Як правильно зберігати готовий корм для котів.

Різні види готового корму потребують різних умов зберігання.

Готові корми поділяються на сухі та вологі (консервовані). Як поділяються корма за сировиною, яка була використана при виробництві та як це впливає на їх ціну можна прочитати у статті “Годування кішок сухим кормом.” Також корма поділяються за типом консервантів, які були використані у виробництві: з натуральними консервантами та зі штучними. До натуральних консервантів належать: токофероли, лимонна кислота, вітаміни Е та С, витяжки із трав. Вони безпечніші, проте термін зберігання виготовлених з їх додаванням кормів меньший. Приклади штучних консервантів: ВНА, ВТН, Етоксиквин, Пропілгалат, Пропіленгліколь. Вони токсичніші за натуральні, але термін зберігання кормів вони подувжують в рази.
Термін зберігання корму та його дата виготовлення вказуються на упаковці, але цей строк зберігання актуальний тільки якщо цілісність упаковки не була порушена. Якщо ви відкрили корм, то умови та строки зберігання корму будуть зовсім іншими, нажаль на упаковці їх зазвичай не вказують.

Умови та строки зберігання для вологого (консервованого) корму.

Вологий (консервований) корм у відкритому вигляді можна зберігати не довше доби у холодильнику у щільно закритому посуді. Де які фірми випускають консерви з кормом в комплекті з пластиковою кришкою, але краще зберігати зберігати відкритий корм у скляному контейнері із щільною кришкою.
Якщо у вас одна тварина, то намагатися зекономити купивши велику банку чи упаковку вологого корму погана ідея. Через 48 годин після того як ви відкриєте її у більшості кормів починаються процеси бродіння. Тож, якщо ви планували годувати цим кормом свого улюбленця тиждень, то максимум через три дня бідолашна тварина матиме харчове отруєння а ви, замість економії матимете незаплановані розходи на візит до ветеринарного лікаря та ліки.
Вологий корм не можна також на довго залишати у мисці, на повітрі та у теплі він швидко псується. Прибирайте корм з миски через 30-40 хвилин після того як тварина поїла. Якщо кішка не доїла корм наступного разу давайте ту кількість, яку вона точно з’їсть.
У закритому вигляді консервований вологий корм можна зберігати у сухому, прохолодному, темному місці, яке захищене від прямого сонячного світла до закінчення терміну зберігання. У холодильнику зберігати консервований вологий корм треба, якщо це рекомендується виробником, тобто на упаковці є надпис про те, що зберігати корм необхідно при температурі 0 – +4 С. Якщо дома у вас дуже спекотно, тоді консерви можна покласти у холодильник.
Кішкам давати холодний корм з холодильника не можна! Необхідно зігріти корм до кімнатної температури.
Отже:

  1. відкритий вологий (консервований) корм можна зберігати 24-48 годин.
  2. зберігати відкритий вологий (консервований) корм необхідно у холодильнику у щільно закритому посуді.

Строки та умови зберігання сухого корму.

Сухий корм до моменту відкриття упаковки необхідно зберігати у темному сухому прохолодному місці. Після відкриття пакету корм можна зберігати 4-6 тижднів. Особливість зберігання наступна: щільно згорніть пакет з кормом так щоб максимально випустити повітря і після цього верхній край пакета підверніть кілька разів і защіпніть зажимом (для цього можна використати канцелярські зажими, скотч, защепки ждя білизни), покладіть пакет у суху чисту ємність (краще скляну або із харчового пластику) із щільною кришкою. Ємність з кормом покладіть у сухе темне прохолодне місце. Основна умова для збереження якості курму звести його контакт з повітрям до мінімума. Контейнер з кормом можна зберігати у холодильнику, але при умові, що кришка ємності достатньо щільна щоб запобігти потраплянню вологи, інакше він відсиріє, вбере в себе запахи інших продуктів і може вкритися пліснявою..
Корм який зберігався у холодильнику необхідно зігріти до кімнатної температури!
Сухий корм легко вбирає вологу, тому не варто зберігати його у відкритому вигляді в приміщенні з високою вологістю. При високій вологості корм пліснявіє і дуже швидко псується під впливом бактерій. Не можна зберігати відкритий сухий корм на повітрі у теплі чи під прямими сонячними променями. Якщо до корму не обмежити доступ повітря, то під впливом кисню, який там знаходиться, починаються процеси окислення. Жири гіркнуть, вітаміни руйнуються, натуральні консерванти та корисні добавки втрачають свої властивості, корм крім того втрачає смакові якості. Чим тепліше і вологіше середовище де зберігається корм тим швидше він почне псуватися, а також більша ймовірність що корм, що псується привабить комах. А якщо у вас приватний будинок, то велика ймовірність того, що й гризунів.
Отже:

  1. Відкритий сухий корм треба зберігати у сухому прохолодному темному приміщенні (14-18°С)
  2. Відкритий сухий корм можна зберігати 4-6 тижднів (в ідеалі тватина повинна з’їсти корм на протязі чотирьох тижднів).
  3. Відкритий сухий корм треба зберігати у щільно закрітій заводській упаковці без доступа повітря у герметично закрітій ємності.
  4. Головне при зберіганні сухого корму не допускати його контакту з повітрям, вологою, світлом та теплом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *