Як сфотографувати кішку, щоб побачити її душу

Фотограф Роберт Бахоу (Robert Bahou) у своєму проекті “Душа тварин” (“Animal Soul”) зумів зафіксувати на фотопортретах кішок та собак якщо не душу, то принаймні їх характер. Зі слів фотографа фотографувати кішок та собак він почав не маючи якоїсь конкретної мети. Йому просто подобалось це робити. Через кілька місяців після завершення університету Роберт опублікував на одній із соціальних платформ статтю із своїми фотографіями тварин. Стаття мала великий успіх. Власне тоді у нього виникла ідея проекту Animal Soul.

Робота над проектом тривала шість місяців. Результатом стала книга обсягом у 300 сторінок. Загалом Роберт зробив більш ніж 20 000 знімків тварин з яких у книгу були відібрані ті які найкраще відображали індивідуальність тварин.

“Спочатку я підійшов до книги як до портфоліо. Я  знаходив фотографії, які мені найбільше подобалися, і просто розміщував їх на сторінках. Я отримав книгу на 300 сторінок, але вона здавалася нудною. Я не був упевнений, у чому причина, тому я відклав книгу в сторону на кілька тижнів, щоб знову подивитися  на неї свіжими очима. Повернувшись до неї, я зрозумів, що хочу, щоб образи взаємодіяли один з одним, а не просто демонстрували найкращу роботу. Я хотів дивувати глядача кожною новою сторінкою, я хотів, щоб люди дивилися на зображення та бачили безмовні розповіді. Я повернувся до архіву 20 000 + фото, і відібрав фотографії (що я не розглянув раніше), зокрема, через те, як вони можуть доповнити іншу фотографію в книзі. Я виявив, що дві посередні фотографії можуть стати неймовірно сильними, коли їх співставити”. – говорить Роберт Бахоу про процес відбору фотографій для книги.

Роберта  часто запитують, як йому вдається домогтися щоб собаки і кішки сиділи на фотографіях нерухомо. На що він чесно відповідає, що ніколи над цим  не замислювався.

“Іноді тварини цікаві чи енергійні, некомфортні, втомлені або навіть злі; але приблизно через півгодини спроб більшість тварин заспокоюються і позують для портрету. Я не розкрию всі свої секрети, але скажу, що я даю їм певний стимул сидіти спокійно, якщо вони не будуть самі по собі. Розуміння психологічних мотивацій собак і котів є основою для їх фотографування.” каже Бахоу.

Ось кілька порад як зробити гарні фотографії кішок від Роберта:

  • Кішки є територіальними тваринами, якщо ви вивозите їх з їхньої території або будинку, в якому вони живуть, вони можуть легко отримати стрес. Якщо вам вдається змусити їх сидіти на фотографії, то ваша кішка є однією з меншості авантюристів. Якщо ви збираєтеся сфотографувати кота, то краще це робити в комфортній обстановці вашого будинку.
  • Кішки полюбляють високі місця. Інстинктивно вони вважають, високі місця безпечними. Поставте в кімнаті табурет, а потім просто сидіть і чекайте. Ви будете здивовані, як часто це працює. Коли ви вносите щось нове на територію кішки, вона повинна оцінити небезпеку, і їй потрібно це дослідити. У більшості випадків, через те, що він вище, ніж земля, вони заскочать на нього. Він повинен бути не достатньо великий, щоб вони могли стояти комфортно, тому вони сидять і стежать за навколишнім середовищем з нього. 90% що це спрацює.
  • Зробіть раптовий шум, який ви не робили раніше, переконайтеся, що камера фокусується і палець на затворі, тому що у вас буде дуже короткий момент, щоб  усе виправити. Єдина відмінність полягає в тому, що коли собака або кішка дивиться на вас, то погляд триває кілька секунд, а іноді й менше, але фотографія безсмертна.
  • Насправді всі просто зводиться до терпіння. Якщо у вас є терпіння, щоб сісти на півгодини і спробувати отримати гарне фото, то вам це вдасться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *