Ласощі для кішок

Кожен з нас знає, що таке ласощі і напевно кожен має свої улюблені смаколики, якими себе періодично балує.

Кішки теж не байдужі до ласощів. Вони перебірливі у їжі бо мають розвинуті смакові рецептори та органи нюху. Звичайно кожна тварина має перелік улюблених продуктів, але загалом у більшості кішок гастрономічні уподобання збігаються. Тому, якщо ви хочете побалувати свого котика чимось смачним, але із користю, або якщо хотіли б навчити його нових навичок ця стаття буде вам корисна.

На відміну від собак кішки дресурі піддаються погано. Щоб навчити кішку щось робити необхідно її переконати і навчання проводити у вигляді гри. Ласощі у цьому випадку є просто незамінним аргументом на користь того, щоб кішка робила те що хоче господар. Ці продукти викликають у кішок на стільки сильні емоції, що для того, щоб їх отримати тварина готова навіть виконувати команди людини. Господареві простіше контролювати свого улюбленця та впливати на його поведінку.

Для чого потрібні ласощі.

Ласощі – це не їжа на кожен день, про це варто пам‘ятати. Їх не варто видавати часто, а лишень у особливих випадках. За допомогою ласощів ви можете дати зрозуміти тварині, що наслідком гарної поведінки є смачна винагорода. Ваш улюбленець повинен розуміти, що гощення треба заробити.

За допомогою ласощів ви можете швидше й ефективніше привчити тварину до лотка, дряпалки, місця для їжі та сну, заохотити до гарної поведінки, навчити виконувати команди. Тварина отримує позитивний досвід спілкування із господарем та засвоює нові навички поведінки без стресу та нервового напруження.

Кожна упаковка ласощів містить детальну інструкцію з рекомендаціями скільки разів на день і у якій кількості можна ними пригощати кішку. Якщо ви годуєте тварину сухими кормами, то ласощі краще обрати того ж виробника і бажано з тієї ж серії що й основний корм. Уявлення, що найкращі ласощі для кішки це ковбаска з вашого столу не тільки хибне, але й шкідливе для здоров‘я кішки. Річ у тім, що у шлунку тварини яка харчується сухим кормом виробляється відповідний набір ферментів для їх розщеплення. Тому коли кішка отримує їжу з вашого столу це може призвести до розладу шлунку та проблем із системою травлення.

Які існують ласощі для кішок.

Усі смаколики для кішок можна поділити на чотири групи: нейтральні, вітамінізовані, snack та профілактичні. Давайте познайомимось із кожною групою детальніше.

  • Нейтральні – найпоширеніший та найпростіший вид котячих ласощів. Вони призначені щоб заохотити та розважити кішку. Випускають їх майже усі компанії, що спеціалізуються на виробництві корму для тварин. До нейтральних ласощів належать: сирні галети, печиво з котячою м‘ятою, тощо. Цей вид смаколиків не варто давати вашому улюбленцеві часто, через великий вміст цукру у них. По-перше підвищений рівень цукру у крові погано впливає на здоров‘я кішки, а по-друге тварина стає млявою, апатичною і сонною. Не рекомендується пригощати кішку цим видом ласощів якщо вона має зайву вагу.
  • Вітамінізовані – до їх складу входять різноманітні вітаміни та мінерали, що корисно для здоров‘я тварини. Виготовляють ці ласощі із різних сортів м‘яса, печінки, морепродуктів. Випускають їх у вигляді рулетиків, мишек, рибок, сердечок та не великих шматочків, пастоподібні. Оскільки концентрація вітамінів у цих смаколиках досить висока пригощати кішку ними треба строго дотримуючись інструкції на упаковці продукту. Також варто дуже обережно давати кішці ці ласощі, якщо ви наразі годуєте її кормами із вітамінами.
  • Snack – ласощі які мають високу харчову цінність. Їх виготовляють виключно із високоякісних продуктів без вмісту консервантів чи інших синтетичних речовин. Це своєрідні делікатеси для кішок бо виготовляються, наприклад, із лосося.
  • Профілактичні ласощі – особлива група смаколиків, які призначені для профілактики та підтримання здоров‘я вашого улюбленця. Такі ласощі можуть попереджати захворювання ясен та зубів, допомагають виводити зі шлунку кішки шерсть, яку тварина заковтує коли вилизується, для виведення та профілактики зараження гельмінтами тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *