Линька у кішок

Що таке линька.

Линька – це природний процес зміни шерсті у тварин. Линька проходить два рази на рік. Восени тварини утеплюються на зиму, а весною скидають теплу зимову шубку. Те саме відбувається й з домашніми кішками. Між линьками також відбувається постійна заміна ворсинок відмерлої шерсті, але порівняно із линькою цей процес майже не помітний.

Коли починається линька.

Линька у кішок нормальний природний процес який проходить двічи на рік.

Нажаль, точних календарних дат початку линьки нема. У диких тварин початок її пов’язаний із збільшенням чи зменшенням тривалості світлового дня та збільшенням чи зменшенням середньодобової температури повітря, а це середина весни та осені. У домашніх кішок, які живуть в приміщеннях зі штучним освітленням та опатенням біологічний годинник, який відповідає за початок линьки може дещо збоїти і зміститися у кінець осені або на самий початок весни. Тому, у кожного домашнього вихованця цей процес відбувається дуже індивідуально.
Щоб дім не заполонила котяча шерсть необхідно “піймати” початок линьки. Це досить просто. Коли гладите свою кішку легенько смикніть її за шерсть. Якщо у вас в руках залишиться пасмо шерсті, то процес розпочався.
Тривалість особливості линьки залежать від породи кішки, або якщо у вас безпородна тварина від довжини шерсті.
У короткошерстних порід шерсть обсиапється а у довгошерстних – випадає пасмами.

Як боротися з котячою шерстю під час линьки.

Щітка у вигляді арки.

Найдієвішим методом боротьби є вичісування кішки.

Найінтенсивніше шерсть випадає у перший тиждень линьки. Тому, як тільки ви виявили, що линька почалась – вичісуйте кішку раз на день. Як правильно вичісувати кішку і які інструменти знадобляться для довгошерстних та короткошерстних кішок можна прочитати тут.

Для профілактики не забувайте давати кішці препарати для виведення шерсті із шлунку.

Якщо ваша кішка не має дерматологічних проблем то під час миття можна використати спеціальний лікувальний шампунь. Проте, думка, що кішку яка линяє треба часто мити є помилковою.

Де які породи линяють меньше, а у де-яких линька може відбуватись на протязі всього року. Тому, враховуйте це  при виборі кошеняти.

Чому кішка линяє надто сильно або довго:

  1. Можливо у вас кішка, яка належить до порід які линяють постійно. Як правило – це породи із дуже густим підшерстям та короткою щільною шерстю, наприклад британські короткошерстні кішки.
  2. Значна різниця між температурою та вологістю у вашій оселі та на вулиці, особливо взимку. Намагайтеся взимку зволожувати повітря у квартирі, частіше провітрюйте приміщення та не дозволяйте кішці спати біля батареї. Ці прості методи допоможуть зменшити інтенсивність линьки.
  3. Як писалось раніше на процес зміни шерсті впливає довжина дня. Штучне збільшення дня може продовжити час линьки.Звичайно, відмовитись від штучного освітлення вас ніхто не закликає але майте це на увазі.
  4. Безперервна линька може бути спричинена неправильним харчуванням пбо нестачею вітамінів.

Дуже важливо не сплутит линьку із хворобою. Причинами тривалої линьки можуть бути: порушення обміну речовин, хвороби шкіри, хвороби системи травлення, шкірні паразити, грибкові ураження шкіри, алергічні реакції.

Якщо шерсть у кішки почала раптово вилазити, зверніть увагу чи нема локального облисіння, виразок на шкірі, корости. Зверніть увагу чи нема інших симптомів, які сигналізують про хворобу. Для певності покажіть вашого вихованця ветеринару.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *