Харчування кішок повинно бути збалансованим.
З основними правилами годування кішок ви уже ознайомились раніше, наразі прийшов час поговорити детальніше про годування кішок натуральною їжею.
Необхідною умовою здоров’я будь-якої тварини є надходження у її організм з їжею чотирьох важливих компонентів: білків, жирів, вуглеводів, вітамінів та мікроелементів. нестача чи надлишок будь-якого з них призводить до порушення обміну речовин і спричиняє величезну шкоду здоров’ю. Наприклад, якщо є нестача білків, то сповільнюється регенерація клітин. А це означає, що тварина буде повільніше рости, швидше старітиме, у неї будуть проблеми із легенями, так як легеням для нормального функціонування білки потрібні постійно. Слідом за легенями з’являться проблеми з серцем, шкірою та шерстю, з очима та шлунково-кишковою системою. Якщо у харчуванні тварини є надлишок жирів, то є ризик виникнення ожиріння із відповідними ускладненнями. При нестачі вітамінів та мікроелементів спостерігатиметься втрата зору, “куряча сліпота”, якщо надходить недостатньо вітамінів А і Б, рахіт – недостатньо вітаміну Д, ламкість кісток та м’язова дистрофія, якщо недостатньо кальцію. Як бачите, наслідки можуть бути дуже серьйозні.
Тому при годуванні основна умова, щоб з їжею кішка отримувала повний набір усіх необхідних поживних речовин. Годування кішки натуральною їжею повинно відтворювати ідеальний природний раціон тварини. У природі кішка харчується дрібними гризунами, птахами, плазунами, та іноді комахами, як бачимо раціон восновному складається з м’яса. Вітаміни, амінокислоти, мінеральні речовини та клітковина, які містяться в овочах та злаках, котам теж необхідні от тільки ферментів, щоб перетравлювати їх організм котів не виробляє. Звідки ж коти їх отримують? Річ у тім, що здобич коти їдять цілком, таким чином, з’ївши мишку кішка отримує комплексний обід: м’ясо, субпродукти та ферментовані злаки чи сирі овочі якими раніше поласував гризун.
Періодично коти їдять траву, але не для того, щоб втамувати голод. Трава допомагає виводити з шлунку шерсть, яка постійно потрапляє туди коли кішка вмивається.
М’ясо сире. Біле куряче м’ясо, індик, телятина, яловичина, крльчатина. М’ясо попередньо виморожують у морозилці 5 діб. Розморожений продукт можно обварити окропом 30-40 секунд. Іноді сире можно заміняти вареним. Але не забувайте, що варене м’ясо містить меньше корисних речовин, які необхідні кішці для здорового повноцінного життя. М’ясо та інші продукти тваринного походження повинні становити в раціоні кішки 60-70%
Субпродукти. (печінка легені, нирки, серціе, шлунки) – не частіше раза на тиждень. Ці продукти використовують для того, щоб урізноманітнити меню тварини. Воним містять велику кількість з’єднувальної тканини, яка погано засвоюється організмом кішки.
Яйця та риба – раз на тиждень не частіше. Якщо у вас кіт, а ще й кастрований, тоді рибу виключіть з раціону зовсім, так як ризик сечо-кам’яної хвороби збільшується у 9-10 разів.
Крупи: рис (можна неочищений, бо там є вітамін В12), гречку коти добре їдять у вигляді м’ясної каші.
Кисломолочні продукти: можно усі за вийнятком жирної сметани., ряженки, жирного сиру та цільного молока. Взагалі після 3-х місячного віку молоко коти засвоюють дуже погано. А ось нежирний кефір, йогурт без наповнювачів нежирний, сметану нежирну – їдять із радістю, але знову ж таки не частіше ніж раз на тиждень.
Овочі та фрукти. У невеликих кількостях перетерте яблуко та моркву обов’язково давайте.
Хоча, як вище написано, основним в раціоні кішки повинно бути м’ясо, проте тільки м’ясом кішку годувати не можна. Організму кіщки також потрібні овочі. Їх додають подрібненими у невеликій кількості сирими чи вареними. Звісно, що в чистому вигляді овочі та злаки ви кішку їсти не змусите, тож доведеться готувати суміші. Їжу можна приготувати із запасом, заморозити у морозилці у порційних пакетах. Так ви зможете зекономити час. Але не забувайте, що їжа яку даєте кішці повинна бути кімнатної температури. Заморожену їжу, так само як і гарячу, кішці давати не можна!
Власне сам рецепт суміші:
Наступні продукти можна додавати після розморожування, безпосередньо перед тим як годувати кішку
5. Яйця перепелиці 10-15% не частіше 1-2 раза в тиждень .
6. Оливкова олія або риб’ячий жир 5 мілілитрів на 1 килограм суміши
7. Морська капуста (ламінарія) 10 грамів на 1 кг суміши. Її треба подрібнити як мога дрібніше. Деяким тваринам вона не подобається, тож якщо ваша кішка категорично проти її – цей компонент не додаєте.
Змінюйте складові у рецепті, не годуйте кішку одноманітно, але слідкуйте за харчовими вподобанніми вашої киці. Якщо якісь із інгридієнтів їй не подобаються віключіть їх із раціону.
Наші партнери Елітстелі натяжні стелі в Киеві.
Сайт про собак Собакоманія