догляд та виховання

Як позбутися запаху котячої сечі.

Позбутися специфічного запаху можна кількома ефективними способами.

Мабуть кожен господар кота, кішки чи кошеняти потрапляв у таку ситуацію, коли під час генерального прибирання у квартирі чи будинку натрапляв на “таємний куток” із специфічним незабутнім “ароматом” від якого очі сльозяться а подих перехоплює.
Про причини чому кошенята не користуються лотком та як скорегувати їх поведінку можна почитати у статі “Як привчити кошеня до лотка.”
Проте, якою б не була причина наразі перед нами стоїть завдання позбутися наслідку – запаху котячої сечі. Якщо із особистими речами чи предметами інтер’єру (шторами, ковдрами, покривалами та ін.) все зрозуміло – їх можна просто випрати, то що робити із стінами, підлогою та меблями?

Не ефективні та сумнівні засоби видалення запаху котячої сечі.

Почнемо з засобів ефективність яких сумнівна.
Хлор та хлоровмісні засоби – запах сечі видаляють добре, проте є шкідливими для здоров’я як людей так і кішок.
Нашатирний спирт – не варто використовувати, бо запах котячої сечі він не знищує а перебуває. Врешті, обидва запахи змішуються і виходить ще гірше ніж було.
Духи, дезодоранти, освіжувачі повітря – тех маскують запах спочатку. Проте потім, їх дія слабне а котячий “аромат” відчувається ще сильніше.

Засоби які ефективно видаляють запах котячої сечі.

Їх умовно можна поділити на три групи: засоби з кухні, засоби з аптечки та професійні засоби.

Аптечні засоби.

Марганцево кислий калій (марганцівка) вона не тільки знищує запах, але й дезодорує. недоліком є те, що її не можна використовувати якщо предмет світлого кольору.
Перекис водню – теж добре усуває причину запаху а не маскує його.
Йод – у про порції на один літр води 15 крапель йоду, чудово знищує запах, але так само як і марганцівка протипоказаний для світлих предметів.

Кухонні засоби.

Сік лимону допоможе не тільки позбутися запаху але й відіб’є у кота бажання напакостити знову.

Оцет, сік лимону – знищують запах, а сік лимона ще й відлякує чотирилапого “злочинця”. Коти ненавидять запах лимону, тож після обробки поверхні водою з лимонним соком ймовірність того, що лиходій повернеться на місце злочину, щоб напакостити знову дуже мала.
Якщо ви виявили зовсім свіжу калюжу чи піймали кота на гарячому, тоді можна скористатися: горілкою, господарським милом, міцним чаєм, розчином соди чи ополіскувачем для рота. Ці засоби добре справляються з видаленням свіжого запаху, але для із старим запахом сечі кота не справляться.
Усі вище перелічені засоби боротьби із специфічним ароматом можно використовувати як окремо так і поєднуючи. При комплексному використатті ефективність засобів тільки підвищується.

Для боротьби із запахом у давно і добре “обжитому” котом місці можете використати такий рецепт:
Протріть пляму розчином води з оцтом (4 частини води і 1 частина оцту), місце треба добре змочити, після цього посипте содою. У 100 мл перекису водню додайте одну столову ложку рідини для миття посуду і протріть поверхню. Увага! перед використанням проведіть тест так як цей розчин може змінити забарвлення поверхні де використовується. ретельно змийте залишки розчину з поверхні.

Професійні засоби видалення запаху котячої сечі.

Професійні засоби призначені для швидкого та ефективного видалення неприємного запаху. Високоякісний засіб містить спеціальні речовини які розщеплюють кристали сечової солі, а не просто маскують запах.
Най ефктивніші зарубіжні засоби: «Just for cats Stain & Odor Remover» від компанії Nature’s Miracle, «Urine Off», «Pet Stain & Odor Remover» від компанії Hartz. Ці засоби можна, але з обережністю, використовувати для виробів зі шкіри.
Вітчизняні аналогічні препарати: «Зоосан», «Bio-G» і «ДезоСан».
Для килимів та м’яких меблів: «Cleansan», «Зооворсін» та ін
Перед використанням уважно прочитайте інструкцію так як деякі препарати мають вдтерміновану дію і повністю знищать запах через 1-2 дні.

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *