Вуха кішки необхідно регулярно оглядати та чистити. Робити це потрібно раз на один-два тижні. На щастя, вуха у кішки мають таку будову й розташовані таким чином, що це робити зовсім не складно. Процедура займає 5-10 хвилин, проте допомагає уникнути багатьох проблем, бо вуха у кішки надзвичайно вразливий і ніжний орган.
Як оглянути вуха кішки.
Візьміть вашого вихованця на руки. Не поспішайте, погладьте його, пригостіть чимось смачненьким. Обережно двома пальцями відведіть вушну раковину і уважно огляньте всередині вухо кішки.
Як повинно виглядати здорове вухо кішки.
Колір всередині від рожевого до ніжно-рожевого, поверхня чиста з ледь помітним глянцевим відблиском, запах відсутній, ззовні вуха симетричні, без залисин, гуль та набряків на вусі чи біля вуха.
Ознаки, які мають вас насторожити при огляді вух кішки.
- Вуха трохи брудні, але в них немає вушної сірки. Вуха потрібно почистити. Як це робити описано трохи нижче.
- Кішка трясе головою й постійно чухає за вухом. У вухо міг потрапити сторонній предмет. Огляньте вухо і, якщо це можливо, витягніть його пінцетом. Якщо не впевнені у тому, що зможете це зробити, краще негайно звернутися до ветеринара. Інакше є великий ризик розвитку отиту, а його лікування непросте і триває довго.
- Голова кішки весь час нахилена, вона роздряпала шкіру біля вуха до крові. Це серйозний симптом, який може вказувати на отит, вушного кліща чи грибок. Не виключено, що у вусі є сторонній предмет. Необхідно показати тварину ветеринару: тільки лікар може поставити точний діагноз і призначити правильне лікування. Не варто зволікати, бо ви ж бо пам’ятаєте, як почувалися, коли у вас боліло вухо?
- Вушна раковина кішки червоного кольору, гаряча й запалена. Цілком можливо, що вухо було травмоване і внаслідок пошкодження кровоносної судини утворилась гематома. Знову ж таки необхідна консультація ветеринара. Тільки лікар може визначити, наскільки сильно пошкоджено вухо, і надати тварині необхідну допомогу.
- Всередині вуха є наліт. Є велика ймовірність, що ваша кішка заразилась вушною часоткою. Ця хвороба не є небезпечною, але дуже легко передається. На неї хворіють кішки та собаки. Збудником хвороби є мікроскопічний кліщ. Паразит поселяється у вусі й викликає сильний свербіж та виділення великої кількості вушної сірки, яка має неприємний запах. Зверніться до ветеринара, щоб він підібрав для вашої кішки спеціальний препарат від кліща.
Як почистити кішці вуха.
- Візьміть кішку на руки й лагідно погладьте.
- Покладіть кішку собі на коліна. Робіть це спокійно й повільно, щоб кішка не почала нервуватись.
- Візьміть ватний диск і змочіть його у слабкому розчині перекису водню, теплій кип’яченій воді чи спеціальному ветеринарному розчині для чистки вух. Увага! Диск повинен бути вологий, але не мокрий. При натисканні з диска не повинна виділятися рідина.
- Обережно, не надто заглиблюючись у вухо і не торкаючисть слухового каналу, акуратно протріть вушну раковину.
- Візьміть сухий диск і протріть вушну раковину кішки.
- Повторіть процедуру із другим вухом.
- Погладьте кішку, похваліть її та відпустіть, пригостивши чимось смачненьким.
- Як правило, для кішок процедура огляду й чистки вух не є дискомфортною. Якщо ви свою улюбленицю перед початком і після завершення процедури будете пригощати, то тварина до неї швидко звикне і сприйматиме абсолютно спокійно.
Як закапати кішці вуха.
- Візьміть тварину на руки.
- Вкладіть кішку собі на коліна, так щоб було зручно вам і кішці.
- Акуратно протріть вушну раковину кішки вологим ватним диском.
- Візьміть кінчик вуха двома пальцями і відведіть його трохи назад, так як ви робили при огляді вуха.
- Закапайте у вуха ліки.
- Легенько помасуйте вухо ззовні.
- Відпустіть кішку і пригостіть її чимось смачним.