Іноді проблеми із здоров’ям вашої кішки можна вирішити просто підкорегувавши її раціон. Де які хвороби виникають через нестачу вітамінів
Раціон домашніх кішок повинен бути збалансованим, різноманітним та містити усі необхідні тварині вітаміни, мінеральні елементи та поживні речовини чи йдеться про натуральне харчування чи про готові корми. Проте, нажаль господарям не завжди вдається забезпечити своїм улюбленцям здорове та правильне харчування через це досить часто у домашніх кішок спостерігається гіповітаміноз, дефіцит мінералів та де яких амінокислот в організмі. Стається це через одноманітність раціону, а іноді через відмову від збалансованого харчування через перебірливість кішки.
Вітаміни для кішок відіграють велику роль, збільшуючи інтенсивність всіх процесів в організмі: регулюють обмін речовин у кішок, сприяють росту і розвитку організму молодих тварин, продовжують тривалість життя у дорослих тварин, зміцнюють м’язи, мають позитивний вплив на кровоносну та кісткову системи. Вітаміни підвищують стійкість організму кішки до впливу факторів зовнішнього середовища, зміцнюють імунітет, а якщо кішка хворіє, пришвидшують одужання.
Якщо ж кішка тривалий час недоотримує вітамінів, то відбувається порушення багатьох функцій організму.
Нестача протеїнів, вітаміну А й вітамінів групи В може мати дуже погані наслідки для здоров’я вашої улюблениці. При нестачі протеїну та вітаміну А знижується імунітет. Якщо не вистачає вітаміну А й є дефіцит вітаміну С, зменшується природна резистентність поверхневих клітин, особливо епітелію шлунково-кишкової системи.
Одним із специфічних наслідків нестачі вітамінів та мінералів в організмі кішки є хвороби кісткової системи, які виникають коли тварину годують виключно м’ясом чи рибою (без хрящів та кісток).
Дефіцит вітаміну Д у кішок спостерігається дуже рідко, бо вітаміну Д їм потрібна надзвичайно мала кількість. Так при додаванні у корм риб’ячого жиру чи вітаміну Д можлива інтоксикація так як кішці його потрібно 50-100 ПЕД /день. Тому у кішок рахіт виникає рідко, а причиною його виникнення є занадто великі дози кальцію при мінімальних дозах фосфору.
Через те, що організм кішки не здатний синтезувати вітамін А із складників провітамінів, які містяться в рослинній їжі, є ризик виникнення його нестачі. При його дефіциті виникають хвороби шкіри й очей, дефекти кісток й порушення статевої функції.
Через нестачу вітаміну Е при надлишку насичених жирних кислот, наприклад коли тварину годують виключно консервами із деяких видів чи сортів риби, споживанні великій кількості оселедцевої олії чи риб’ячого жиру, виникають жирова жовтяниця, поліневрит та різноманітні порушення нервової діяльності (анорексія, атаксія, спінальна гіперестезія, порушення рефлексів).
При недостатньому надходженні в організм кішки тіаміну, наприклад в наслідок годування тварини винятково промисловими кормами у консервах де тіамін руйнується в процесі гарячої стерилізації, також є негативні зміни у стані здоров’я. Котяча пелагра з ерозіями язика розвивається через брак нікотинової кислоти, так як організм кішки не має здатності її синтезувати самостійно.Гіпервітаміноз також спричиняє негативні зміни у організмі кішки.
Усі ці хвороби є наслідком дефіциту деяких речовин чи елементів, проте є багато патологій, якої виникають у результаті надлишку цих же речовин. Гіпервітаміноз, який виникає у наслідок тривалого годування сирою печінкою, називається хронічним А-гіпервітамінозом і призводить до деформуючого цервікального спонделезу з утворенням анкілозу й наступними клінічними ознаками болю при рухах, особливо голови (поза кенгуру) ненормального пересування й обмеження рухливості шийного відділу хребта. До того ж тварина не зважаючи на добрий апетит втрачає вагу. На хребті і на проксимальних суглобах кінцівок спостерігаються анкілозуючі зміни кісток.
Визначити страждає ваш улюбленець на гіповітаміноз чи гіпервітаміноз може тільки ветеринарний лікар.
При виборі вітамінів для кішки потрібно враховувати, що вітаміни для кішок і котячі ласощі з вітамінами – це різні речі.
Ласощі з вітамінами можна давати кішці щодня, так як вміст вітамінів в них дуже малий.
Вітаміни для кішок не можна давати тварині постійно. Їх дають кішками курсами, восени, навесні та по мірі необхідності, наприклад, після хвороби або операції.
Перед тим як купувати вітамінні препарати й давати їх вашому чотирилапому другові необхідно тварину показати ветеринару, щоб не сплутати симптоми серйозної хвороби із ознаками гіповітамінозу. Консультація необхідта також тому що вітамінні препарати призначаються виходячи із віку, статі, ваги, стану здоров’я тварини та породи кішки.
Наші партнери Елітстелі натяжні стелі в Киеві.
Сайт про собак Собакоманія