Як правильно поселити кошеня у домі.

Отже, ви зважили всі за і проти, скористалися нашими порадами у попередній статті “Як вибрати кошеня” і у вашому домі ось-ось має з’явитися кошеня.
Та перш ніж ви принесете нового маленького мешканця подбайте, щоб у нього було усе необхідне.

Що треба придбати перш ніж поселити у домі кошеня.

Перш ніж принести у дім кошеня придбайте для нього найнеобхідніше: миски для їжі та води, лоток, корм для кошенят.

  •  котячий туалет (наповнювач також повинен бути, якщо кошеня до нього привчене);
  •  стовпчик, щоб котик міг гострити кігтики;
  • відкритий лежачок;
  •  схованка, щоб кошеня могло сховатися (цілком підійде картонна коробка від дрібної побутової техніки чи взуття);
  • корм (якщо кошеня породисте спитайте у заводчика до якого корму кошеня звикло, якщо кошеня безпородне також не завадить дізнатися чим його годували господарі. Різка зміна корму може спричинити шлунково-кишкові розлади у кошеняти);
  • мисочки для їжі та води;
  • переноска для транспортування тварини (бажано її мати, для відвідування ветеренара);
  • щітки, гребені, котячі шампуні (в залежності від породи та рекомендації попередніх господарів чи заводчика);
  • іграшки для кошеняти.

Якщо ви підібрали кошеня на вулиці, купили на ринку чи забрали за оголошенням перш ніж нести його додому зайдіть на прийом до ветеринара. Навіть якщо котик має здоровий вигляд його треба професійно оглянути, зробити аналізи на повільно протікаючі інфекційні хвороби (такі, як короновірус, котяча лейкемія, гемобартенелез), призначити графік щеплень та виписати антигельмінтні препарати. Також ветеринар може проконсультувати вас стосовно харчування, покаже як правильно чистити вушка і дасть відповіді на ваші питання.
Буде добре, якщо кошеня у дім ви привезете тоді коли у вас буде вільний час, а у будинку знаходитиметься ще хтось. Тож постарайтесі запланувати появу кошеняти на вихідні. Завчасно виділіть місця, де котик їстиме, де знаходитиметься туалет та стовпчик для гострення кігтів.

Чому кошеня плаче і що йому треба.

У перші дня після переїзду намагайтеся приділяти кошеняті чкмога більше уваги.

Тож, усі клопоти позаду і кошеня нарешті у своєму новому домі. Буде краще, якщо ви обмежите територію перебування котика однією кімнатою, хоча б на кілька днів. Це необхідно з двох причин. По-перше малюк може заблукати і ненароком зробити калабаню, бо не знайде свій туалет. Друга причина, полягає у тому, що переїзд до нових господарів для кошеняти величезний стрес. Йому сумно, страшно, самотньо, перші кілька днів та ночей він може плакати, шукати та кликати маму і братів-сестричок. Це нормально. Тому, постарайтеся приділяти кошеняті як мога більше уваги у перші найважчі дні.
Більшість кошенят адаптується досить швидко. Поступово відкривайте йому доступ до інших приміщень, але попередньо переконайтеся, що котик зрозумів де знаходиться його туалет та користується ним. В жодному разі не допускайте ситуації коли кошеня закрите в одному приміщенні, а лоток знаходиться у іншому. Така сама умова повинна виконуватись і стосовно стовпчика для гострення кігтів. Стовпчик повинен знаходитись на одному й тому ж місці, бути стійким та подобатись кошеняті.
Їжа та чиста вода повинні бути легкодоступні для кошеняти.
Як тільки кошеня потрапило до вашого дому ви повинні почати його виховання. Завчасно на сімейній раді узгодьте перелік того, що котові дозволено робити, а що не можна за жодних обставин. Якщо хочете у майбутньому мати у хаті виховану тварину будьте послідовними і правила ніколи не змінюйте. Якщо завтра ви забороните, те що дозволяли сьогодні і вчора ваш вихованець сприйме це як гру. Фізичне покарання не припустиме, тварина не зрозуміє за що була покарана так як причинно-наслідковий зв’язок їй не доступний. Краще хлопніть у долоні, зашипіть на кота, голосно скажіть “не можна”, але все це діє тільки якщо ви спіймали кішку на гарячому. Не дозволяйте кошеняті під час гри пускати у дії кігті та зуби. Припиніть гру і спробуйте відволікти котика іграшкою чи залиште самого.
Здорове кошеня прагне все обнюхати та дослідити. У вашому домі на маленького беззахисного і не вміру цікавого котика чатує багато небезпек.

Що є небезпечним для кошеняти у домі.

Одна з найбільших небезпек для кішок і кошенят особливо – вікна відчинені для вертикального провітрювання.

  •  нитки, шпильки, гудзики, голки та інші дрібні предмети, які кошеня може проковтнути.
  • засоби побутової хімії (миючі, чистячі та інші засоби, особливо ті які містять хлор).
  • кімнатні рослини тварина може пожувати їх та отруїтися.
  • побутові відходи зі сміттєвого відра, кістки риби, птиці, целофан.
  • кухня загалом (маля може обпіктись, перекинути на себе щось, пролити на себе окріп).
  • провода та кабелі (кошеня може пожувати їх та отримати удар струмом).
  • пральна машина (може обрати барабан спальним місцем).
  • відкриті вікна та балкони (обладнайте їх міцною сіткою, а коли зимою виходите на балкон перевіряйте чи не закрили ви там кішку, бо тварина може замерзнути)
  • протяги ( коти легко підхоплюють застуду)
  • їжа з вашого столу, яка категорично не підходить котам а тим більше кошенятам (копченості, гриби, пряна та гостра їжа) Тут спрацьовує принцип, що зле для дітей, то зле й для котів.
  • міжкімнатні двері, коли входите до кімнати чи виходите відкривайте та закривайте двері повільно.

Поява у домі кошеняти перш за все, як не дивно, дисциплінує господарів, З часом ви помітите, що ваше життя стало більш організованим і через дрібниці ви нервужтесь на багато меньше. Поява кошеняти вносить у життя родини багато нових правил та обмежень, проте позитивні емоції від спілкування з тваринкою їх компенсують. Будьте послідовні та терплячі, коти не собаки вони не люблять віддано та сліпо їх любов та повагу треба заслужити, але воно того варте.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *