Правила годування кішок дуже прості, але вимагають послідовності та дисципліни від господарів.
Ці прості правила дуже важливі для збереження здоров’я вашого улюбленця. Майте на увазі, що коти талановиті маніпулятори вони радо поснідають, пообідають та повечеряють і з вами та з кожним членом вашої родини разом і окремо.
Доки тварина росте це більш-менш вписується в загальну схему годування, звичайно, якщо ви не даєте кошеняті небезпечних продуктів, але коли тварина подорослішає такий підхід до годування призведе до ожиріння і відповідних проблем зі здоров’ям. Тому, від моменту появи у вашому домі маленького кошеняти душіть у собі та у ваших родичів бажання пригощати котика чимось смачненьким кожного разу як ідете на кухню, особливо, якщо смачненьке зі списку продуктів, які котам категорично протипоказані. Так, потрібно опиратися котикові, який дивиться на вас з виглядом “я дуже голодний і нещасний дай мені те що ти їси” дуже важко, але проявіть силу волі заради здоров’я самого котика.
Як правильно годувати кота чи кішку, правила
- Якщо ваша тварина здорова, не кастрована, ви годуєте її сухим кормом, то найкращим для неї буде так званий “вільний режим годування”, просто слідкуйте, щоб у мисці завжди було трохи корму. Рекомендації що до годування кішок готовими кормами можна подивитись тут. Але для кастрованих тварин такий підхід не підійде, оскільки може призвести до ожиріння. У випадку, коли тварина кастрована необхідно відмірювати денну норму їжі для кота чи кішки й ділити її на три частини та відповідно видавати корм котові три рази в день.
Кошенят від 3-х місяців до року, вагітних та кішок, які годують кошенят треба годувати до 5-и разів на день. Дорослих тварин годують 2-3 рази на добу. Кількість приймання їжі та величина порцій корму повинна відповідати віку та стану здоров’я тварини.
- Якщо кішка здорова, а раціон правильно підібраний і добре збалансований, то за раз тварина з’їдає рівно стільки корму, скільки їй треба. Корм видавати слід з розрахунку 30-60 г на 1 кг ваги тварини.
- Корм повинен бути кімнатної температури. Не можна давати котам заморожений корм або корм безпосередньо із холодильника.
- Корм готують та згодовують у подрібненому вигляді, якщо це натуральна їжа. Рекомендації що до раціону та рецепт суміші для натурального годування можна подивитись тут.
- Їжу кішці видають в один і той самий час у строго відведеному місці у чистій посудині.
- Коти їдять котячу їжу. Їжа з вашого столу для котів не просто не підходить вона для них шкідлива.
- Залишки корму прибирають через 30 хвилин після того, як кішка поїла, знову ж таки йдеться про натуральну їжу. Сухий корм можна лишити.
- Об’єм рідини, яку п’є тварина, що харчується сухим кормом, повинен бути у три рази більшим ніж об’єм спожитого нею корму. Якщо кішка харчується натуральними кормами або вологими кормами, тоді об’єм води, яку вона випиває повинен становити із розрахунку 20-30 мл на 1 кг ваги кішки, тому, що в натуральній їжі та у вологому кормі міститься рідина.
- Вода для кішки повинна бути у постійному доступі. Миску для води обирайте широку, щоб вуса кішки у неї поміщалися. Коли вуса торкаються країв миски кішку це нервує.
- Якщо кішка мало п’є поміняйте миску на ширшу, поставте її трохи далі від лотка та миски для їжі. Деякі коти люблять пити проточну воду, деяким більше подобається відстояна. Часто буває, що коти п’ють воду, яку відстоюють у великих місткостях для поливання квітів, а свою миску для води ігнорують. Поспостерігайте за своїм улюбленцем, коти дуже розумні тож, швидше за усе виявиться, що ваша киця знайшла собі джерело води, яке її повністю влаштовує.
- Годуйте кішку або натуральною їжею або готовим сухим чи вологим кормом. Існує думка, що змішувати одне з одним не можна. Досліджень що до її підтвердження чи спростування на жаль нема.
- Якщо через кілька хвилин після прийняття їжі тварина відригує неперетравлену їжу, то це ознака переїдання. Кількість корму треба зменшити. Проте, будьте уважні, іноді це може бути ознакою інфекційного захворювання. Якщо спостерігаються інші тривожні симптоми які описані в статті “Як визначити чи захворіла кішка”, або якщо зменшення кількості їжі не допомогло негайно покажіть вашого кота ветеринару!