Чому кішка відмовляється від лотка і як цьому зарадити.

Необхідно чимшвидше виявити причину відмови кішки від лотка, щоб виправити ситуацію.

Для господаря кішки виявити, що улюблениця замість лотка використовує господарське ліжко, речі членів родини, м‘які меблі, чи навіть просто якийсь куток у помешканні не надто приємна новина. Є багато причин, чому кішка відмовляється від лотка. Щоб виправити ситуацію необхідно виявити що стало причиною такої поведінки у вашої кішки.

Раніше ми вже розглядали подібну ситуацію коли від лотка відмовлялось кошеня. Нижче перелік проблем, які можуть спричинити відмову від лотка дорослих кішок і способи вирішення проблеми.

Проблеми медичного характеру.

Перше, що ви маєте зробити – це переконатися, що відмова від лотка не спричинена проблемами із здоров‘ям вашого улюбленця. Це обов‘язково треба зробити навіть, якщо вашу кішку пару тижнів тому оглядав ветеринар. Наприклад, кішка могла застудитися й підхопити цистит, як варіанти – виникли запальні процеси у шлунку чи кішківнику або запори.

Суть проблеми: при сечовипусканні чи дефекації кішка відчуває біль та дискомфорт і асоціює їх із лотком. Тому вона починає шукати місце де їй буде зручно та не боляче. Зазвичай це м‘які меблі, ліжка, килими чи одяг. Хоча раніше кішка чемно ходила на лоток.

Що робити: віднести тварину на огляд до ветеринара. Якщо кішка какає поза лотком візьміть зразок калу для аналізу у клініці на вміст крові, шерсті чи слизу. Лікареві буде простіше поставити діагноз та призначити лікування. Як правило, після курсу лікування проблема ігнорування кішкою лотка зникає.

Брудний лоток.

Суть проблеми: кішки дуже охайні тварини, якщо на думку, вашого вихованця лоток не достатньо чистий він піде шукати для туалету інше місце.

Що робити: прибирайте лоток принаймні два рази на день і мийте його що тижня. Якщо не використовуєте наповнювач, то мити лоток треба після кожного разу як кішка ним користується. У жодному разі не використовуйте для миття лотка миючі засоби із сильним запахом або засоби які містять хлор. Запах хлору та ароматизатор миючого засобу знищать запах кішки і вона відмовлятиметься визнати лоток своїм і користуватися ним теж не буде.

Якщо кішка справно пісяє у лоток але по великому у нього ходити відмовляється – поставте ще один лоток. Не ставте додатковий лоток поряд із тим що є інакше кішка сприйме його як продовження старого лотка. Краще поспостерігайте за кішкою і з її поведінки дізнаєтесь де лоток повинен бути. Спробуйте поставити другий лоток у тому місці де найчастіше знаходили котячі ”гостинці”. Якщо кішка визнала лоток і почала ним користуватися — все чудово. Якщо ні — перемістить його у те місце де знайшли свіжі котячі екскременти.

Не зручний для кішки лоток.

  • Не правильний розмір лотка

Суть проблеми: лоток замалий для кішки, вона не поміщається у ньому або для неї це проблематично і вона довго шукає зручну позицію, лоток не стійкий і під час використання чи після того як кішка із нього виходить він нахиляється загрожуючи перекинутись. Для кошенят, хворих на артроз та тварин поважного віку можуть становити не аби яку проблему високи бортики лотка.

Що робити: придбайте лоток правильного розміру. Розмір лотка повинен бути у півтора рази довшим ніж довжина тіла вашої кішки, він повинен бути стійким, бортики достатньо високими, щоб наповнювач не висипався коли кішка буде закопувати свої екскременти. Якщо йдеться про кошеня чи кішку старіючу чи з хворобами суглобів, то варто придбати спеціальний лоток із низьким бортом з одної сторони.

  • Закритий лоток або лоток із автоматичним прибиранням.

Останнім часом такі лотки набувають все більшої популярності у господарів. Вам може здаватися, що закритий лоток-хатинка дуже зручний бо ховає сам лоток і запах та й кішка може усамітнитись і зробити свої справи не привертаючи уваги. Електронний самоочищаючийся лоток взагалі для господаря може здатися чудовим виходом, якщо власник тварини дуже зайнята людина. Проте з точки зору кішки все виглядає зовсім інакше.

Суть проблеми: у закритому лотку кішка відчуває себе не комфортно, бо не бачить, що відбувається навколо. Якщо раптом вона почує загрозливий з її точки зору, звук, наприклад, щось впаде й розіб‘ється, вона не зможе оцінити ступінь небезпеки і вважатиме, що у лотку вона вразлива. Якщо у вас є інші домашні тварини, наприклад, собака, то на виході із лотка-хатки вона може влаштовувати на кішку засаду. Якщо таке станеться хоч раз кішка таким лотком більше користуватися не буде й шукатиме більш зручне та безпечне місце.

Що стосується високотехнологічних лотків, то їх двигуни часто лякають кішок. Крім того, такий лоток займає велику площу, але корисна площа де знаходиться наповнювач насправді менша ніж необхідно кішці. Лоток, як правило, запрограмований на очищення через 10 хвилин після того, як кішка пішла з нього. Але не враховується, що вона може повернутися для того щоб зробити ще щось. Уявіть тільки як вона злякається, якщо лоток почне очищуватись коли вона у ньому сидітиме.

Що робити: як би сумно це не звучало але доведеться повернути звичайний лоток, тим більше, якщо до заміни на закритий чи високотехнологічний кішка його справно відвідувала.

  • пакети, які постелені на дно лотка.

В Україні серед господарів кішок теж стало популярним застеляти дно лотка пластиковим пакетом і вже на нього сипати наповнювач. Так, це спрощує прибирання котячого туалету бо відпадає необхідність його мити, але це зручно господареві а не кішці.

Суть проблеми: кішки часто роздирають пакет кігтями коли закопують свої екскременти, а процес виплутування кігтів із целофану їм дуже не подобається. В складках пакетів часто накопичується сеча, що стає джерелом не приємного запаху, а як це впливає на відношення кішки до лотка ми вже говорили раніше.

Що робити: приберіть пакет із дна лотка і подивіться на реакцію кішки. Якщо вона почне користуватися своїм туалетом знову, отже від практики підкладання пакетів у лоток доведеться відмовитись.

  • килимок біля лотка

Такі килимки теж з’явилися відносно недавно, але вже стали популярними. Коли кішка користується лотком часточки наповнювача чіпляються на її лапи. Щоб кішка їх не розносила по усіх усюдах і призначений спеціальний килимок який стелять біля лотка.

Суть проблеми: де-які килимки мають текстуру, яка не подобається кішкам, через це ваша улюблениця може почати ігнорувати лоток.

Що робити: відмовитись від килимка

 Проблеми з наповнювачем.

  • замала кількість наповнювача у лотку

Суть проблеми: через замалу кількість наповнювача виникає проблема із запахом та чистотою лотка із усіма наслідками про які писалося вище.

Що робити: рівень наповнювача у лотку не повинен бути меньше 5 см або тієї кількості, яка вказана на упаковці виробником. Після того, як приберете використаний напонювач досипте у лоток відповідну порцію чистого наповнювача.

  • не правильний, з точки зору кішки, наповнювач

Більшість кішок надають перевагу наповнювачу який схожий на пісок. Їм подобається що він м’який і його легко копати. До наповнювачів із запахом кішки відносяться з не довірою, а де які запахи їх навіть дратують, особливо якщо запах лишається на її лапках та шерсті. Наразі у продажу є багато різноманітних наповнювачів (які бувають наповнювачі їх переваги та недоліки описано в цій статті), які зручні перш за все для господаря а не для кішки.

Суть проблеми: наповнювач має тверду текстуру, великі гранули, кішці у ньому важко порпатися, в лотку кішці важко обрати стійку позицію через великі гранули наповнювача, наповнювач із запахом.

Що робити: обираючи наповнювач думайте, що може сподобатись вашій кішці. Ідеальний наповнювач з її точки зору: м’якої текстури, без запаху, комкується і його прибирають кожен день.

Покарання

Суть проблеми: кішка може ігнорувати лоток бо ви її покарали за те що вона пристосувала під свій туалет інші місця у помешканні. Коли ви наказуєте кішку після того як знайшли її екскременти за межами лотка,  не піймавши її посеред процесу сечовипускання чи дефекації вона розуміє це як:

  1. вона повинна вас боятись
  2. пісяти й какати – це погано

Вам здається, що ви виховуєте її і привчаєте не гидити у помешканні й показуєте, що треба використовувати лоток, а кішка робить висновок, що покарана за те, що погано сховала продукти своєї життєдіяльності

Що робити: виявіть справжню причину дискомфорту при використанні лотка чим швидше. Покарання не допоможе змінити ситуацію на краще.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *