Мабуть, кожен господар кота, кішки чи кошеняти потрапляв у таку ситуацію, коли під час генерального прибирання у квартирі чи будинку натрапляв на “таємний куток” з специфічним незабутнім “ароматом” від якого очі сльозяться, а подих перехоплює.
Про причини чому кошенята не користуються лотком та як скорегувати їх поведінку можна почитати у статі “Як привчити кошеня до лотка.”
Проте, якою б не була причина наразі перед нами стоїть завдання позбутися наслідку – запаху котячої сечі. Якщо з особистими речами чи предметами інтер’єру (шторами, ковдрами, покривалами та ін.) все зрозуміло – їх можна просто випрати, то що робити зі стінами, підлогою та меблями?
Почнемо з засобів ефективність яких сумнівна
Їх умовно можна поділити на три групи: засоби з кухні, засоби з аптечки та професійні засоби.
Сік лимону допоможе не тільки позбутися запаху, але й відіб’є у кота бажання напакостити знову.
Оцет, сік лимону – знищують запах, а сік лимона ще й відлякує чотирилапого “злочинця”. Коти ненавидять запах лимону, тож після обробки поверхні водою з лимонним соком ймовірність того, що лиходій повернеться на місце злочину, щоб напакостити знову дуже мала.
Якщо ви виявили зовсім свіжу калюжу чи піймали кота на гарячому, тоді можна скористатися: горілкою, господарським милом, міцним чаєм, розчином соди чи ополіскувачем для рота. Ці засоби добре справляються з видаленням свіжого запаху, але зі старим запахом сечі кота не впорається.
Усі вище перелічені засоби боротьби зі специфічним ароматом можна використовувати як окремо, так і поєднуючи. При комплексному використанні ефективність засобів тільки підвищується.
Для боротьби з запахом у давно і добре “обжитому” котом місці можете використати такий рецепт:
Протріть пляму розчином води з оцтом (4 частини води та 1 частина оцту), місце треба добре змочити, після цього посипте содою. У 100 мл перекису водню додайте одну столову ложку рідини для миття посуду і протріть поверхню.
Увага! перед використанням проведіть тест тому, що цей розчин може змінити забарвлення поверхні де використовується, ретельно змийте залишки розчину з поверхні.
Професійні засоби призначені для швидкого та ефективного видалення неприємного запаху. Високоякісний засіб містить спеціальні речовини які розщеплюють кристали сечової солі, а не просто маскують запах.
Найефективніші закордонні засоби: «Just for cats Stain & Odor Remover» від компанії Nature’s Miracle, «Urine Off», «Pet Stain & Odor Remover» від компанії Hartz. Ці засоби можна, але з обережністю, використовувати для виробів зі шкіри.
Вітчизняні аналогічні препарати: «Зоосан», «Bio-G» і «ДезоСан».
Для килимів та м’яких меблів: «Cleansan», «Зооворсін» та інші.
Перед використанням уважно прочитайте інструкцію оскільки деякі препарати мають відтерміновану дію і повністю знищать запах через 1-2 дні.
Наші партнери Елітстелі натяжні стелі в Киеві.
Сайт про собак Собакоманія