Частота миття кішок залежить від їх способу життя та довжини хутра.
Частота водних процедур залежить від способу життя тварини: гуляє на вулиці чи весь час знаходиться вдома. Котів, яких не випускають з дому достатньо мити раз на кілька місяців або по мірі забруднення шерсті. Тварин, що гуляють на вулиці варто мити принаймні раз на місяць, а за необхідності частіше (якщо кіт сильно забруднився або заразився паразитами).
Якщо тварина породиста, то частота купання залежить від породи. Довгошерстних та напівдовгошерстних котів миють раз на місяць. Короткошерстних котів можна мити раз на кілька місяців або по мірі забруднення шерсті. Сфінксів – два рази на місяць.
На дно ванни постеліть рушник, зоб лапи кота не ковзали й він почувався більш впевнено.
Ваш шампунь котові не підійде, навіть, якщо він дуже дорогий і супер корисний, бо котяча шерсть набагато тонша і делікатніша за людський волос.
У жодному разі не використовуйте туалетне мило, а тим більше господарське. Подекуди, зустрічаються “рекомендації” використовувати для миття кішок рідину для миття посуду. Якщо любите свого кота, не робіть цього. Всі ці засоби вимивають захисний шар з шерсті та шкіри тварини, а це може призвести до захворювань шкіри, алергії та часткового чи повного випадіння шерсті.
Загалом, існує величезна кількість спеціальних засобів для миття кішок, таких як, наприклад, відтіночні шампуні для посилення природного кольору хутра. Їх зазвичай використовують коли тварину готують для виставки.
Для довгошерстних та напівдовгошерстних порід стануть у нагоді шампуні, які призначені для полегшення розчісування шерсті та запобігають її скатуванню у ковтуни.
Є шампуні для сухої та жирної шерсті, які нормалізують роботу сальних залоз. Засіб від перхоті та проти алергії варто купувати тільки після консультації у ветеринара.
Спеціальні шампуні від бліх та лишаю наразі у середовищі власників котів вважаються мало ефективними, тож купувати їх і сподіватися таким чиним вирішити проблему даремна трата грошей і часу. Треба звернутися до ветеренара, який підбере необхідні препарати.
Перш ніж придбати шампунь уважно прочитайте инструкцію та склад, якщо ваша кішка належить до довгошерстних чи напівдовгошерстних порід, то шампунь повинен бути для довгошерстних котів. Якщо кіт з короткою шерстю, то – для короткошерстних. Майте на увазі, високоякісні котячі шампуні не утворюють густої піни, коштують не дешево, але вистачає їх на довго.
Якщо у вас дома тепло і нема протягів сушити кота можна просто загорнувши його у сухий рушник.
Пригостіть котика чимось смачненьким, щоб процедура миття асоціювалась у нього із ласощами у кінці.
P.S. Можливо вам пощастило і ваш котик із породи водоплаваючих, як це кошеня?
Наші партнери Елітстелі натяжні стелі в Киеві.
Сайт про собак Собакоманія