Чому кішка кусається? -

Чому кішка кусається?

Існує чотири основні причини, чому кішка може вкусити господаря:

  1.  Тварина поранена або хвора й відчуває біль. Це найбільш очевидна причина. Якщо ваша кішка раптом демонструє агресію, хоча раніше такої поведінки не демонструвала ніколи, це може бути ознакою того, що кішка поранена або захворіла. Необхідно її чим швидше показати ветеринару.
  2.  Кішка налякана. Тварина, яка відчуває страх може проявляти агресію. Ваша кішка намагається захиститися, але не має наміру нашкодити людині. Чим швидше ви зрозумієте, що її налякало й знешкодите джерело переляку, тим швидше ваша кішка заспокоїться та повернеться до нормальної поведінки.
  3.  Переадресована агресія. Де-які кішки стають агресивними коли бачать або чують чужу кішку поблизу квартири чи бідинку де живуть. У них автоматично спрацьовує териториальний інстинкт – напасти. Але так як кішка не може атакувати тварину, яка зазіхає на її територію уся агресія переадресовується на найближчу доступну їй ціль – на вас. Це відбувається не тому, що тварина раптом вас зненавиділа, й хоче нашкодити, в жодному разі! Реакція спрацьовує автоматично й атака (відповідно до програми, яка закладена у мозку кішки) повинна мати визначену ціль. Найкращим рішенням проблеми є – знайти причину й усунути її. Якщо ваша тварина постійно реагує таким чином на вуличних та сусідських кішок, просто закрийте щторами чи жалюзі чи тримайте свою кішку подалі від вікна де вона може побачити тварин, які є причиною її занепокоєння. Крім цього можна купити спеціальний спрей із запахом, який імітує “дружні” котячі феромони та заспокоює кіщку яка занепокоєна чи відчуває стрес.
  4.  Кішка кусається під час гри. Мабуть, найпоширеніша причина, просто тому, що більшість господарів не мають інформації, яка міститься у статті “Небезпечні помилки при спілкуванні з кішкою”. Господарі, нажаль часто ставляться до гри із кішкою не серьйозно і у результаті сприяють своїми діями прищепленню не бажаної поведінки у тварини. Як це стається і чого не варто робити граючись з кішкою власне у статті детатьно розказується.

Що робити якщо кішка вас вкусила.

Необхідно завмерти й не забирати руку. Якщо спробуєте висмикнути руку, то зімітуєте поведінку здобичі, яка намагається звільнитися й втікти. А це спровокує у мозку кішки рефлекторну відповіль, о кусати й тримати треба сильніше.
Щоб заставити кішку відпустити вашу руку треба рухати рукою в сторону котячої пащі. Так як здобич ніколи не рухається у напрямку до хижака, така поведінка викличе у кішки ждивування й вона відпустить вас.

Що робити щоб відучити кішку кусатися під час гри?

В першу чергу необхідно навчити кішку гратися тільки з іграшками, а не з вашими руками чи ногами. Якщо у вас живе кошеня ніколи не використовуйте свої руки чи ноги, щоб погратися з ним. Для гри є спеціальні іграшки. Дотримуйтесь цього простого правила й вашому улюбленцеві ніколи не спаде на думку, що руки чи ноги людини можна кусати.
Також дуже важливо, щоб ніхто інший не грався з кішкою використовуючи руки чи пальці. Багато хто любить дражнити кошеня, ворушачи пальцями у нього перед носом. Ніколи й нікому не дозволяйте цього робити, бо це вчить вашу кішку, що пальці – це іграшка. Завжди дотримуйтесь цього правила й ніколи його не порушуйте.
Граючись з кішкою користуйтеся спеціальною іграшкою у вигляді вудки й тримайте пальці подалі від тварини. Використовуючи іграшки ви стимулюєте й задовільняєте вроджений мисливський інстинкт кішки. До того ж, це повністю руйнує асоціації у мозку кішки між вашими руками та грою.
Стимулюйте мисливський інстинкт кішки швидко переміщуючи іграшку по підлозі, ховаючи її за кутом, меблями чи коробками.
Хай тварина переслідує іграшку, а коли почне рухатись повільніше й демонструватиме втому, дозвольте їй отримати фінальну перемогу й піймати здобич. Пісоя цього пригостіть кішку ласощами з великим вмістом протеіну, так ви потішите природні котячі інстинкти: полювання – процес гри; їжа – гощення після гри; догляд за собою й сон.
По-друге ви повинні навчити кішку, що кусати людей – це зовсім не весела гра.
Вам потрібно буде попередньо підротуватися. Знайдіть щось, що може видавати гучний звук і що ви зможете тримати біля себе. Наприклад, алюмінієва бляшанка у середині якої знаходяться камінчики, монетки чи інші дрібнички (отвір заклейте скотчем). Як варіант, використайте тапок, яким різко вдарте об підлогу чи стіну. Зрештою, ви можете просто голосно викрикнути “Ай!” в той момент, коли кішка вас вкусить (але це повинно звучати природно). Можно спробувати зімітувати звуки які видають кошенята, коли вони налякані. Чим голосніше й жаліслівіше ваш голос звучатиме, тим краще.
Коли наступного разу ви будете глатити кішку чи робити щось, що може спровокувати укус, будьте напоготові.
Спостерігайте за кішкою, і як тільки вона наблизиться до вас, щоб вкусити, струсніть бляшанку так сильно, як тільки зможете чи голосно вигукніть чи киньте тапком об стіну, якщо такий варіант вам підходить більше.
Метою є – створити у кішки асоціацію між кусанням вас та голосним і лякаючим звуком.
Шум налякає кішку, перерве укус і створить негативну мотивацію до такої поведінки.
Ваша тварина вас людить і не збирається вам шкодити й до того ж їй зовсім не до вподоби голосні різкі звуки.
З часом кішка зрозуміє, що страшний звук лунає саме коли вона вас кусає й припинить погано поводитись.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *