Годування кішок готовими кормами.

Правильне харчування – це гарантія здоров’я та гарного настрою вашого вихованця. Тому вимоги до готових кормів для кішок дуже високі. 

Сухі готові корми для кішок не повинні мати більше 20% жирності. Сухі корми для кошенят зазвичай перевищують цей показник, тому заводчики часто одразу привчають кошенят до дорослих сухіх кормів.

Асортимент сухих кормів зараз надзвичайно великий. Можно спробувати запропонувати вашій кішці різні корма й підібрати той який тварині сподобається а для вас буде прийнятним за ціною.

Більшість кішок люблять котячі консерви. Тому готові вологі корми різних виробників використовують для годування кішок. Також котячі консерви можна використовувати для урізноманітнювання раціону при годуанні натуральною їжею та при годуванні сухим кормом.

Але який би вид готових кормів ви не обрали для свого улюбленця вода завжди повинна бути у вільному доступі для кішки. Воду можна давати з під крану, фільтровану, з скважини чи покупну бутильовану (але в жодному разі не мінеральну чи газовану!). У будь якому випадку вода повинна бути свіжою і в достатній кількості!

Переваги годування кішок сухим кормом:

У годування сухим кормом є свої переваги та недоліки.

  1. Не треба витрачати час та зусилля на приготування.
  2. Корм довго не псується тож його можна лишити у мисці більше ніж на 30 хв.
  3. Не треба додатково давати вітаміни (хіба за приписом ветеринарного лікаря, якщо тварина захворіла чи діагностовано нестачу де-яких вітамінів).
  4. Сухий корм збалансований – треба лишень видати котові визначену кількість корму на добу і не перейматися, що якогось компоненту не вистачатиме.
  5. Котові доводиться ретельно пережовувати та розгризати корм, а це корисно для зубів та ясен.

Недоліки сухого корму:

  1.  Вміст води у сухому кормі надзвичайно малий, проте всі необхідні мінеральні речовини та солі там є. Тому необхідно уважно слідкувати, щоб тварина мала постійний доступ до води інакше їй загрожує зневоднення.
  2. У сухого корму нема “натурального смаку та запаху”, інакше кажучи, він не пахне м’ясом і на смак зовсім не м’ясо, тому багато тварин їдять його неохоче особливо, якщо раніше їх годували натуральною їжею.
  3. Дуже легко натрапити на не якісну підробку, а це небезпечно для здоров’я вашої кішки.
  4. Тваринам поважного віку сухий корм протипоказаний. Також його не зможуть їсти тварини у яких проблеми із зубами та яснами.
  5. Чим якісніший готовий корм тим вища його ціна.

Види сухого корму.

Сухі корми поділяють на три класи: економ, середній клас, преміум та супер-преміум.Коли купуєте сухий корм обов’язково зверніть увагу з чого він зроблений.

Економ: Kitekat, Darling, Whiskas, Katinka, Friskies та інші включаючи ті корми які продаються на вагу у сепермаркетах. Активно рекламуються тому їх знають усі. Виробляються із субпродуктів: нутрощів, кісток, пір’я, шкіри, хрящів. Містять сою, підсилювачі смаку, барвники, зрештою можете самостійно подивитися складники на звороті будь-якого їх продукту. Відрізняються тільки смаком: риба, яловичина, курка та ін. Ці корми малоколлорійни , засвоюються не повністю, тому кішці потрібно з’їсти цього корму більше, ніж наприклад корму преміум- класу, а от поживних речовин вона отримає менше. 90% таких кормів викликають сечо-кам’яну хворобу, яка має 20% летальних випадків. Через смакові додатки, а найчастіше це котяча м’ята, кішки “підсідають” на дешеві корми та відмовляються їсти щось інше. Тому перевести кішку з дешевих кормів на здорове харчування надзвичайно важко. Якщо у вас немає коштів на якісний готовий корм, безпечніше та менш шкідливо для котячого здоров’я годувати тварину їжею з людського столу.

Середній клас: Perfect Fit, Cat Chow та інші. Рекламуються рідко, смакові додатки є, але у відносно не великих кількостях. Розрізняються не тільки смаком, але й призначенням: звичайні, для профілактики сечо-кам’яної хвороби та інші. Шкіра, хрящі та пір’я для їх виробництва не використовують, але до складу входять в основному субпродукти, проте кращої якості. Такі корми згодовувати тварині можна, але не постійно, тільки короткий період, якщо нема альтернативи. Збалансованість цих кормів не надто добра і не всі важливі вітаміни та мікроелементи до складу включені.Якісний сухий корм не може коштувати дешево бо основний його складник натуральне м’ясо.

Преміум та супер-преміум: Hill’s, Pro Plan, Iams, Eukanuba, Royal Canin, Nutro Choice та інші. Майже не рекламуються, тому про них мало хто знає. У складі кормів відсутні підсилювачі смаку та запаху і барвники. Виробляються з м’яса та круп, не містять субпродуктів. Тому мають відповідну ціну. Коштують такі корми у 2-3 рази дорожче ніж корми економ класу. Цими кормами тварину можна годувати все життя, бо вони містять усе що необхідно кішці. Ці корми більш каллорійно і їх засвоюваність значно вища. Тому кішці необхідно з’їсти цього корму менше, таким чином дещо нівілюється різниця в ціні між дешевими кормами та кормами преміум -класу.
Порівняйте , кішці вагою 3 кг. потрібно з’їсти до 50 гр. кормів економ класу або 25-30 гр. корми преміум -класу.
Лінійки кормів цього типу відрізняються великою різноманітністю, тому є можливість підібрати корм як для звичайної здорової кішки, так і для кастрованих котів, для неактивних тварин які живуть у квартирах, для довгошерстних кішок, для короткошерстних порід та багато іншого. Є лінійка спеціального лікувального корму, але його має призначити ветеринар, ці корма можна давати з метою профілактики періодично. Так як у кормах преміум та супер-преміум класу немає смакових добавок, то ваш кіт може відмовлятися його їсти, особливо, якщо раніше тварину годували кормом економ класу або натуральною їжею. Тому, варто взяти “на пробу” не велику кількість корму і дати кішці його покуштувати. На корм, так само як і на натуральну їжу може бути алергія. Якщо у кішки від корму діарея та рвота, то корм слід поміняти тут без варіантів.
Нажаль серед кормів преміум та супер-преміум класу багато підробок, тому купувати їх варто тільки у зоомагазинах, так як туда поставки йдуть напряму від виробника, а не у супермаркетах, там шанс купити підробку 50/50.

Сухий та вологий корм.

Вологий корм – це консерви, паштети та “пакетики”. Можна годувати і вологим і сухим кормом. Але в ідеалі сухий та вологий корм повинні бути одного виробника та однієї лінійки. Проте, оскільки вологий корм преміум та супер-преміум класу коштує дуже дорого, то можна брати й інший, але не нижче середнього класу, а якщо корм середнього класу, то давати його тільки як ласощі. Вологий корм кішки, як правило їдять більш охоче, тому що вологий корм – це спеціально оброблені шматочки м’яса/курятини/риби, які спресовані у грудку, а желе – це м’ясний/курячий/рибний бульйон з желатином та різними добавками, щоб не псувався. Кішки їдять його охочіше, бо він має більш різкий запах та сильно виражений “натуральний” смак. Але вологий корм починаючи із преміума не містить добавок та підсилювачів смаку, що зменшує термін його зберігання.
Ще одне важливе зауваження, якщо ви годуєте тварину сухим кормом, то вологий корм може бути тілки ласощами. Можливий варіант годування вологим та сухим кормом але тоді давати їх треба окремо з інтервалом не менше 2 години.

Переведення з натуральної їжи на сухий корм та навпаки.

Якщо кішку раніше годували кормом економ класу, то перевести її на преміум корм чи натуральну їжу буде вкрай важко. Готуйтеся до демонстративного голодування і протесту. Вам доведеться проявити силу волі та дивитися  з важким серцем на голодну тварину, яка вимагає їжу, яка нищить її здоров’я. Максимальні поступки, на які ви можете піти – це додавати до їжі звичний кішці корм протягом 4-5 днів поступово зменшуючи його кількість. Чим швидше ви переведете кішку на нормальний корм чи натуральну їжу тим краще.
Якщо ви вирішили перевести тварину з одного корму на інший, то поступово додавайте у старий корм новий, поступово збільшуючи його кількість доки не заміните його повністю. Те ж саме стосеється переводу з натуральної їжі на сухий корм чи навпаки, здійснуєте поступову заміну на протязі тиждня. Так, це буде змішування яке робити не можна, але за тиждень змішане харчування багато шкоди не наробить.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *