Зараз виробники випускають безліч продуктів для тварин різних категорій — від бюджетних до холістик. В асортименті є сухі корми різного призначення, а також вологі консерви, паштети та муси. В такому різноманітті іноді важко знайти оптимальний раціон для пухнастого улюбленця. Але це потрібно зробити, тому що повноцінне та збалансоване харчування важливе для тварин. Тільки за цієї умови вони здорові, життєрадісні та рухливі. Тому, вибираючи й купуючи корм для котів в інтернет-магазині, потрібно уважно досліджувати характеристики. Можливо, доведеться багато експериментувати, а щоб полегшити собі задачу, потрібно уявляти оптимальний склад і властивості різних інгредієнтів.
Будь-який корм містить джерело білка. Це може бути тваринний або рослинний протеїн. Звісно, краще віддавати перевагу тваринному, адже коти за природою хижаки, тому потребують саме його. Також бажано отримати інформацію, які білкові продукти додано в корм. Це може бути:
Краще, коли виробники додають чисте м’ясо високої якості. Саме такий склад у найдорожчих кормів класу «холістик». У продуктах інших категорій частіше використовують субпродукти. Найкорисніші для кота — шлунки, серця, печінка. У сухих кормах використовують дегідратоване м’ясо. Воно не відрізняється за поживністю від свіжого, просто не містить води. Для виготовлення деяких бюджетних кормів беруть м’ясні відходи — перероблені та подрібнені роги, копита, пір’я. Такий білок погано засвоюється та шкідливий для тварини. Джерелом білка може бути тваринне або рибне борошно, корисне для котів у помірній кількості. Іноді додають рослинний білок із сої або бобових. Це не погано, за умови, що він не переважає у складі корму. Також потрібно дивитися на вміст протеїну в раціоні. Якщо не вказано процентне співвідношення, це можна визначити за місцем розташування інгредієнта в описі складу корму. Зазвичай на перше місце ставлять продукти з найбільшою кількістю, а далі за спаданням.
Для балансу білків і вуглеводів у раціони додають злакові. Це також джерело клітковини. Краще віддати перевагу кормам, в яких є:
Кукурудза досі залишається спірним продуктом. Але в невеликій кількості вона не нашкодить. Також кішка потребує овочів і фруктів для правильної роботи внутрішніх органів, здорової шерсті та зубів. Тому в якісні корми кладуть сублімовані ягоди, насіння, рослинні екстракти, буряк та моркву. Обов’язковою є наявність вітамінів та мікроелементів у раціоні. Найнеобхідніші з них:
Щоб бути впевненим у якості та поживності корму варто вибирати раціони класом не нижче преміум. На сайті маркету MAUDAU представлено продукти відомих світових виробників різних цінових категорій. Вони добре зарекомендували себе, тому забезпечать коту смачне та корисне харчування.
Наші партнери Елітстелі натяжні стелі в Киеві.
Сайт про собак Собакоманія