську короткошерстну кішку у домі де вже живуть інші тварини. Вони не вимагають багато уваги та легко піддаються дресируванню. До речі, саме за це їх люблять знімати у кіно та у рекламних роликах.
Це чудова порода для сучасних мешканців міст.
Доглядати за британською корокошерстною легко. Необхідне щоденне прочісування шерсті спеціальною рукавичкою. Раз на тиждень оглядайте та протирайте їх очі та вуха. Мити цих кішок слід раз на місяць.
Головною умовою гарного зовнішнього вигляду цієї кішки є збалансоване, якісне висококалорійне харчування.
Для гарного зовнішнього вигляду необхідне добре харчування.
Кішки цієї породи мають міцне здоров’я. Схильності до спадкових хвороб у них не виявлено. Живуть ці кішки в середньому 15 років та більше.
Проте є одна особливість, яку варто враховувати якщо ви в майбутньому плануєте зайнятись розведенням цієї породи. Останнім часом із різних країн до нашої було завезено велику кількість племінних тварин, які були виведені згідно з стандартами різних фелінологічних організацій, але ці кішки крім того що належать до різних ліній розведення та відрізняються за зовнішнім виглядом, але й можуть бути генетично не сумісними.
Також не слід нехтувати щепленнями та профілактичними візитами до ветеринарної клініки.
Наші партнери Елітстелі натяжні стелі в Киеві.
Сайт про собак Собакоманія