Чому кіт кусається і нападає?

Існує чотири основні причини, чому кішка нападає на господаря:

  1.  Тварина поранена або хвора й відчуває біль. Це найбільш очевидна причина. Якщо ваша кішка раптом демонструє агресію, хоча раніше такої поведінки не демонструвала ніколи, це може бути ознакою того, що кішка поранена або захворіла. Необхідно її чим швидше показати ветеринару.
  2.  Кішка налякана. Тварина, яка відчуває страх може проявляти агресію. Ваша кішка намагається захиститися, але не має наміру нашкодити людині. Чим швидше ви зрозумієте, що її налякало й знешкодите джерело переляку, тим швидше ваша кішка заспокоїться та повернеться до нормальної поведінки.
  3.  Переадресована агресія. Деякі кішки стають агресивними коли бачать або чують чужу кішку поблизу квартири чи будинку де живуть. У них автоматично спрацьовує територіальний інстинкт – напасти. Але через те, що кішка не може атакувати тварину, яка зазіхає на її територію уся агресія переадресовується на найближчу доступну їй ціль – на вас. Це відбувається не тому, що тварина раптом вас зненавиділа, й хоче нашкодити, в жодному разі! Реакція спрацьовує автоматично й атака (відповідно до програми, яка закладена у мозку кішки) повинна мати визначену ціль. Найкращим розв’язання проблеми є – знайти причину й усунути її. Якщо ваша тварина постійно реагує таким чином на вуличних та сусідських кішок, просто закрийте шторами чи жалюзі чи тримайте свою кішку трохи далі від вікна де вона може побачити тварин, які є причиною її занепокоєння. Крім цього можна купити спеціальний спрей із запахом, який імітує “дружні” котячі феромони та заспокоює кішку яка занепокоєна чи відчуває стрес.
  4.  Кішка кусається під час гри. Мабуть, найпоширеніша причина, просто тому, що більшість господарів не мають інформації, яка міститься у статті “Небезпечні помилки при спілкуванні з кішкою”. Господарі, на жаль часто ставляться до гри із кішкою не серйозно та у результаті сприяють своїми діями прищепленню не бажаної поведінки у тварини. Як це стається і чого не варто робити граючись з кішкою власне у статті детально розказується.

Що робити якщо кішка вас вкусила.

Необхідно завмерти й не забирати руку. Якщо спробуєте висмикнути руку, то зімітуєте поведінку здобичі, яка намагається звільнитися й втікти. А це спровокує у мозку кішки рефлекторну відповідь, кусати й тримати треба сильніше.

Щоб заставити кішку відпустити вашу руку треба рухати рукою в сторону котячої пащі. Тому, що здобич ніколи не рухається у напрямку до хижака, така поведінка викличе у кішки здивування й вона відпустить вас.

Що робити, щоб відучити кішку кусатися під час гри?

В першу чергу необхідно навчити кішку гратися тільки з іграшками, а не з вашими руками чи ногами. Якщо у вас живе кошеня ніколи не використовуйте свої руки чи ноги, щоб погратися з ним. Для гри є спеціальні іграшки. Дотримуйтесь цього простого правила й вашому улюбленцеві ніколи не спаде на думку, що руки чи ноги людини можна кусати.

Також дуже важливо, щоб ніхто інший не грався з кішкою використовуючи руки чи пальці. Багато хто любить дражнити кошеня, ворушачи пальцями у нього перед носом. Ніколи й нікому не дозволяйте цього робити, бо це вчить вашу кішку, що пальці – це іграшка. Завжди дотримуйтесь цього правила й ніколи його не порушуйте.

Граючись з кішкою користуйтеся спеціальною іграшкою у вигляді вудки й тримайте пальці трохи далі від тварини. Використовуючи іграшки ви стимулюєте й задовільняєте вроджений мисливський інстинкт кішки. До того ж це повністю руйнує асоціації у мозку кішки між вашими руками та грою.
чому коти кусаються
Стимулюйте мисливський інстинкт кішки швидко переміщуючи іграшку по підлозі, ховаючи її за кутом, меблями чи коробками.
Хай тварина переслідує іграшку, а коли почне рухатись повільніше й демонструватиме втому, дозвольте їй отримати фінальну перемогу й піймати здобич. Після цього пригостіть кішку ласощами з великим вмістом протеїну, так ви потішите природні котячі інстинкти: полювання – процес гри; їжа – гощення після гри; догляд за собою й сон.
По-друге ви повинні навчити кішку, що кусати людей – це зовсім не весела гра.

Вам потрібно буде попередньо підготуватися. Знайдіть щось, що може видавати гучний звук і що ви зможете тримати біля себе. Наприклад, алюмінієва бляшанка у середині якої знаходяться камінчики, монетки чи інші дрібнички (отвір заклейте скотчем). Як варіант, використайте капець, яким різко вдарте об підлогу чи стіну. Зрештою, ви можете просто голосно викрикнути “Ай!” в той момент, коли кішка вас вкусить (але це повинно звучати природно). Можна спробувати зімітувати звуки які видають кошенята, коли вони налякані. Чим голосніше й жалісливіше ваш голос звучатиме, тим краще.

Коли наступного разу ви будете гладити кішку чи робити щось, що може спровокувати укус, будьте напоготові.
Спостерігайте за кішкою, і як тільки вона наблизиться до вас, щоб вкусити, струсніть бляшанку так сильно, як тільки зможете чи голосно вигукніть чи киньте капець об стіну, якщо такий варіант вам підходить більше.

Метою є – створити у кішки асоціацію між кусанням вас та голосним і лякаючим звуком.
Шум налякає кішку, перерве укус і створить негативну мотивацію до такої поведінки.

Ваша тварина вас любить і не збирається вам шкодити й до того ж їй зовсім не до вподоби голосні різкі звуки.
З часом кішка зрозуміє, що страшний звук лунає саме коли вона вас кусає й припинить погано поводитись.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *