Шотландських висловухих кішок найчастіше обирають успішні, впевнені у собі чоловіки.
Шотландських висловухих та шотландських прямовухих кішок у нас часто називають на англійський манер – скотіш фолд та скотіш страйт.
Згадки про дивних котів із загнутими вперед вушками були ще кілька століть тому. Так у 1796 році британський журнал “Знання й розваги” писав, що в Китаї можна зустріти домашніх котів з підігнутими вухами. Проте сучасна історія цієї породи почалася у 1961 році на фермі біля Купар-Ангуса у Тейсанді в Шотландії. Саме тоді Вільям Росс придбав білу амбарну кішечку з кумедно зігнутими вушками, яку назвали Сюзі. Коли кішка привела двох кошенят з такою ж особливістю вушок їх господар зареєстрував Сюзі в одному з фелінологічних центрів і почав працювати над виведенням нової породи в якої загнуті вуха були б домінантною ознакою.
Робота над породою йшла успішно аж поки хтось не висловив думку про те що звисаючі вуха можуть негативно впливати на здоров’я котів. Через це керівна рада любителів кішок Англії відмовилась реєструвати породу шотландських висловухих. Зауважимо, що шотландська висловуха не єдина порода, яка мала проблеми з реєстрацією в одній з країн Європи. Так, зокрема свого часу відмовились реєструвати у Франції регдолл, а в Англії відмовили в реєстрації турецькій ангорі. Проте відмова не означає заборону проведення селекційної роботи, наразі порода розвивається і визнана у багатьох країнах світу.
Наприклад, у Сполучених Штатах шотландські висловухі набули великої популярності. У 1978 році CFA видала породі свій стандарт. Остаточного вигляду стандарт набув у 1993 році.
Загнуті вперед акуратні вушка є візитною карткою породи шотландська висловуха.
Хутро у шотландських висловухих котів може бути коротке або довге, густе, яке щільно прилягає до тіла. Забарвлення може бути різноманітним: смугасте, блакитне, біле, чорне, мармурове. Голова кругла, масивна, з широкими щелепами, закругленим підборіддям та тлустими добре помітними щоками (особливо у котів). Ніс короткий та широкий. Вуха широко поставлені та розташовані таким чином, що їх верхня частина прикриває вушний отвір звисаючи вниз. Висловухість у кошенят проявляється починаючи з п’ятого тижня. Очі великі, круглі, широко поставлені. Колір очей відповідає кольору тіла кішки. Тіло коротке, компактне, міцне. Плечі та круп однакової ширини, груди об’ємні широкі. Ноги середньої довжини, міцні з округлими лапами. Хвіст середньої довжини, товстий в основі та загострений на кінчику.
Тварини цієї породи бувають двох видів: фолд з зігнутими вушками та страйт зі звичайними прямими вушками.
Спокій, врівноваженість, не вибагливість – це все про шотландських висловухих кішок.
Шотландські висловухі мають врівноважений спокійний характер. Сильно привязуються до господаря і намагаються бути до нього як мога ближче. Не агресивні і добре ладнають з іншими домашніми тваринами. Дуже розумні, добре піддаються навчанню та дресеруванню.
До умов утримання не вибагливі. Шотландських висловухих котів треба вичісувати раз на тиждень (як це рорбити можна прочитаті у статті “Як правильно розчісувати кота”), у період линьки робити це треба частіше, мити раз на 2 місяця (покрокову інструкцію можно прочитати у статті “Як правильно помити кота”). Також треба періодично чистити їм вушка ватним тампоном змоченим у мильній воді.
Через свій солідний вигляд шотландські висловухі отримали в нашій країні популярність як статусна порода. Особливо подобаються ці коти успішним, впевненим у собі чоловікам.
Для того, щоб кошенята шотландських висловухих кішок були здоровими необхідно, щоб один з батьків мав звичайні вуха.
Загалом представники цієї породи, мають міцне здоров’я та добрий апетит, тривалість їх життя в середньому складає 15-20 років.
Для розмноження необхідно, щоб один з батьків був з прямими вухами.
Якщо не дотримуватись правил схрещування ген висловухості може спричинити серйозні аномалії скелету, таку, наприклад, як остеохондродистрофія. Шотландські коти з прямими вухами не мають таких аномалій.
Наші партнери Елітстелі натяжні стелі в Киеві.
Сайт про собак Собакоманія