Як правильно доглядати за вухами кішки

Вуха кішки необхідно регулярно оглядати та чистити. Робити це потрібно раз на один-два тижні. На щастя, вуха у кішки мають таку будову й розташовані таким чином, що це робити зовсім не складно. Процедура займає 5-10 хвилин, проте допомагає уникнути багатьох проблем, бо вуха у кішки надзвичайно вразливий і ніжний орган.

Як оглянути вуха кішки.

Візьміть вашого вихованця на руки. Не поспішайте, погладьте його, пригостіть чимось смачненьким. Обережно двома пальцями відведіть вушну раковину і уважно огляньте всередині вухо кішки.

Як повинно виглядати здорове вухо кішки.

Колір всередині від рожевого до ніжно-рожевого, поверхня чиста з ледь помітним глянцевим відблиском, запах відсутній, ззовні вуха симетричні, без залисин, гуль та набряків на вусі чи біля вуха.

Ознаки, які мають вас насторожити при огляді вух кішки.

Вуха кішки необхідно оглядати та протирати раз на тиждень.

 1. Вуха трохи брудні, але в них немає вушної сірки. Вуха потрібно почистити. Як це робити описано трохи нижче.
 2. Кішка трясе головою й постійно чухає за вухом. У вухо міг потрапити сторонній предмет. Огляньте вухо і, якщо це можливо, витягніть його пінцетом. Якщо не впевнені у тому, що зможете це зробити, краще негайно звернутися до ветеринара. Інакше є великий ризик розвитку отиту, а його лікування непросте і триває довго.
 3. Голова кішки весь час нахилена, вона роздряпала шкіру біля вуха до крові. Це серйозний симптом, який може вказувати на отит, вушного кліща чи грибок. Не виключено, що у вусі є сторонній предмет. Необхідно показати тварину ветеринару: тільки лікар може поставити точний діагноз і призначити правильне лікування. Не варто зволікати, бо ви ж бо пам’ятаєте, як почувалися, коли у вас боліло вухо?
 4. Вушна раковина кішки червоного кольору, гаряча й запалена. Цілком можливо, що вухо було травмоване і внаслідок пошкодження кровоносної судини утворилась гематома. Знову ж таки необхідна консультація ветеринара. Тільки лікар може визначити, наскільки сильно пошкоджено вухо, і надати тварині необхідну допомогу.
 5. Всередині вуха є наліт. Є велика ймовірність, що ваша кішка заразилась вушною часоткою. Ця хвороба не є небезпечною, але дуже легко передається. На неї хворіють кішки та собаки. Збудником хвороби є мікроскопічний кліщ. Паразит поселяється у вусі й викликає сильний свербіж та виділення великої кількості вушної сірки, яка має неприємний запах. Зверніться до ветеринара, щоб він підібрав для вашої кішки спеціальний препарат від кліща.

Як почистити кішці вуха.

Проводячи будь-які маніпуляції із вухами кішки, будьте дуже обережні. Вуха у кішки – надзвичайно чутливий та ніжний орган.

 1. Візьміть кішку на руки й лагідно погладьте.
 2.  Покладіть кішку собі на коліна. Робіть це спокійно й повільно, щоб кішка не почала нервуватись.
 3. Візьміть ватний диск і змочіть його у слабкому розчині перекису водню, теплій кип’яченій воді чи спеціальному ветеринарному розчині для чистки вух. Увага! Диск повинен бути вологий, але не мокрий. При натисканні з диска не повинна виділятися рідина.
 4. Обережно, не надто заглиблюючись у вухо і не торкаючисть слухового каналу, акуратно протріть вушну раковину.
 5. Візьміть сухий диск і протріть вушну раковину кішки.
 6. Повторіть процедуру із другим вухом.
 7. Погладьте кішку, похваліть її та відпустіть, пригостивши чимось смачненьким.
 8. Як правило, для кішок процедура огляду й чистки вух не є дискомфортною. Якщо ви свою улюбленицю перед початком і після завершення процедури будете пригощати, то тварина до неї швидко звикне і сприйматиме абсолютно спокійно.

Як закапати кішці вуха.

 1. Візьміть тварину на руки.
 2. Вкладіть кішку собі на коліна, так щоб було зручно вам і кішці.
 3. Акуратно протріть вушну раковину кішки вологим ватним диском.
 4. Візьміть кінчик вуха двома пальцями і відведіть його трохи назад, так як ви робили при огляді вуха.
 5. Закапайте у вуха ліки.
 6. Легенько помасуйте вухо ззовні.
 7. Відпустіть кішку і пригостіть її чимось смачним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *