Як визначити чи захворіла кішка.

Кішки дуже розумні тварини, але нажаль повідомити господареві про своє нездужання вони можуть тільки опосередковано. Від вашої спостережливості та уважності залежатиме чи отримає тварина вчасно медичну допомогу.

Поведінка кішки, яка вас має насторожити:

Вас має насторожити, якщо кішка поводиться не так як завжди.

 1. Кішка ховається і виходить зі схованки тільки у туалет чи попити води. УВАГА! Це означає, що ваша кішка дуже хвора! НЕГАЮЧИ ЧАСУ ПОКАЖІТЬ ЇЇ ВЕТЕРЕНАРУ!
 2. Млявість та відсутність апетиту. Кішка не їсть не тільки корм але навіть не звертає уваги на улюблені ласощі.
 3. Гіперактивність, підвищений апетит та спрага.
 4. Не властива кішці агресивність. Наприклад, кішка завжди дуже охоче йшла до вас на руки, але раптом при спробі її взяти на руки ричить, шипить, кричить і кусається.

Якщо ви помітили появу невластивої поведінки кішки (крім пункту №1, там треба показати тварину лікарю і чим швидше тим краще) наступне, що ви маєте зробити, перевірити чи немає симптомів, які вказують на те, що тварина дійсно хвора. Уважно і обережно огляньте кішку.

Симптоми які вказують на те, що кішка захворіла:

 1. Виділення з носа, очей, вух, особливо якщо вони мають різкий неприємний запах.
 2. Блювання або пронос.
 3. Поява у оці третьої повіки.
 4. Запор чи порушення сечовипускання. Простежте коли кішка ходить на лоток і скільки сечі і калу там лишається.
 5. Шерсть тьмяна, виглядає скуйовдженою та масною.
 6. На слизовій оболонці рота є гнійнички, почервоніння, виразки, ясна запалені.
 7. Легенько погладьте кішку по боках та животі та уважно спостерігайте за поведінкою кішки. Реакція кішки покаже чи є проблеми із органами черевної порожнини. Мається на увазі, що якщо кішці буде боляче чи не приємно вона не даватиме вам торкатися де болить намагатиметься вкусити чи налякати вас.
 8. Зверніть увагу на частоту дихання кішки. У здорової кішки частота дихання 18-30 циклів вдих/видих на хвилину. Майте на увазі, що кошенята дихають частіше за дорослих кішок, кішки дихають частіше за котів, вагітні кішки та кішки які годують кошенят теж дихають частіше. У стані спокою та у сні кішки дихають рідше. У спеку, чи після фізичної активності та у стані нервового напруження кішки дихають частіше. Тому дихання частота якого більша 30 на хвилину за відсутності вище перерахованих фаторів і яке спостерізається тривалий час є ознакою хвороби.
 9. Частота пульсу у здорової кішки 100-120 ударів на хвилину. Виміряти пульс можна поклавши руку на внутрішню поверхню стегна кішки, там знаходиться стегнова артерія.

Якщо підчас огляду ви виявили бодай два симптоми негайно везіть кішку до лікаря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *