У перші дні перебування на новому місці кошеня перебуває у стані постійного стресу, тому будьте до нього дуже терплячі.
Зазвичай одне з найважливіших питань, яке хвилює майбутніх господарів котика перш ніж взяти його до себе чи привчений малюк до лотка. Якщо кошеняті три місяці та ви взяли його від домашньої кішки, тобто мама-кішка на вулицю не виходить зовсім, то охайності та необхідності ходити на лоток воно навчилось від мами. Проте, після переїзду на нове місце іноді так стається, що котик забуває гарні манери та робить калюжі й лишає “сюрпризи” де завгодно тільки не у лотку. Таке трапляється внаслідок стресу: нові обставини, нові люди, нема мами, все нове й незвичне. Тож, не спишіть звинувачувати попереднього господаря у, тому що його вихованець нечупара не привчений до чистоти. Але починати розв’язувати цю проблему слід негайно як тільки її виявили.
Сподіваємось, що до появи котика у домі ви добре підготувалися (що треба було зробити та купити для нового мешканця детально описано у статті “Як правильно поселити кошеня у домі. ). Перевірмо, чи не упустили ви щось із рекомендацій, які стосуються лотка.
Отже, лоток має бути пластмасовий, величина повинна відповідати величині котика. Бортики не за низькі, бо тоді наповнювач буде висипатись, коли котик схоче за собою “прибрати” і не за високі, бо тоді кошеняті буде важко залізти в лоток і зрозуміло, що воно знайде собі інше більш зручне місце для туалету. Лоток має бути стійким, так щоб залазячи й виходячи з нього кошеня його не перекинуло, бо лоток, який один раз на нього перекинувся котик боятиметься та за призначенням більше використовувати не буде.
Розпитайте попереднього господаря чи використовував він наповнювач для лотка, чи просто мив лоток після того, як кошеня ним користувалось. Не спишіть засипати в лоток наповнювач, якщо котик лоток не визнає. Річ у тім що кішки знаходять своє житло, миски з їжею та туалет за запахом, тож до того часу, поки котик стане ходити у лоток регулярно використовуйте туалетний папір замість наповнювача.
Перевірте, чи правильно ви обрали місце для котячого туалету. Там має бути тихо, малолюдно, кошеня до нього повинно мати безперешкодний доступ у будь-який час доби, туалет знаходиться далеко від мисок з їжею та водою. У жодному разі не допускайте ситуацій, коли туалет знаходиться в одному приміщенні, а кошеня закрите в іншому.
У жодному разі не допускайте ситуацію коли кошеня закрите в одному приміщенні, а лоток знаходиться в іншому.
Отже, ви усе перевірили й усе знаходиться на своїх місцях, відповідає всім вимогам. Справа за малим – привчити маленького чотирилапого співмешканця не псувати ваше майно, а натомість правильно і за призначенням використовувати своє. Тож, почнемо.
Постеліть у лоток кілька паперових рушників, паперових серветок або туалетний папір, так щоб вони покривали дно лотка. З нікому не відомих причин коти дуже люблять папір, особливо м’якенький, вони з ним граються, сплять на ньому, деруть на дрібні шматки та чудово ходять на лоток де постелений папір. Буде добре, якщо раніше ви виявивши калюжу промокнете її папером і протрете цим папером дно лотка, дасте висохнути й після цього постелите чистий папір. Таким чином лоток матиме запах кошеняти, а це сигнал, що саме тут місце для туалету. Місце ж “злочину” ретельно промийте і натріть шкіркою лимона, коти цей запах ненавидять, так ви не допустите рецидивів.
Посадіть кошеня в лоток, будьте з ним лагідні, погладьте його, будьте терплячі, якщо котик з першого разу не зрозуміє що в лотку робити. Намагайтеся піймати кошеня в той момент, коли воно хоче в туалет. Як правило це зрозуміти не важко. Котик починає обнюхувати кути, сідати у відповідну позу, намагається викопати ямку. Якщо побачите ці ознаки швиденько несіть кошеня у лоток. Посадіть його у лоток і спостерігайте, якщо він вистрибне, посадіть знову. Будьте терплячі та наполегливі. Щоб кошеня не втікло зачиніть двері у приміщенні де знаходитеся ви, кошеня та лоток. Як правило кошенята довго терпіти не можуть і якщо котику захотілось у туалет, то він усе таки сходить в туалет у лоток. Якщо спроба була вдала і котик зробив свої справи у лоток, похваліть його, можете видати трохи ласощів. Якщо кошеня починає гратися у лотку, порпається у папері не сваріть його дайте малечі трохи часу й будьте терплячі.
Намагайтеся прибирати котячий туалет одразу після того, як котик ним скористався, але не використовуйте мийні засоби які знищать запах, щоб кошеня знову не втратило “орієнтир”.
Якщо ви будете уважно стежити за кошеням, проявите наполегливість та терпіння, то через 2-3 тижня, а може й раніше котик призвичаюється ходити в туалет в лоток. Не засмучуйтесь і не лайте малюка, якщо на початку він буде помилятися, зрештою він ще дитинча і вчиться жити поряд з вами.
Наші партнери Елітстелі натяжні стелі в Киеві.
Сайт про собак Собакоманія