Уральський рекс

Історія виникнення породи уральський рекс.

Порода уральський рекс виникла внаслідок природної мутації.

Уральський рекс – це аборигенна російська порода.
Перші згадки про кішок із кучерявою шерстю на Середньому Уралі були зафіксовані у 40-х роках ХХ століття. Перших кошенят уральського рексу було знайдено у місті Зарічному поблизу Екатеринбурга.
У 1992 році на виставці кішок у Екатеринбурзі Людмила Подуровська представила неймовірно гарного кота Василя із характерною кучерявою шерстю. Цього кота вважають першим представником породи уральський рекс.
При детальному дослідженні виявилось, що на Уралі самостійно склалась популяція кішок із рідкісним геном. Почалось активне й планомірне вивчення популяції кішок із м. Зарічний. А потім була проведена робота по удосконаленню уральського рекса. Наразі порода, яка з’явилась природним шляхом уже наближається до виведених штучно.
12-13 серпня 2006 року на генеральній асамблеї WCF у Ессені, германія порода була офіційно визнана.

 Характерні ознаки породи уральський рекс.

Головною ознакою породи уральський рекс є хвилясте хутро кішок.

Уральським рексам притаманний статевий диморфізм, тобто коти є більшими за кішок.
Уральський рекс добре розвинута не велика тварина з хвилястою короткою або середньої довжини шерстю, яка відрізняється від шерсті корніш рексадевон рекса та німецького рекса.
Голова представників цієї породи за формою нагадує рівносторонній трикутник із заокругленими лініями. перехід від чола до носа без «стопа», вилиці низькі. Мордочка широка, округлої форми без пинча та виступаючого підборіддя. Вуха середнього розміру високо та прямо поставлені, широкі в основі, кінчики заокруглені.
Шия м’язиста середньої довжини.
Очі мигдалеподібні, дуже широко відкриті, косо та широко поставлені. Колір очей повинен гармонувати із кольором шерсті.
Вібриси ледь закручені.
Тіло середньої довжини, не велике, м’язисте. Грудна клітина опукла, добре розвинута. кінцівки середньої довжини. Лапи округлої форми. Хвіст прямий, тонкий, середньої довжини.
Шерсть коротка, щільна, тонка з добре вираженим пружним завитком. Допускається будь яка кількість білого у забарвленні хутра. Визнаються чорний таббі, поряд із типовою мочкою носа та буквою «М» на чолі, а також коричнева та золота пігментація. Усі інші забарвлення також визнаються за виключенням шоколадного, цинамонового та інших ослаблених забарвлень у будь-яких комбінаціях (включаючи солід, біколор, каліко і таббі). Також не визнаються забарвлення із бірма-фактор та абісинер-тікінг.

Особливості догляду та характер уральських рексів.

Уральські рекси зразкові батьки. Якщо кіт і кішка живуть разом та кіт приймає активну участь у догляді та вихованні своїх дітей.

Хоч уральський рекс і поводиться як повноправний член сім’ї, але справжнім центом всесвіту для нього є його господар. Тварина пристосовується до режиму його дня, усюди супроводжує у домі і часто намагається про щось поговорити на своїй котячій мові.
Кішки цієї породи рухливі та грайливі, але завжди знають міру і ніколи у своїх іграх не виходять за межі дозволеного. Це кішка із золотим характером, яка назавжди полонить ваше серце лагідним поглядом розкосих смарагдових очей.
Уральський рекс чудовий компаньйон, терплячий та відданий друг, який тонко реагує емоційний стан господаря.
Під час шлюбного періоду поведінка кішок майже не змінюється, часом навіть важко зрозуміти, що тварина готова до спарювання. Вони не кричать, тільки іноді дуже тихо курликають.
У представників уральських рексів зберігся сильний батьківський інстинкт. Якщо кіт та кішка живуть у одній сім’ї, то кіт допомагатиме кішці доглядати за кошенятами. Він вилизує та гріє малят, грається з ними та виховує їх. Це справді дружна та уважна один до одного сім’я.
Порода підходить практично усім так як шерсть уральців мало алергенна. Кішки чудово ладнають із дітьми легко піддаються дресируванню.
Уральські рекси не вимагають складного догляду. Оскільки їх шерсть коротка, процедуру розчісування можна проводити раз на тиждень або й рідше. Мити їх можна раз на кілька місяць. Не забувайте також періодично оглядати очі та вуха ваших вихованців.

До яких хвороб має схильність уральський рекс.

Це одна з найздоровіших порід кішок.

Уральські рекси мають прекрасний апетит, але схильність до ожиріння у них відсутня.
Тварини цієї породи досягають повного фізичного розвитку у віці трьох років.
Пологи у кішок проходять без ускладнень.
Генетичних хвороб, які були б характерні для уральських рексів, не виявлено.
Загалом уральські рекси мають міцне здоров’я, проте не варто нехтувати профілактичними оглядами у ветеринарного лікаря та своєчасними щепленями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *