Що таке класифікація шоу, брід і пет та для чого вона потрібна.

Класифікація призначена, щоб встановити правильну ціну на тварину.

Якщо ви хоч коли небудь цікавились породистими кішками, то напевно чули від заводчиків, коли йшлося про ціну кошеняти чи дорослої тварини, “загадкові” терміни; шоу, брід та пет. Що це таке і для чого потрібно давайте спробуємо розібратися.

Породистих кішок у всьому світі в усіх фелінологічних системах, таких як FIFe, CFA, WCF чи незалежна асоціація поділяють на три групи. Розподіл роблять на основі відповідності тварин стандартам породи та перспектив їх майбутньої «кар’єри». Проте згадки про таку класифікацію ви не знайдете в жодному стандарті порід чи в інших нормативних документах. Натомість кожен поважаючий себе заводчик про цю класифікацію знає й вміє нею користуватись. Щоб віднести кішку до того чи іншого класу заводчики зазвичай користуються стандартами породи, знаннями шкільного курсу генетики та власним досвідом.

Таким чином тварин поділяють на три групи.

Шоу (від англ. show – видовище). До цієї групи належать кішки, які ідеально відповідають усім вимогам стандарту породи і її еталоном. У тварин цієї групи бездоганний родовід, майже немає недоліків та абсолютно не допускаються дефекти. Вони призначені для виставок кішок та племінної роботи. Це окраса та гордість розплідника. Ці елітні кішки мають найвищу цінність та коштують дуже дорого. Проте належність тварини до шоу-класу не гарантує, що вона приведе кошенят теж тільки шоу якості.

Брід (від англ. breed – порода). Тварини цієї групи призначені для племінної роботи, інакше кажучи їх завдання приносити живих та здорових кошенят, які як найкраще відповідають стандартам породи. Вони мають незначні відхилення від стандарту породи та не великі недоліки, які не передаються спадково. Найчастіше до цього класу заводчики розподіляють кішок, котів брід якості досить мало, бо їх одразу відносять до групи пет. Тож тварина класу брід – це здорова кішка із чудовим родоводом та гарними репродуктивними спадковими ознаками. Вартість цих тварин менша ніж у тварин шоу класу.

Але варто зазначити, що до брід класу належить більшість кішок у розплідниках. Саме вони народжують Чемпіонів та Грандчемпіонів, яких ми із захопленням розглядаємо на виставках.

Пет (від англ. pet – домашній улюбленець). До цього класу належать коти та кішки які мають дискваліфікуючи недоліки та дефекти (крипторхізм, дефекти хвоста, не відповідність стандартам породи за забарвленням очей чи хутра та інше), тварини, які з якихось причин не можуть дати потомство, коти брід класу та кішки які не відповідають вимогам брід класу, бо мають слабко виражені породні ознаки. Для племінної роботи ці тварини не придатні, цінність їх мала, тому й вартість вони при продажі мають найменшу.Належність тварини до того чи іншого класу також дозволяє зорієнтуватись у перспективах її подальшої “кар’єри”.

Найчастіше розподіл на класи використовується для того, щоб обгрунтувати ціну на кошеня чи дорослу кішку.

Відповідальний і порядний власник розплідника завжди розкаже вам до якого класу належить кошеня, яке ви у нього вирішили придбати. Якщо ви купуєте кішку класу шоу чи брід варто про це зазначити у договорі про купівлю. Таким чином ви убезпечите себе від неприємних сюрпризів. Нажаль у метриках та в родоводі жодних відміток про належніть тварини до того чи іншого класу не ставиться (за виключенням випадку коли через явні дефекти ставиться відмітка “без права на племінне розведення”).

Перед тим як придбати тварину добре подумайте з якою метою ви її купуєте та скільки коштів готові витратити на її придбання та утримання. Таким чином ви одразу визначите потрібний вам клас кота чи кішки.

Щоб не тати жертвою шахраїв купуйте тварин у заводчиків, які мають реєстрацію у клубах. Таким чином ви дійсно отримаєте те за що заплатили.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *