Існує чотири основні причини, чому кішка нападає на господаря:
Необхідно завмерти й не забирати руку. Якщо спробуєте висмикнути руку, то зімітуєте поведінку здобичі, яка намагається звільнитися й втікти. А це спровокує у мозку кішки рефлекторну відповідь, кусати й тримати треба сильніше.
Щоб заставити кішку відпустити вашу руку треба рухати рукою в сторону котячої пащі. Тому, що здобич ніколи не рухається у напрямку до хижака, така поведінка викличе у кішки здивування й вона відпустить вас.
В першу чергу необхідно навчити кішку гратися тільки з іграшками, а не з вашими руками чи ногами. Якщо у вас живе кошеня ніколи не використовуйте свої руки чи ноги, щоб погратися з ним. Для гри є спеціальні іграшки. Дотримуйтесь цього простого правила й вашому улюбленцеві ніколи не спаде на думку, що руки чи ноги людини можна кусати.
Також дуже важливо, щоб ніхто інший не грався з кішкою використовуючи руки чи пальці. Багато хто любить дражнити кошеня, ворушачи пальцями у нього перед носом. Ніколи й нікому не дозволяйте цього робити, бо це вчить вашу кішку, що пальці – це іграшка. Завжди дотримуйтесь цього правила й ніколи його не порушуйте.
Граючись з кішкою користуйтеся спеціальною іграшкою у вигляді вудки й тримайте пальці трохи далі від тварини. Використовуючи іграшки ви стимулюєте й задовільняєте вроджений мисливський інстинкт кішки. До того ж це повністю руйнує асоціації у мозку кішки між вашими руками та грою.
Стимулюйте мисливський інстинкт кішки швидко переміщуючи іграшку по підлозі, ховаючи її за кутом, меблями чи коробками.
Хай тварина переслідує іграшку, а коли почне рухатись повільніше й демонструватиме втому, дозвольте їй отримати фінальну перемогу й піймати здобич. Після цього пригостіть кішку ласощами з великим вмістом протеїну, так ви потішите природні котячі інстинкти: полювання – процес гри; їжа – гощення після гри; догляд за собою й сон.
По-друге ви повинні навчити кішку, що кусати людей – це зовсім не весела гра.
Вам потрібно буде попередньо підготуватися. Знайдіть щось, що може видавати гучний звук і що ви зможете тримати біля себе. Наприклад, алюмінієва бляшанка у середині якої знаходяться камінчики, монетки чи інші дрібнички (отвір заклейте скотчем). Як варіант, використайте капець, яким різко вдарте об підлогу чи стіну. Зрештою, ви можете просто голосно викрикнути “Ай!” в той момент, коли кішка вас вкусить (але це повинно звучати природно). Можна спробувати зімітувати звуки які видають кошенята, коли вони налякані. Чим голосніше й жалісливіше ваш голос звучатиме, тим краще.
Коли наступного разу ви будете гладити кішку чи робити щось, що може спровокувати укус, будьте напоготові.
Спостерігайте за кішкою, і як тільки вона наблизиться до вас, щоб вкусити, струсніть бляшанку так сильно, як тільки зможете чи голосно вигукніть чи киньте капець об стіну, якщо такий варіант вам підходить більше.
Метою є – створити у кішки асоціацію між кусанням вас та голосним і лякаючим звуком.
Шум налякає кішку, перерве укус і створить негативну мотивацію до такої поведінки.
Ваша тварина вас любить і не збирається вам шкодити й до того ж їй зовсім не до вподоби голосні різкі звуки.
З часом кішка зрозуміє, що страшний звук лунає саме коли вона вас кусає й припинить погано поводитись.
Наші партнери Елітстелі натяжні стелі в Киеві.
Сайт про собак Собакоманія