Як вибрати наповнювач для котів?

Девон рекс

Якщо ви хочете забезпечити належний рівень комфорту та гігієни для вашого улюбленця, то вам необхідно подбати про правильний вибір наповнювача. Розгубитися серед величезного асортименту, який пропонують сучасні зоомагазини, дуже легко. Але ми знаємо, який наповнювач для котів — найкращий. Поділимося корисними порадами з вибору просто зараз.

Важливі фактори при виборі наповнювача для котів

Один з головних факторів — це абсорбційна здатність наповнювача. Він повинен гарантувати швидке та ефективне вбирання рідин, неприємних запахів. Обирайте наповнювачі з найвищою абсорбційною здатністю, щоб забезпечити максимальну свіжість та чистоту лотка.

Також важливі:

  • Контроль запаху. Запах може бути серйозною проблемою, особливо якщо ви маєте кількох котів або живете в невеликій квартирі. Деякі наповнювачі містять спеціальні ароматизатори або зроблені із запахонепроникних матеріалів. Тому вони допомагають утримувати неприємні аромати під контролем.
  • Безпека для улюбленця. Здоров’я вашої кішки — це ваш пріоритет. При виборі наповнювача слід звернути увагу на його безпеку та натуральність. Уникайте наповнювачів, які містять шкідливі хімікати або токсичні речовини. Оптимальним варіантом є продукція на основі натуральних матеріалів, таких як дерево, кукурудзяний шрот або глина.
  • Зручність заміни. Очищення лотка — рутинна процедура, яку слід виконувати щодня. Виберіть наповнювач, який забезпечує легку та швидку очистку котячого туалету.

З особливою увагою варто обирати наповнювач для кошенят, адже вони більш чутливі до хімічних речовин та ароматизаторів, які можуть міститися в такій продукції.

Якому виду наповнювача надати перевагу?

Найпопулярніші — 3 типи наповнювачів. Це бентонітовий (глиняний), силікагелевий та біорозкладний. Бентонітовий наповнювач для котів добре усуває запахи, має високі абсорбувальні властивості, є екологічним. Під час контакту з рідиною, глиняний наповнювач згортається в грудки, які легко прибирати. Проте варто зауважити, що такий наповнювач не підходить для котів, які мають захворювання дихальної системи.

Силікагелевий наповнювач виготовляють із силікагелю, до якого додаються ароматизатори. Гранули добре вбирають рідину, гарантують гігієнічність котячого туалету. Особливий хімічний склад наповнювача дозволяє запобігти розмноженню бактерій. Перевага такого варіанту — це економний розхід.

Третій і останній варіант — це біорозкладний наповнювач. Він безпечний для тварини та навколишнього середовища, легко утилізується. Біорозкладні наповнювачі бувають:

  • Деревні — з пресованої тирси дерева.
  • Паперові — з макулатури.
  • Вугільні — на основі активованого вугілля, глини.
  • Кукурудзяні — на основі кукурудзяних відходів.
  • Соєвий — із сої.

Порада наостанок: обираючи наповнювач, звертайте увагу на породу та вік вашого улюбленця. Довгошерстим котам краще купувати деревний або силікагелевий наповнювач, а маленьким кошенятам — кварцовий або деревний. Вдалого вибору!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *