На жаль, домашня їжа не може задовільнити всі потреби у поживних речовинах котячого організму.
У цій статті згадуються сім найпоширеніших помилкових суджень про готові сухі корми для кішок. Про те які є готові сухі корми для кішок і чим вони між собою відрізняються можна прочитати тут. Яких загальних правил треба притримуватись при годуванні кішок можна ознайомитись тут.
1. “Сухий корм сприяє утворенню каменів у нирках та сечовивідних шляхах кішок” – НЕВІРНО!
Денну норму сухого корму можна легко поділити й видавати порціями кілька разів на день. Такий підхід дозволяє підтримувати кислотність сечі. Згідно результатів недавніх досліджень стало відомо, що при вживанні вологих кормів рН сечі має стабільно підвищене значення, ніж при вживанні сухих. Саме підвищений рН сечі сприяє утворенню струвітних каменів у нирках та сечовивідній системі.
2. “Якщо годувати кішок підкисленим кормом, то можна запобігти утворенню каменів” – НЕВІРНО!
Підкислення корму навпаки може створити сприятливі умови для формування каменів оксалату кальцію у де-яких тварин, у яких є до цього схильність. У кішок, які входять до групи ризику, а саме, старіючі кішки, перські кішки, кішки які вже страждають на оксалатні камені, показник кислотності сечі рН треба підтримувати близьким до нейтрального. Для тварин із цієї групи підкислення корму посилює фактори ризику.
3. “Кішку так само як собаку треба годувати один раз на день” – НЕВІРНО!
До того моменту, коли кішка стала домашньою, вона була хижаком-самітником. Вона могла забезпечити себе їжею полюючи стільки разів на протязі доби скільки їй було необхідно. Тому найкращим варіантом для домашньої кішки буде так званий “вільний режим годування”. Тобто, господар просто слідкує, щоб у мисці кішки завжди було трохи корму. Але, для наприклад, кастрованих тварин такий режим не підійде, бо може призвести до ожиріння. Для цієї категорії тварин денний раціон краще розділити на три рази.
4. “Кішки самі регулюють розхід енергії та кількість їжі” -НІ!
Кішки, які живуть у людських помешканнях, а також кастровані/стерилізовані тварини вживають зазвичай на багато більше їжі ніж їм необхідно для підтримки оптимальної ваги тіла. Наслідком цього є схильність до ожиріння. Щоб цьому запобігти необхідно виконувати рекомендації виробників кормів для домашніх тварин. Також, краще видавати денний раціон частинами розділивши його на кілька годувань (але не менше трьох).
5. “Усі старіючі кішки потребують дотримання дієти із низьким вмістом білку” – НЕВІРНО!
Корми із низьким вмістом білку призначені виключно для кішок із нирковою недостатністю. Немає жодної необхідності обмежувати вживання білків здоровими тваринами для запобігання нирковій недостатності. У де-яких випадках зменшення кількості білків у раціоні може призвести до скорочення тривалості життя тварини.
6. “Недорогі комерційні корма (багаті злаками, з низьким вмістом білку) цілком підійдуть для кішок із нирковою недостатністю” – НЕВІРНО!
Зменшення кількості білків у кормі вимагає поліпшення їх якості. До того ж, дешеві корми містять велику кількість мінеральних речовин, особливо фосфору.
7. “Можна одночасно годувати кішку натуральними продуктами та промисловими кормами” – НІ!
Це найрозповсюдженіша помилка годування кішок. Де-хто з власників пробують додавати трохи промислових кормів у домашній раціон як вітамінізовані добавки. Або хвилюються, чи не шкідливо буде для їх вихованців все життя харчуватися сухим кормом. Адже ж не можна весь час їсти тільки “сухий сніданок”, бо в природі тварина не вживає сухий корм. Не варто забувати, що сухі сніданки для людини не є єдиною їжею. Відповідно над їх рецептурою не працюють багато років величезні науково-дослідні центри та й збалансованість таких сніданків для людини не буває ідеальною. Сухі корма для тварин – це повноцінний збалансований раціон. При тривалому годуванні тільки сухим кормом у організм тварини природним чином підлаштовується виробляти відповідну кількість травних соків відповідного складу та якості. Така постійність допомагає організму підтримувати обмін речовин та водний баланс на необхідному рівні. Тому у вільному доступі завжди повинна бути свіжа питна вода. Якщо тварині не подобається сухий корм, його можна розмочити водою кімнатної температури або годувати кішку консервами. Їжа кішок у природі зовсім не схожа на домашню їжу, тому що дикі тварини вживають абсолютно збалансовану за всіма поживними речовинами їжу. Ми не зможемо забезпечити кішку таким самим набором нутрієнтів, який містить мишка за допомогою домашньої їжі. До того ж у природних умовах тварина може самостійно регулювати баланс згідно своїх сьогоденних потреб. Домашнім улюбленцям доводиться їсти те, що пропонують їм господарі. При змішаному харчуванні забезпечити збалансованість раціону харчування стає ще складніше, ніж при годуванні тварини їжею домашнього приготування.
Наші партнери Елітстелі натяжні стелі в Киеві.
Сайт про собак Собакоманія