Домашні рослини небезпечні для кішок.

Поради зоотовари

Деякі домашні рослини є надзвичайно отруйними для кішок.

Кішки періодично їдять рослини, щоб полегшити виведення зі шлунково-кишкової системи шерсті, яка туди потрапила. Найчастіше такими рослинами стають кімнатні вазони. На жаль, деякі з кімнатних рослин для кішок є небезпечними та можуть викликати не тільки розлад шлунку чи опіки слизових оболонок, а й призвести до смерті домашнього улюбленця. Не варто сподіватися, що кішки інстинктивно розуміють, які рослини можна пробувати на зуб, а які краще не чіпати, тому що за роки проживання поряд з людиною у штучному середовищі кішки цю здібність втратили. Тож, саме господар повинен прослідкувати, щоб домашні джунглі були безпечними для чотирилапого.

Перелік домашніх рослин небезпечних для кішок.

Представники сімейства ароїдних: Сциндапсус, аглаонема, алоказія, антуріум, дифенбахія, зантедескія, заміокулькас, каладиум, колоказія, монстера, сингоніум, спатифіллум, філодендрон, епипремнум. Сік цих рослин викликає набряк гортані та слизової ротової порожнини, а при потраплянні в очі – кон’юнктивіт та незворотні зміни рогівки ока.

Сциндапсус при отруєнні викликає діарею та дисфункцію шлунково-кишкової системи.

Рослини сімейства молочайних: молочайкротонятрофаакаліфа

молочай, кротон, ятрофа, акаліфа. Всі ці рослини містять речовину еуфорбін, отруєння якою протікає у дуже важкій формі: 

отпіки та виразкі ротової порожнини та горла, які довго не заживають; запалення слизових оболонок очей, навіть до тимчасової сліпоти; порушення функцій шлунково-кишкової системи з одночасним розладом нервової регуляції.

Рослини сімейства кутрових: адениум, алламанда, мандевілла, катарантус,   Можуть викликати серцеву недостатність та порушення нервової діяльності.

Харчове отруєння викликають: бегоніягерань, бегонія, герань, гіацинт, гортензія, кактуси.

Дерматит ротової порожнини викликають:фікус Бенджаміна хризантема,

фікус Бенджаміна, хризантема.

Набряк ротової порожнини, порушення координації рухів та гостру серцеву недостатність можуть викликати:

дифен бахіякала ефіопська філодендрон

дифенбахія, кала ефіопська, філодендрон.

Рвоту, діарею, судоми, болі у животі, серцеву, ниркову та легеневу недостатність спричиняють:

азалія, аспарагус, амаралісові, усі види плюща, померанцеве дерево, циперус, цикламен.

Як запобігти небезпеці.

Найкращим варіантом, звичайно, було б позбутися небезпечних рослин. Проте, якщо вам однаково шкода і рослин, які ви довго та наполегливо плекали й вашої кішки, тоді можна зробити наступне.

  1. Виключити контакт кішки із квітами. Горщики з рослинами поставте на спеціальні підставки, підвісите чи обмежте доступ кішки до підвіконня. Тримайте рослини у приміщенні до якого кішка не матиме доступу.
  2. Запропонуйте кішці альтернативу. Посадіть спеціально для кішки “садочок”. У зоомагазині продаються суміші насіння трави для кішок. Зазвичай до складу суміші входять: овес, пшениця, просо, котяча м’ята. Посійте насіння у широку довгу низьку посудину, щоб після проростання травички кішка могла не тільки “пастись”, але й пройти по ній хоча б пару кроків.
  3. Відлякуйте кішку від небезпечних рослин. Покладіть у горщики з рослинами апельсинові, мандаринові, лимонні шкірки. Кішки ненавидять запах цитрусів.
  4. Уважно слідкуйте за станом тварини. При появі симптомів отруєння (блювота, запалення ротової порожнини, діарея, порушення реакції та координації рухів) чи змін у поведінці тварини надайте першу допомогу (промийте слизові, дайте активоване вугілля з великою кількістю води) і чим швидше віднесіть до ветеринара. Якщо ви любите свою кішку у жодному разі не чекайте, що “все пройде само”, не ризикуйте життям тварини.

1 Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *