Як правильно помити кота.

Як часто треба мити котів.

Частота миття кішок залежить від їх способу життя та довжини хутра.

Частота водних процедур залежить від способу життя тварини: гуляє на вулиці чи весь час знаходиться вдома. Котів, яких не випускають з дому достатньо мити раз на кілька місяців або по мірі забруднення шерсті. Тварин, що гуляють на вулиці варто мити принаймні раз на місяць, а за необхідності частіше (якщо кіт сильно забруднився або заразився паразитами).
Якщо тварина породиста, то частота купання залежить від породи. Довгошерстних та напівдовгошерстних котів миють раз на місяць. Короткошерстних котів можна мити раз на кілька місяців або по мірі забруднення шерсті. Сфінксів – два рази на місяць.

Що необхідно зробити перш, ніж мити кота.

На дно ванни постеліть рушник, зоб лапи кота не ковзали й він почувався більш впевнено.

  1. Обов’язково закрийте всі вікна та двері, також треба перевірити чи немає протягів у домі.
  2. Якщо кіт довгошерстний чи напівдовгошерстний перед миттям його треба розчесати.
  3. У ванній приберіть усі дрібнички: мильнички, пляшечки, мочалки та інше, які можуть заважати вам, чи впасти і налякати тварину.
  4. Завчасно підготуйте великий рушник, яким будете витерати кота.
  5. Постеліть невеликий рушник на дно ванної. Лапи кота не будуть ковзати по дну і тварина почуватиметься впевненіше. Також, рушник на дні приглушить шум від води, що тече з крану, коти чомусь дуже нелюблять цей звук.
  6. Включіть теплу воду, комфортна температура води для котів +35-40 градусів. Наберіть води стільки, щоб вона приблизно діставала котові до живота (орієнтовно 10 см від дна до поверхні води).
  7. Відкрийте котячий шампунь.

Яким шампунем мити кота.

Ваш шампунь котові не підійде, навіть, якщо він дуже дорогий і супер корисний, бо котяча шерсть набагато тонша і делікатніша за людський волос.
У жодному разі не використовуйте туалетне мило, а тим більше господарське. Подекуди, зустрічаються “рекомендації” використовувати для миття кішок рідину для миття посуду. Якщо любите свого кота, не робіть цього. Всі ці засоби вимивають захисний шар з шерсті та шкіри тварини, а це може призвести до захворювань шкіри, алергії та часткового чи повного випадіння шерсті.
Загалом, існує величезна кількість спеціальних засобів для миття кішок, таких як, наприклад, відтіночні шампуні для посилення природного кольору хутра. Їх зазвичай використовують коли тварину готують для виставки.
Для довгошерстних та напівдовгошерстних порід стануть у нагоді шампуні, які призначені для полегшення розчісування шерсті та запобігають її скатуванню у ковтуни.
Є шампуні для сухої та жирної шерсті, які нормалізують роботу сальних залоз. Засіб від перхоті та проти алергії варто купувати тільки після консультації у ветеринара.
Спеціальні шампуні від бліх та лишаю наразі у середовищі власників котів вважаються мало ефективними, тож купувати їх і сподіватися таким чиним вирішити проблему даремна трата грошей і часу. Треба звернутися до ветеренара, який підбере необхідні препарати.
Перш ніж придбати шампунь уважно прочитайте инструкцію та склад, якщо ваша кішка належить до довгошерстних чи напівдовгошерстних порід, то шампунь повинен бути для довгошерстних котів. Якщо кіт з короткою шерстю, то – для короткошерстних. Майте на увазі, високоякісні котячі шампуні не утворюють густої піни, коштують не дешево, але вистачає їх на довго.

Послідовність миття кота.

Якщо у вас дома тепло і нема протягів сушити кота можна просто загорнувши його у сухий рушник.

  1. Коли у ванну набралось достатньо води виключаємо воду, повільно і спокійно переміщуємо тварину у ванну. Двері ванної кімнати краще зачинити, щоб кіт не міг втікти.
  2. Однією рукою притримуємо котика, а іншою теплою водою акуратно змочуємо шерсть.
    УВАГА! Вода у жодному разі не повинна потрапити у вуха! Взагалі, краще не мочити котячу шубу вище шиї.
  3. Після того як намочили шерсть беремо трохи котячого шампуня і намилюємо кота повністю за виключенням голови (голова має бути суха!). Під час миття руки мають плавно рухатись від шиї до хвоста, не змінюючи напрямку. Не робіть хаотичних або енергійних “намилюючих” рухів, бо це призведе до обламування шерстинок та заплутає шерсть у гудзи.
  4. Ретельно змийте шампунь чистою водою, так як кіт після миття буде себе старанно вилизувати.
  5. Легенько протріть мордочку вологою рукою (рука має бути саме волога а не мокра, пам’ятайте про вуха!)
  6. Добре відіжміть хутро, після цтого загорніть кота у рушник і обережно витріть.
  7. Якщо у вас вдома немає протягів і тепло, то сушити кота можно просто загорнувши у сухий рушник, якщо виникає така потреба, то рушник міняють кілька разів. Якщо ж дома прохолодно, то варто котика трохи підсушити феном.
  8. Шубку після того, як вона трохи підсохне необхідно ретельно розчесати.

Пригостіть котика чимось смачненьким, щоб процедура миття асоціювалась у нього із ласощами у кінці.

P.S. Можливо вам пощастило і ваш котик із породи водоплаваючих, як це кошеня?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *