Надмірний апетит у кастрованих котів викликаний змінами у гормональному фоні.
Після кастрації у кота відбуваються зміни у гормональному фоні. Саме через зменшення кількості статевих гормонів змінюється й поведінка тварини. Кіт втрачає інтерес до кішок, зникає агресивність, він припиняє мітити територію, стає меньш рухливим і не голосить страшним голосом. Щасливий господар радіє, бо вихованець став врівноваженим та спокійним, а оселя охайною. От тільки їсти котик став більше.
Посилення апетиту є наслідком кастрації. Якщо котові видавати стільки корму, скільки він може з’їсти, то не дивуйтеся, що через деякий час ваш котик за формою нагадуватиме хутряний м’ячик. А це вже ознака ожиріння, яке для котячого організму так само небезпечне, як і для людського.
Вагу кастрованого кота необхідно постійно контролювати, щоб не допустити ожиріння.
Тому перше правило, яке треба запам’ятати і якого треба неухильно дотримуватись при годуванні кастрованого кота – не перегодовувати. Щоб не перегодовувати кастрованого кота, необхідно постійно контролювати його вагу. Візьміть за правило зважувати вашого улюбленця раз на 2-3 тижня. Якщо вага тварини збільшилась, то зменшіть порцію або замініть раціон на меньш калорійний.
Внаслідок кастрації в організмі кота відбуваються також зміни, через які збільшується ризик виникнення сечокам’яної хвороби. На жаль, досліджень на цю тему мало, але є підтвердження, що зайва вага тварини збільшує ризик виникнення цієї хвороби. Крім того, кастровані тварини схильні до сечокам’яної хвороби, тому що після операції сечовивідний канал стає вужчим і атрофується. Сечовипускання у кастрованих котів відбувається рідше, тому є більша ймовірність утворення каменів у нирках та сечовому міхурі.
Отже, друге правило при годуванні кастрованих котів – треба уважно слідкувати за вмістом мінеральних речовин, особливо фосфору та магнію, у кормі. Необхідно дотримуватись правил годування котів. Якщо ви годуєте кота натуральною їжею, то не варто її змішувати із сухим кормом.
Якщо годуєте кота натуральною їжею, то не забувайте, що у раціоні повинні завжди бути яловичина, курка, субпродукти, м’який сир та кефір (інші молочні продукти кастрованому котові давати не варто!). Варто повністю виключити із раціону рибу, бо у ній великий вміст магнію та фосфору. Саме висока концентрація фосфору та магнію може спровокувати сечокам’яну хворобу.
Якщо ви годуєте кота сухим кормом, то слідкуйте, щоб він був високоякісним. Обирайте корм для кастрованих котів чи корм для профілактики сечокам’яної хвороби. У жодному разі не годуйте кота кормом, який продається у супермаркетах на вагу.
Правило треттє – давайте тварині достатньо води. В ідеалі у кота повинен бути постійний доступ до свіжої води, особливо, якщо годуєте кота сухим кормом. Нагадуємо, у нормі об’єм рідини, яку повинна випивати тварина, має бути у 2-3 рази більшим, ніж об’єм спожитого нею сухого корму. Якщо кіт не випиває норму води, тоді розмочуйте нею сухий корм або зовсім від нього відмовтеся.
Якщо годуєте кота натуральною їжею, тоді об’єм води повинен становити 20-30 мл на 1 кг ваги тварини.
Це, власне, усі правила, яких слід дотримуватися. Вони прості, але допоможуть уникнути негативних змін у здоров’ї вашого улюбленця.
Наші партнери Елітстелі натяжні стелі в Киеві.
Сайт про собак Собакоманія