Як доглядати за очами кішки

Найважливіше правило про яке треба добре запам’ятати й завжди дотримуватись це – ніколи не чіпайте очі кішки без крайньої необхідності!

Існує кілька дуже простих правил догляду за очима кішки яких треба дотримуватись:

 1. Не використовуйте про догляді за очима кішки вату. Дрібні ворсинки при потряплянні в око у кращому випадку викличуть посилене виділення сліз, а у гіршому – запалення слизової оболонки.
 2. У жодному разі не промивайте очі кішки водою. Існує помилкова думка, що очі кішки треба промивати водою. Вода порушує мікрофлору слизової ока, а це може призвести до почервоніння очей, набряку повік, больового синдрому, збільшення інтенсивності виділень з очей та запального процесу. Тому намагайтеся не допускати потрапляння води у очі кішці під час її миття. Якщо вода всеж таки у очі потрапила обережно промокніть їх стерильною серветкою і закапайте краплями “Візин”.
 3. Не використовуйте у якості лікувальних засобів не призначені для очей препарати.
 4. Не займайтесь лікуванням тварини, якщо у вас немає ветеринарної освіти.
 5. Не промивайте очі кішки відваром ромашки. Котячий організм на ромашку реагує дуже специфічно – облисінням повік.
 6. Якщо виникла необхідність промити очі кішці скористайтеся спеціальним розчином доя промивання очей, який повинен бути у ветеринарній аптечці вашої кішки або міцним розчином свіжозавареного чаю.

Як правильно протирати очі кішці.

Загалом кішкам потрібна щоденна допомога у догляді за очима, якщо це представники перської породи чи екзоти. У цих порід слізний канал вкорочений, тому проливаючий сльози екзот чи перс не таке вже й рідкісне явище. Кішкам, які належать до цих порід необхідно щоденно протирати очі стерильною серветкою.

Проте, до якої б породи не належав ваш вихованець за виділеннями з очей необхідно уважно слідкувати так як їх вигляд може допомогти вияснити причину їх появи і вчасно виявити проблеми зі здоров’ям кішки.

Якщо виділення прозорі, а очі виглядають здоровими, тобто нема почервоніння, повіки відкриваються однаково, то швидше за усе уражені слізні канали.

Якщо виділення густі, в’язкі, гнійні чи зі слизом, то має місце запальний процес, який необхідно лікувати.

Поява у куті ока третьої повіки є сигналом, що кішка захворіла. Придивіться уважно, можливо є й інші симптоми.

У всіх вище перелічених випадках покажіть вашого вихованця ветеринару, він поставить діагноз та призначить лікування.

Як промити кішці очі.

Промивати кішці очі варто у випадку, коли у очі потрапив пісок, трава чи пил. Також промивання очей може бути підготовчою процедурою перед закапуванням очей або перед тим як закласти в очі кішці мазь, у разі якщо виділень з очей багато і вони склеюють повіки.

Для промивання найкраще використати спеціальну рідину, яку можна придбати у ветаптеці. Також можна використати свіжозаварений міцний настій чорного чаю (звичайно ж без цукру). Для приготування настою чаю візьміть пів чайної ложки чорного чаю на 200г води. Рідина для промивання повинна бути теплою (уявіть, що очі треба промити вам, яка температура розчину буде комфортна для ваших очей, така ж підійде і для вашої кішки).

 1. Приготуйте рідину для промивання очей, піпетку, бабовняні серветки чи косметичні диски.
 2. Зручно сядьте і візьміть на руки кішку. Зафіксуйте голову тварини.
 3. Набирайте рідину для промивання у піпетку і обережно з відстані 3-4 см крапайте на повіки (якщо повіки склеїлися виділеннями) або на поверхню очного яблука.
 4. Якщо повіки склеїні після того як викрапаєте вміст піпетки візміть бабовняну серветку чи косметичний диск і обережно протріть повіки у напрямку від носа до зовнішнього кутка ока.
 5. Повторюйте пункти 3 та 4 доки повіки не будуть вільно відкриватися.
 6. Промийте око ще раз і промокніть косметичним диском ділянки мордички біля очей кішки.

Як закапати кішці очі.

 1. Зручно сядьте й візьміть кішку на руки.
 2. Однією рукою міцно зафіксуйте голову тварини, ніби стискаючи її у кулаці.
 3. Візьміть пляшечку чи піпетку з ліками у вільну руку.
 4. Долоню руки у якій тримаєте ліки покладіть під підборіддя кішки й зафіксуйте його. Пальці у яких ви тримаєте ліки повинні опинитися прямо над очима кішки.
 5. Капніть ліки у внутрішні куточки очей кішки.
 6. Легенько помасажуйте повіки над очними яблуками для рівномірного розподілу ліків.
 7. Погладьте кішку й пригостіть її чимось смачним. Себе теж пригостіть ви заслужили!

Як закласти в око кішці очну мазь.

 1. Зручно сядьте й візьміть кішку на руки.
 2. Міцно зафіксуйте голову кішки.
 3. Візьміть тюбік з ліками у вільну руку.
 4. Притисніть тюбік з ліками до щоки кішки. Таким чином, якщо кішка несподівано смикнеться це допоможе запобігти травмуванню ока.
 5. Відтягніть нижню повіку кішки.
 6. Покладіть мазь на внутрішню поверхню повіки. Дуже важливо закласти мазь саме за повіку. Кішки не переносять коли мазь закладають прямо на око. Тварина може несподівано сіпнути головою а це в свою чергу може призвести до травмування ока.
 7. Легенько помасажуйте повіки над очними яблуками для рівномірного розподілу ліків.
 8. Погладьте кішку й пригостіть її чимось смачним. Себе теж пригостіть ви заслужили!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *