У котів репутація дуже охайних тварин. Якщо поспостерігати за кішками, то складається враження, що вони постійно зайняті саме доглядом за своєю шубкою. Може скластися враження, що тут котам допомога не потрібна, проте це не так.
Розчісування допомогає кішці позбутися відмерлих шерстинок , які інакше опинились би або у шлунку кішки або на вашому одязі.
Причин є декілька. Перша з них полягає у тому, що кіт доглядає за шубою вилизуючи її, язик слугує для котів і мочалкою і гребінем. Вся шерсть, яку кіт зібрав із своєї шубки опиняється у нього у шлунку. Там шерсть збивається у плотний клубок, який викликає порушення травлення. Кіт одночасно відчуває голод, але їсти не може. Тварина підходить до своїх мисочок дуже часто, але їсть зовсім трохи. Щоб прочистити шлунок від шерсті кішка використовує два способи: сухий кашель та рвотний рефлекс. Перший спосіб призначений щоб викликати блювання. Завдяки анатомічним особливостям глотки та шлунку кішка не може подавитися шерстю. Нажаль іноді шерсть, що збилась у шлунку призводить до закупорки кишківника, тоді щоб допомогти тварині доводиться робити операцію. Найчастіше ця проблема зустрічається у порід штучно виведених, наприклад, у перських кішок. Їх шерсть дуже тонка, тому безперешкодно потрапляє у шлунково-кишкову систему. Крім того, волоски часто застряють у нихніх кликах і якщо їх звідти не прибрати, то вростають у ясна викликаючи запалення.
Як би ретельно кіт не вилизувався якась частина відмерлих шерстинок все одно залишається і зрештою опиняється на одязі, меблях і у повітрі. Коли наступає линька кількість відмерлої шерсті збільшується у рази. Тож це друга причина – вичісуючи домашнього улюбленця ви дбаєте про чистоту і охайність вашого житла.
І нарешті, розчісування допомагає крім відмерлої шерсті позбутися ороговілих клітин шкіри та частинок бруду із шерсті, покращує цикркуляцію крові у шкірі і таким чином волосяні фулікули отримують більше поживних речовин, а отже й шерсть тварини виглядатиме краще, здоровіше.
Частота розчісування залежить від довжини шерсті та наявності підшерстку.
Представників довгошерстних та напівдовгошерстних треба вичісувати щоденно.
Для короткошерстних порід цілком достатньо буде одного – двух розчісувань на тиждень.
Щоб процедура була найменш травматичною, як для тварини, так і для господаря, кота потрібно привчати до розчісування починаючи з 1,5 місячного віку. Оберіть момент коли тварина буде у доброму гуморі, будьте терплячі та лагідні. Після вичісування пригостіть котика ласощами, щоб процедура асоціювалась із смачнім частуванням у фіналі.
Гребені та пуходерки допоможуть вам доглядати за шерстю кішки.
Додаткові засоби для догляду:
Дотримуйтесь послідовності позчісування.
На завершення перевернути кішку на живіт і провести по шерсті комбінованою щіткою з щетини та метелевих зубців від голови до хвоста. Таким чином ви зберете вилинялі шерстинки, які пропустили.
Шубку короткошерстних котів теж необхідно розчісувати.
Для короткошерстних котів зрозуміло, що розплутувати нічого не треба. Натомість вдягаємо рукавицю із пластиковими зубцями і проглажуємо шерстку у тій самій послідовності як і для розчісування. Міняємо рукавицю з зубцями на масажну рукавицю з махровою поверхнею і прогладжуємо хутро тварини щоб зняти відмерлі шерстинки, які залишилися.
Спреї та кондиціонери використовуються або під час, або на завершення процедури, тут орієнтуйтеся на рекомендації виробника продукції. Ці засоби доглядають за шерстю тварини надають їй здорового сяючого вигляду.
При регулярному догляді, якщо все робити правильно, коти звикають до процедури і навить отримують задоволення.
Наші партнери Елітстелі натяжні стелі в Киеві.
Сайт про собак Собакоманія