Як правильно годувати кошеня (від 3-х місяців до року)

Без шкоди для здоров’я кошеня можна забрати від кішки коли йому виповниться 12 тижнів (як, чим і скільки разів на добу годувати кошенят молодшого віку читайте у статті “Як годувати кошенят від народження до 3-х місяців.”). Але починаючи з четвертого тижня життя їх починають потроху підгодовувати поступово залучаючи до раціону “дорослі” продукти. Не задовго до відлучення кошенят додатковий корм повинен повністю покривати їх потребу у поживних речовинах і за складом повністю відповідати раціону дорослих тварин. Щоб не було різкої зміни корму обов’язково розпитайте попереднього власника чим він кошеня зазвичай годував.
Проте не виключений варіант коли після повної відмови від материнського молока у кошеняти може статися розлад травлення. Це може тривати 2-3 дні і проходить без ускладнень.

Чим годувати кошеня.

Організм кошеняти витрачає багато енергії тож і їжа повинна бути відповідною.

Від харчування кошеняти у дитячому та підлітковому віці залежить здоров’я, розмір та фізичний стан дорослої тварини. Тому харчуванню кошенят до моменту статевого дозрівання треба приділяти особливу увагу байдуже породисте чи безпорідне у вас кошеня.

Слід пам’ятати, що потреба кошенят в енергії та поживних речовинах більша, ніж у дорослих тварин, тому треба використовувати високоякісний легкозасвоюваний корм якщо є така можливість краще натуральний.
Молоко і молочні продукти. Іноді кошенята погано переносять магазинне молоко, тому давайте його обережно, по трохи і тільки теплим. Сир м’який, ряжанка, кефір є корисними для котика, а також сметана, біфідо продукти, кисле молоко
М’ясні продукти: м’ясо яловиче/теляче або фарш яловичий, куряче м’ясо, фарш курячий, субпродукти курячі: голови, шиї, серця, печінка, шлунок. Щоденно усього по трошки або чергуючи по днях. У фарші не повинно бути солі та спецій.
Яйце куряче: один-два рази на тиждень, сире або не круто зварене, залежно як вашій кішці сподобається.
Каші: усі крупи, дроблені або цільні, зварені на молоці, або, якщо кошеня молоко не переносить на воді. Можна давати саму кашу або вимішувати кашу з м’ясними продуктами. Не можна давати геркулес, горох та квасолю.
Овочі: варені чи сирі, перетерті, тут обмежень нема, давайте всі що кішці сподобались у тому вигляді який їй більше смакує. Теж можна давати або самостійно або з м’ясними продуктами.
Вода: свіжа у вільному доступі, кип’ячена.
Вітаміни: для профілактики необхідно підмішувати у корм, які саме і в якій кількості запитайте у ветеринара.
Для стимуляції зміни зубів кошенятам дають гризти телячі кістки.
Сухий корм: якщо нема можливості готувати кошеняті різноманітну їжу його можна перевести на сухий корм. Існує строге правило, не можна годувати кота одночасно і сухим кормом і натуральною їжею. У якісних кормах (а давати котику треба саме такі) співвідношення всіх поживних речовин збалансовано, якщо додавати ще й натуральна корма можна отримати надлишок одних речовин і дефіцит інших, і в результаті, порушення обміну речовин.

Як часто годувати кошеня

Після досягнення 3-х місяців кошенят годують шість разів на день, з 4-х до 5-и місяців – 4-5 разів, з 6 до 9 місяців – 3-4 рази, від 9 місяців 1-2 рази.

Рекомендована така схема годування – давати готовий (сухий) корм не обмежуючи доступ. Додатково пропонувати натуральні продукти 2-3 рази на день. Хоча існує думка, що для перетравлення сухого корму та натуральний організм виробляє різні ферменти. Тому варто робити інтервал не менше двох годин між годуванням “сушкою” та натуральним кормом. Ідеальним варіантом є дотримання режиму годування й прибирати залишки корму через 15-20 хвилинної трапези чи після того, як тварина відходить від їжі самостійно.

  Як багато корму давати.

Якщо попередній господар не сказав, то на початку давайте стільки корму, скільки вміщається у чайній ложці. Зазвичай кошенята коли наїдяться відходять від миски самі, або починають закопувати їжу. Кількість їжі поступово збільшуйте. Котик з’їсть стільки скільки йому треба, тому натуральний корм пропонуйте у достатній кількості й прибирайте залишки коли тварина більше не хоче їсти.

Чим не можна годувати кошеня.

У жодному разі не пригощайте кошеня продуктами зі списку заборонених. Вони для нього отрута.

Риба – заморожена особливо кілька, мінтай, салака, масльона, мойва. У природі коти рідко мають можливість вдало порибалити. Якщо їм це вдається рибу вони з’їдають можна сказати живою. Для котів це делікатес, але якщо постійно годувати кота рибою сумнівної якості, то це спричинить порушення обміну речовин та камені у сечовому міхурі та нирках. Якщо хочете побалувати котика рибою давайте йому не більше ніж раз у тиждень морську рибу свіжу не варену.
Свинина – для котів це м’ясо надто жирне. Можуть виникнути проблеми з печінкою, крім того, у сирій свинині частіше ніж в іншому м’ясі можуть зустрічатися яйця паразитів.
Геркулес – може викликати порушення вуглеводневого обміну, а це призводить до хвороб шкіри та алергії.
Копченості, солодощі, мариновані овочі, консерви – коти іноді мають дуже дивні уподобання у їжі, але це не означає, що ці уподобання треба заохочувати. Надлишок спецій, солі, цукру, консервантів може спричинити проблеми з печінкою, шлунком, нирками, алергічні реакції та дерматити.
Тому перш ніж пригостити кота чимось зі списку заборонених продуктів добре подумайте чи готові ви потім довго й важко лікувати свого улюбленця?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *