Як вибрати наповнювач для котів і лотка

Асортимент наповнювачів для лотка дуже великий. Усього кілька десятиліть тому єдиним наповнювачем для котячого лотка був пісок, а сам лоток був у вигляді дерев’яної коробки. Пісок бруднився швидко, тому власники котів були в постійному пошуку свіжого. Коробка швидко ставала джерелом специфічного запаху. У власника було всього кілька можливостей виправити ситуацію: випускати кішку на вулицю чи привчити ходити на унітаз.
На щастя, у наш час асортимент наповнювачів настільки великий, що очі розбігаються. Тож, чим наповнювачі між собою відрізняються, чому у одних ціна більша а у інших меньша і який саме наповнювач вибрати для вашого котика?
Перш за все визначмо яким вимогам повинен відповідати наповнювач.

Отже, основні вимоги до наповнювача:

  1. Добре вбирати та утримувати вологу та запах.
  2. Бути безпечним для тварин та людей.

Економний та зручний у використанні.
Перераховані вище вимоги задовільняють як натуральні, так і синтетичні матеріали, тож і наповнювачі можна умовно поділити на натуральні та синтетичні. Вони мають свої переваги та недоліки, які ми зараз розглянемо.

Натуральні наповнювачі.

Наповнювач із відходів деревини має ряд переваг та недоліків.

Наповнювачі для лотків із відходів деревини.

Виробляють із дрібної пресованої тирси. Мають вигляд гранул. Коли гранули намокають, то розпадаються, комкуються та вбирають вологу та запах. Є різновиди, які не комкуються, а залишаються пухкими. відрізняються за розміром гранул: великі для дорослих тварин, середні – для підлітків і малі для кошенят.
Переваги: досить мала ціна, натуральний матеріал безпечний для кішки, у невеликих кількостях цей наповнювач можна змивати в унітаз.
Недоліки: при намоканні наповнювач утворює однорідну масу, яку якщо не прибрати лоток вчасно, кішка може рознести по цілому дому. В наповнювачі можуть траплятися гострі часточки тирси, які можуть поранити тварину, тому при висипанні у лоток наповнювача треба уважно оглянути гранули. Великий розхід тому, що гранули досить великі.
Підійде: для дорослих тварин, особливо тих, які мають хвороби шкіри чи схильні до алергії, для кошенят-підлітків, для кошенят

Наповнювачі, виготовлені з паперових або зернових відходів

Виготовляють із відходів целюлозно-паперового та сільськогосподарського виробництв. мають вигляд гранул різного розміру. Найкращими вважаються наповнювачі виготовлені із качанів кукурудзи.
Переваги: невелика ціна, натуральний матеріал абсолютно безпечний як для тварин, так і для людей.
Недоліки: гранули дуже легкі, тому кішка може постійно їх розкидувати навколо туалету і навіть розтягнути по дому, великий розхід наповнювача.
Підійде: для дорослих тварин, кошенят-підлітків, для кошенят.

Мінеральні гранульовані наповнювачі.

Мінеральні гранульовані наповнювачі є найпоширенішими.

Найпоширенішими є наповнювачі виготовлені із бентонітових глин та цеоліту. При потраплянні вологи гранули вбирають рідину і перетворюються на грудки, які потім можна видалити із лотка спеціальною лопаткою.
Переваги: натуральний матеріал, не велика ціна, економний у використанні.
Недоліки: наповнювач може створювати пил, якщо вчасно не прибрати лоток або насипати замало наповнювача мокрі грудки можуть прилипати до лап кішки та розноситись по дому, не вбирає запах повністю.
Підійде: для дорослих тварин.

 Штучні наповнювачі.

Силікагелеві наповнювачі.

Високотехнологічні силікагелеві наповнювачі добре утримують вологу та запах.

Високотехнологічна реінкарнація піску. Неперевершений за здатністю вбирати вологу та запах. Має вигляд крупнозернистого піску. При потраплянні вологи крупинки збільшуються у об’ємі перетворюючись на прозорі кульки у яких зв’язана рідина.
Переваги: дуже економний вистачає невеликої кількості наповнювача яку міняти можна раз у  тиждень, хімічно та біологічно речовина наповнювача абсолютно інертна тому ідеальний варіант для літа.
Недоліки: ціна дуже висока у порівнянні з іншими видами наповнювачів, деяким кішкам може не сподобатись, що наповнювач під лапами хрустить як сніг
Підійде: для дорослих тварин, якщо у домі є кілька кішок. Не можна використовувати для кошенят.Наповнювач повинен подобатися вашій кішці. Якщо збираєтесь змінити тип наповнювача – робіть це поступово.

Проте, який би наповнювач ви не обрали остаточне рішення прийматиме безпосередній споживач – ваша кішка. Тому не купуйте одразу велику упаковку наповнювача, візьміть найменшу і поспостерігайте за реакцією своєї кішки. Якщо вона не ігнорує лоток, спокійно і впевнено ним користується, то вважайте, що обрали вірно і споживач його схвалив і задоволений. Якщо ж кішка почала ігнорувати лоток або жалібно нявкає ходячи навколо але в лоток не йде, доведеться купувати інший наповнювач.

Одночасно можна використовувати кілька наповнювачів. Якщо на дно лотка покласти наповнювач із деревини, а зверху із бентоніту, то тирса вбиратиме запах та вологу, а бентоніт не дозволить кішці розкидати тирсу за межі лотка.
Щоб кішка не розносила наповнювач використовуйте лоток із сіткою. Тобто, у лоток насипте тонкий шар наповнювача, а на нього поставте сітку від лотка. Кішка лапами до наповнювача не торкатиметься, але лапи будуть сухими, бо вологу вбере наповнювач.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *