Американська короткошерстна кішка веде родовід від кішок, яких завезли до Америки переселенці з Європи.
Порода родом із США. Понад 300 років тому перші короткошерстні кішки були завезені із Європи у Америку колоністами. Саме від ціх кішок ведуть свій родовід не тільки американські короткошерстні кішки а й бомбейські, оцикет, мейн-кун та інші породи виведені у США. Найбільше розповсюдженню породи посприяла золота лихоманка, яка розпочалась у Сполучених Штатах у 1849 році. Золотошукачі дуже боялися можливого спалаху чуми, переносниками якої є щурі. Тому вартість однієї кішки іноді сягала 50 доларів.
До початку ХХ століття ці кішки, так само як і мейн-куни, жили напівдиким життям на фермах та ранчо де успішно полювали на щурів та мишей.
Перша спроба познайомити світ з американською короткошерстною кішкою відбулась у 1871 році на виставці у Лондоні. У 1900 році відбулась перша реєстрація породи.
У 1904 році був зареєстрований перший чистокровний представник породи – кіт на ім’я Бастер Браун. Вважається, що власне від цього кота чорно-димчатого забарвлення, ведуть свій родовід усі американські короткошерстні кішки. На той час порода була зареєстрована як домашня короткошерстна. Після реєстрації була розроблена програма розведення та подальшої селекційної роботи для закріплення характерних ознак породи.
У 1950 році CFA випустила книгу із переліком 50-и тварин, які мали статус чистокровних представників породи домашня короткошерстна кішка.
Назва “домашня короткошерстна кішка” зберігалась за породою до 1966 року. До 1985 року, тварин, що відповідали за фенотипом стандарту американської короткошерстної кішки у CFA реєстрували як домашніх короткошерстних.
Наразі, порода стабілізована, має назву американська короткошерстна, а до розмноження допускаються тільки чистокровні тварини.
В Україні порода належить до рідкісних і мало відомих.
Для породи характерними є добре розвинуті щоки.
Американська короткошерстна кішка має ноги середньої довжини, сильні пропорційні тілу, добре розвинуті та круглі лапи. Хвіст довгий, широкий в основі, до кінчика звужується і ледь закруглюється. Мордочка більша й довжину ніж у ширину, але виглядає круглою. Особливою рисою породи є добре розвинуті щоки. Вуха середньої величини, на кінцях заокруглені. Очі круглої форми, поставлені широко та навскіс. Колір очей може бути: зеленим, жовтим, блакитним та мідним. Ніс середньої довжини. Шия середньої довжини з добре розвинутими м’язами. Тіло витягнуте, але атлетичної статури з міцним кістяком. Спина пряма широка з добре розвинитими м’язами.
Шерсть коротка, м’яка та блискуча. Підшерстя добре розвинуте, дуже щільне. Забарвлення породи схоже із забарвленням європейської короткошерстної кішки. У CFA для американської короткошерстної кішки допускаються усі можливі варіанти забарвлення: біле, чорне, блакитне, червоне, кремове, димчато чорне, шиншила, біколор, таббі, джинджер (червоне таббі з коричневим відтінком). Наразі не прийняті шоколадне, лавандове та колор-пойнт забарвлення. Колір очей, подушечок лапок та кінчика носа може залежати від кольору шерсті.
Коти цієї породи більші за кішок. Вага дорослого кота може сягати до 8 кг, а кішки – до 5 кг.
Американські короткошерстні кішки добрі мисливці але занадто ліниві щоб полювати з власної ініціативи.
Американські короткошерстні кішки дуже ласкаві, розумні мають доброзичливий характер, легко піддаються вихованню. Вони спокійні та ліниві. Багато часу проводять спостерігаючи за навколишнім світом на підвіконні, на дивані чи у кріслі.
Кішки американської короткошерстної добре адаптуються до умов проживання, а також людей, тварин, птахів. Ідеально вписуються у будь-яку сім’ю. Американські короткошерстні кішки досить не залежні, тому чудово підійдуть людям, які багато часу проводять на роботі.
Ці кішки сміливі і зберегли мисливський інстинкт, проте занадто ліниві, щоб користуватися ним з власної ініціативи.
Складного догляду американські короткошерстні кішки не потребують. Їх коротке щільне хутро необхідно розчісувати щіткою, особливо у період линьки. Через густе підшерстя линяють вони дуже сильно, тому у цей період їх треба розчісувати пуходеркою кожен день. Мити цих кішок слід у міру забруднення хутра.
Також треба періодично протирати вуха та очі вологою серветкою змоченою у теплій кип’яченій воді.
Час од часу необхідно перевіряти кігті на всіх лапках, бо у цієї породи кігті можуть вростати у подушечки пальців, а це призводить до гнійних запалень.
Наразі не зафіксовано жодних генетичних дефектів та специфічних хвороб, які передаються спадково й були б притаманні цій породі. Американські короткошерстні кішки мають чудове здоров’я, але через те що дуже люблять поїсти схильні до ожиріння. Тому при утриманні цих кішок дотримуйтесь правила: багато їжі – багато руху.
Є відомості, що у де-яких лініях кішки мають схильність до гіпертрофічної кардіоміопатії, але відсоток таких тварин дуже малий.
Нажаль, навіть найздоровіша тварина не застрахована від інфекційних хвороб, тому не нехтуйте щепленнями та профілактичними оглядами у ветеринара.
Наші партнери Елітстелі натяжні стелі в Киеві.
Сайт про собак Собакоманія