Назва породи: | Девон-рекс |
Країна походження: | Великобританія |
Час зародження породи: | 1960 роки |
Середня вага: | 2,5 – 4,5 кг |
Код EMS: | DRX |
Тривалість життя девон-рекс: | 12 – 15 років |
Скільки коштують (ціна кошенят): | 150 – 300 $ |
Належить до групи рексів з характерною дуже короткою хвилясто-кучерявою шерстю.
Наразі це – одна з найпопулярніших та найулюбленіших порід у світі.
На жаль, в Україні ці чарівні кішки не мають великої популярності через те, що порода мало відома.
Порода виникла в результаті спонтанної мутації у Великобританії.
Батьківщиною породи є Великобитанія. У 1960 році поблизу однієї з копалень у графстві Девоншир помітили кота з дивною кучерявою короткою шерстю. Тварину намагалися впіймати, але всі зусилля виявились марними. Проте, через де-який час вдалося впіймати подружку невловимого кота – бездомну кішечку черепахового забарвлення. Кішка виявилась вагітною й принесла кошенят. Одне з них успадкувало від батьків коротку хвилясту шерсть.
На той час у графстві Корнуелл в Англії уже десять років велась селекційна робота з виведення породи з аналогічними ознаками. Тому Девонширські заводчики взяли на озброєння напрацювання колег і для закріплення мутації використали близкоспоріднене спарювання. Як результат з’явилась нова оригінальна порода – Девон-рекс.
Великі вуха та коротка хвиляста шерсть – головні ознаки породи девон-рекс.
Девон-рекс часто порівнюють з ельфами через своєрідний зовнішній вигляд. У цих кішок великі вуха, високі вилиці та надзвичайно яскраві очі. Однак головною відмінною рисою представників цієї породи є м’яка, кучерява шерсть.
Девон-рекси – це витончені кішки середніх розмірів з незвичайною шерстю: дуже короткою, м’якою та хвилястою. Їх хутро трохи жорсткіше ніж у корніш-рекса, через те, що є покривний волос. Вуса та брова у девон-рексів кучеряві. Забарвлення шубки може бути будь-яким.
Голова девон-рексів у фас має форму короткого клину, у профіль – помітний чіткий стоп (перехід від чола до носа). Щоки заокруглені, чітко виділяються подушечки вібрисів. Вуха великі, дуже низько та широко поставлені, в основі об’ємні, на кінцях заокруглені, вкриті дуже м’якою ледь помітною шерстю. Іноді шерсть на вухах відсутня. Очі великі, косо поставлені, овальні. Колір очей повинен гармонійно поєднуватися з кольором шерсті.
Тіло струнке, міцне, з дуже широкими м’язистими грудьми. Ноги довгі, тонкі. Лапки маленькі овальні. Хвіст довгий, тонкий, на кінці зігнутий, вкритий короткою, густою та кучерявою шерстю.
Залисини, пряма шерсть, шерсть яка спадає китицями, короткий лисий або лахматий хвіст – вважаються неприпустимими недоліками.
Девон-рекси ідеальні коти-компаньйони, щоб ви не робили вони із задоволенням складуть вам компанію.
Ці кішки мають мирну вдачу, вони дуже лагідні та приязні. Кішки-мами цієї породи неймовірно віддані та добрі, якщо у домі є дві годуючі кошенят кішки девон-рекс, то швидше за все вони об’єднають своїх кошенят у один виводок і будуть їх доглядати разом.
Кошенята девон-рексів народжуються з короткою хвилястою шерстю, але у віці двох місяців шерстка розпрямляється та рідшає. Тому, у віці 3-6 місяців кошеня не надто схоже на девон-рекса: тіло покрите коротким пухом і лише на стегнах, хвості та лапах шерсть ледь хвиляста. Доросле хутро відростає у віці 6-7 місяців. Повністю трансформація завершується коли тварині виповнюється рік.
Девон-рекси ідеально пристосовані для міського житла. Вони розумні та лагідні, дуже люблять супроводжувати господаря розтягнувшись як комір на плечах або плутаючись під ногами. Проте, якщо господар зайнятий або не має настрою, на спілкуванні не наполягают. Вони чудові коти-компаньйони. Майже як собаки реагують на своє ім’я, легко можуть вивчити кілька команд. Дуже стрибучі та спритні, проте поводяться делікатно, коли опиняються на шафі чи на холодильнику нічого не скидають і не псують.
Мають приємний тихий голос. Коти девон-рекси, як правило, територію не мітять, агресії не проявляють.
Стосовно породи девон-рекс є чутки, що ця порода не викликає алергії, на жаль це не так. Ймовірність виникнення алергії на шерсть цих кішок менша, бо шерсті мало, проте, якщо у вас схильність до алергічних реакцій, перш ніж принести кошеня девон-рекса додому поспостерігайте за своєю реакцією кілька годин пробувши у питомнику.
Шерсть девон-рексів легко ламається тому їх категорично не рекомендується розчісувати, тільки легенько пригладжувати рукою або спеціальною щіткою раз у тиждень. Проте, через те, що виділення сальних залоз шкіри коротенька шерстка ввібрати не може, на відміну від кішок інших порід мити девон-рексів треба частіше. Як правильно провести водні процедури читайте у статті “Як правильно помити кота”
Також, необхідно регулярно чистити великі вушка девон-рексів, як мінімум раз на тиждень.
Ще один важливий момент, так само як і сфінкси девон-рекси люблять поїсти і ніколи не відмовляться від чогось смачного. Тому дотримуватися раціонального та збалансованого режиму харчування для свого улюбленця не залежно від того чи годуєте його натуральним кормом чи готовим.
Розводити девон-рекс дуже складно, це головна причина чому ця порода є рідкісною.
Девон-рекси мають добре здоров’я. Вони майже не хворіють не зважаючи на чутливість до зміни погоди та температури повітря. Проте, є ряд спадкових патологій до яких мають схильність девон-рекси.
Найнебезпечнішою є обструкція дихальних шляхів, яка може призвести до смерті тварини. Мають девон-рекси схильність до спадкової міопатії, яка може призвести до дистрофії м’язів. Нещастя, ця патологія зустрічається рідко.
Є у кішок цієї породи спадкова схильність до вивихів колінного суглоба. А у поважному віці можуть проявитись проблеми із суглобами та серцево-судинною системою.
Також, варто згадати складність розведення девон-рексів через проблему сумісності груп крові та підвищеної чутливості до антитіл кожної з груп при схрещувані, виношуванні та вигодовуванні кошенят. Будь-яка несумісна комбінація призводить до загибелі потомства. Навіть якщо всі проблеми схрещування були успішно вирішені заводчиком та ветеринаром і кішка народила здорових кошенят, то може виникнути інша проблема. Якщо групи крові кошенят та мами-кішки не збігатися, то несумісні антитіла, які можуть вбити кошенят, вони можуть отримати при годівлі із материнським молоком. Тому про всяк випадок, кошенят на кілька діб, 2-3 за звичай, забирають від кішки і годують спеціальними молочними сумішами. Пізніше малят повертають мамі-кішці й вона їх продовжує годувати та виховувати.
Складність селекції ще одна причина чому в Україні девон-рекси є рідкісною породою.
Наші партнери Елітстелі натяжні стелі в Киеві.
Сайт про собак Собакоманія