Королівство котів.

Королівство котів –  документальний фільм режисера Зейди Торун світова прем’єра якого відбулась на початку 2016 року.

Вони незалежні й неймовірно чарівні, вони ті кому насправді належать влиці мегаполісу, вони могли б багато про що розповісти, якби люди могли їх розуміти і хотіли слухати. Так би й жили людський та котячий Стамбул паралельно, якби одного разу Зейда Торун зі своєю командою не вірішила стати перекладачем. У результаті вийшла дуже мила, щира та добра історія: про котів великого міста; про місто очима семи кішок, які у ньому мешкають та про людей, яким ці кішки не байдужі.

Стамбул унікальне місто не тільки тому, що поєднує Європу та Азію. Унікальним у цьому мегаполісі є ставлення до вуличних котів. Котів тут тисячі а може й сотні тисяч. Вуличні коти у Стамбулі давно стали символом міста, їх тут люблять і  підгодовують, майже біля кожних дверей стоять мисочки з їжею та водою, у парках є спеціально збудовані котячі хатки. Коти, що живуть на вулицях не належать нікому й одночасно про них постійно піклуються багато людей.

Унікальність фільму полягає у тому, що стамбульських котів знімали, як справжніх акторів. Кожна кішка -зірка фільму і має свої звички, характер та вподобання. На початок знімального процесу було відібрано 35 кішок із сотен тисяч вуличних котів Стамбулу.  Було знято історії дев’ятнадцяти з них. До фінальної версії фільму  війшло лише сім історій чотирилапих акторів та людей, які відігркають у їх житті важливу роль.

Для знімання панорам міста використовували дрон, а зйомки на рівні “котячого росту” проводили за допомогою спеціального механізму. Фільм знімали як у старому Стамбулі так і у нових районах, проте широко відомі визначні місця у фільм не потрапили.

Чудовий фільм для тих, хто любить котів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *