Як вибрати кошеня.

Кошеня не іграшка, воно вимагатиме часу, терпіння та любові.

Перш ніж принести до дому кошеня добре подумайте, чи готові ви взяти на себе відповідальність за маленьку безпорадну істоту, стати йому сім’єю? Чи зможите ви приділяти час котику, чи вистачить у вас терпіння? Чи готова ваша родина до появи нового співмешканця? Чи готові ви терпіти незручності, які обов’язково виникнуть з появою кошеняти? Зрештою, чи усвідомлюєте ви, що кошеня це не іграшка а котячє дитинча і дбати про нього доведеться як про дитинку? Чи розумієте ви, що з появою кошеняти у вас з’явться нова постійна стаття витрат?
Припустимо, що ви відповіли ствердно на всі питання, ваша родина у повному складі готова прийняти котика і дбати про нього. На цьому етапі необхідно дати відповідь ще на два питання: купити породисте кошеня чи принести безпородне та кіт чи кішка?
Почнемо з вибора на перспективу, так би мовити. Кошеня через рік стане дорослим котом чи кішкою.

Кого обрати: кота чи кішку?

Чим би ви не були зайняті кіт залюбки складе вам компанію.Кішки дуже лагідні та охайні.

Кошенята дівчатка та хлопчики не надто відрізняються між собою, проте, коли вони стануть дорослими ці відмінності будуть досить суттєвими.
Кіт газда у хаті. Саме так – кіт. Він милостиво дозволить себе погодувати, погладити та погратися із собою. Ваша квартира його мисливські угіддя, тож він буде постійно зайнятий відстежуванням усіх змін, які на його території відбуваються. Байдуже з’явилась нова річь чи переставили старі предмети він обов’язково ретельно їх огляне, обнюхає, потреться. Якщо ви чимось зайняті: прання, ремонт, зустріч гостей – він складе вам компанію. Коти цікаві, енергійні і дуже діяльні. Періодично він буде влаштовувати полювання на ваші ноги раптово вискакуючи із засідки. Кіт спробує зайняти положення ватажка у квартирі, тож дайте йому зрозуміти хто в хаті головний. Кіт для кожного члена родини визначає роль та місце у ієрархії. Так є людина, яка його годує, людина, яка з ним грається, людина яка є улюбленим господарем. Кіт старанно стежить, щоб усі виконували призначені ним ролі і обов’язки і дуже сильно дивується і ображається коли хтось робить щось, що за межі ролі виходить. Наприклад, той хто годував хоче з ним гратися.
Кіт не такий охайний як кішка, тож і запах його сильніший. Проте якщо кота періодично мити ця відмінність стає не помітною.
Найнеприємнішим в утриманні кота є те, що статевий інстинкт заставляє його мітити територію. Якщо це не племінна тварина, то найпростіше і найправильніше рішення – кастрація. У іншому випадку вам доведеться з котом “домовлятися”.
Кішка лагідна та ніжна. Вона не ніколи не претендує на роль лідера у домі. Проте, вона чудово знає як отримати від вас те, що їй треба. Вона ластитемиться, муркотатиме, заглядатиме вам в очі і ви не встоїте. Кішка дуже охайна, може вилизувати шубку годинами.
Кішка сама займає господарські коліна і вимагає до себе уваги. Вона чудовий маніпулятор знає у кого що можна випросити і як з ким домовитись.
Здоров’я у кішок міцніше ніж у котів.
Проте милий янгол під впливом статевого інстинкту перетворюється на демона, який із страшним вереском качається по підлозі і намагається втікти на вулицю при першій же нагоді. І якщо їй це вдасться будьте певні через пару місяців ви будете серед тих, хто шукає добрі руки щоб віддати в них кошеня. Проблема для безпородних кішок вирішується стерілізацією, от тільки коштує така операція в трічі дорожче ніж кастрація.

Є свої недоліки та переваги і у кота і у кішки, тож зважайте на них роблячи вибір.

Породисте чи безпородне.

Після того, як ви вирішили підходить вам хлопчик чи дівчинка час час зробити наступний вибір. Проте, варто памятати, що і породисте і безпородне кошеня вам треба буде збалансовано годувати та регулярно возити на огляд до ветеренара. Доречі, про ветеренара. Породисті кошенята на момент купівлі провакціновані, гарантовано здорові та у них відсутні паразити. Якщо берете кошеня з вулиці, чи у знайомих, то вам доведеться витратити час і гроші на візити до ветеренара, навіть, якщо кошеня виглядає цілком здоровим.

Як вибрати породисте кошеня.

Ви добре подумали, підрахували свої фінансові можливості, порадились із друзями та знайомими та вирішили, що кошеня повинно бути породистим.Пухнасті кошенята з довгою шерсткою дуже милі, але потребують відповідного догляду.

Перш за все вірішить якої довжини має бути шерсть котика. Милі пухнастики з довгою шерсткою виглядають неймовірно гарно, але й догляду потребують відповідного. Якщо щоденне розчісування та купання раз на місяць вас не лякають, то оберіть довгошерстну або напівдовгошерстну породу.
Якщо ви прихильник елегантного мінімалізму, тоді вам підійдуть породи з короткою шерстю.
Якщо у вас або у когось іх ваших родичів є алергія, то тут без варіантів: сфінкси або український левкой.
Коли із породою визначилися, час звернутися у клуб чи обласний осередок фелінологічної організації. Такі клуби та осередки є практично у кожній області. Зазвичай там зареєстровані всі заводчики і навіть якщо у вашій області немає розплідника породи, яка вас цікавить, вам дадуть список заводчиків у інших областях. Таким чином ви убезпечите себе від ризику купити за великі гроші кошеня, яке тільки схоже на породисте, або тваринку із генетичними вадами чи серьйозними проблемами із здоров’ям.
Крім того, кошеня від заводчика правильно підрощене, бо жоден заводчик не віддасть кошеня раніше ніж йому виповниться 3 місяці. Річ у тім, що до трьох місяців у кошеняти формується імунітет, а також йому роблять усі необхідні щеплення. Також до трьох місяців кошеня отримує виховання від мами-кішки, вчиться соціальної поведінки, пізнає світ, дізнається як ходити на лоточок, як спілкуватися з людьми та іншими котами. Від заводчика ви отримаєте виховану та здорову тварину. Вам не доведеться перейматися проблемами із горщиком та зі здоров’ям малюка.
Правильний заводчик разом із кошеням повинен вам дати наступне:

  •  рекомендації з догляду та годування, особливо, якщо у породи, яку ви обрали є особливості утримання та годування;
  •  родовід чи котячу картку, у випадку, якщо ви вирішили придбати кота з родоводом. Родовід краще придбати або домовитись із заводчиком про можливість у подальшому викупу родоводу. Хто зна, можливо колись ви вирішете створити розплідник, а відновити родовід буває дуже складно. Зрештою, навіть, якщо ваш котик кастрований він все одно може приймати участь у виставках;
  •  координати заводчика (якщо раптом вам знадобиться консультація);
  •  координати ветеринара, до якого можна звернутися у разі необхідності;
  •  туалетний папір з запахом із лотка або використаний наповнювач, якщо кошеня до нього привчене, а найкращий варіант, придбайте у заводчика лоток, на який кошеня ходило.
    Правильний заводчик не буде вас квапити із рішенням чи вимагати купити кошеня якщо ви вагаєтесь, із задоволенням покаже свій питомник та розкаже про своїх тварин, відповість на всі питання, які у вас виникнуть.

Як вибрати безпородне кошеня.

Якщо вам потрібен просто веселий компаньйон, лагідний і муркотливий, але з характером, тоді обирайте звичайну домашню кішку.Якщо вам потрібен просто лагідний муркотливий компаньйон з характером, оберіть кошеня звичайної домашньої кішки.

Знайти безпородне кошеня дуже легко. В газетах є розділи з оголошеннями “Віддам кошеня у добрі руки”. Такі оголошення зустрічаються на вулиці, в інтернеті на сайтах з відповідною тематикою. Ви можете взяти кошеня у знайомих чи підібрати на вулиці.
Ось кілька порад на що необхідно звернути увагу при виборі.
Кошеня повинно бути не молодше 8 тижднів. Це вік, коли воно може обходитись без материнського молока без шкоди здоров’ю. Кішка-мама, скоріш за все, вже навчила його самостійно ходити в лоток. Все що написано вище не означає, що кошеня, яке ви врятували від загибелі і прийняли до себе в дім молодшим за 8 тижднів не може бути здоровим. Звичайно може, але вам доведеться докласти до цього зусилля. Привчати до лотка теж доведеться вам.
Обираючи кошеня переконайтесь, що воно здорове.

На що треба звернути увагу.

  1. В кількох місцях роздвиньте шерстку і огляньте шкіру. Шкіра повинна бути чистою без почервонінь, проплешин, болячок. Блохи можна розпізнати за дрібними схожими на пісок чорними крупинками.
  2. Подивіться у вуха, вони повинні бути чистими без темного нальоту та виділень, які є ознаками вушного кліща.
  3. Очі повинні бути ясними, чистими, без гнійних виділень, добре відкритими. Якщо побачите у внутрішньому кутку ока білу плівку, що далеко заходить за райдужну оболонку ока, то це ознака, що у котика є проблеми із здоров’ям.
  4. Обов’язково огляньте ротову порожнину. Вона повинна бути чистою та рожевого кольору. Переконайтеся, що там немає виразок, запалення ясен чи зубів які ростуть не правильно.
  5. Загляньте кошеняті під хвіст, там повинно бути сухо і чисто. Анальний отвір без опухлостей та запалення.
  6. Здорове кошеня повинно бути жвавим, рухливим та грайливим і рухатись із піднятою головою. Воно повинно легко зістрибувати з висоти сидіння стільця.
  7. Двомісячне кошеня повинно важити не меньше 700г. та мати гарний апетит.
  8. Якщо ви берете кошеня в сім’ю з дітьми перевірте його психічний стан. Відокремте його від інших та спробуйте з ним погратися пір’їною, папірчиком чи мотузочкою. Хлопніть у долоні. Якщо кошеня зацікавилось та почало гратися – воно вам підходить. Якщо злякалось та сховалось, наврядчи воно стане для ваших дітей гарним приятелем у іграх.

Остання порада, яка стосується усього вище написаного: якщо ви взяли кошеня на руки і не хочете його з них відпускати – це саме те кошеня яке вам потрібне.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *