Девон-рекс. -

Девон-рекс.

Належить до групи рексів з характерною дуже короткою хвилясто-кучерявою шерстю.
Наразі це – одна з найпопулярніших та найулюбленіших пород у світі.
Нажаль, в Україні ці чарівні кішки не мають великої популярності через те, що порода мало відома.

Історія виникнення породи девон-рекс.

Порода виникла в результаті спонтанної мутації у Великобританії.

Батьківщиною породи є Великобитанія. У 1960 році поблизу однієї з копалень у графстві Девоншир помітили кота з дивною кучерявою короткою шерстю. Тварину намагалися впіймати, але всі зусилля виявились марними. Проте, через де-який час вдалося впіймати подружку невловимого кота – бездомну кішечку черепахового забарвлення. Кішка виявилась вагітною й  принесла кошенят. Одне з них успадкувало від батьків коротку хвилясту шерсть.
На той час у графстві Корнуелл в Англії уже десять років велась селекційна робота з виведення породи з аналогічними ознаками. Тому Девонширські заводчики взяли на озброєння напрацювання колег і для закріплення мутації використали близкоспоріднене спарювання. Як результат з’явилась нова оригінальна порода – Девон-рекс.

Характерні ознаки породи девон-рекс.

Великі вуха та коротка хвиляста шерсть – головні ознаки породи девон-рекс.

Девон-рекси – це витончені кішки середніх розмірів з незвичайною шерстю: дуже короткою, м’якою та хвилястою. Їх хутро трохи жорсткіше ніж у корніш-рекса, через те, що є покривний волос. Вуса та брова у девон-рексів кучеряві. Забарвлення шубки може бути будь-яким, крім біколору.
Голова девон-рексів у фас має форму короткого клину, у профіль – помітний чіткий стоп (перехід від чола до носа). Щоки заокруглені, чітко виділяються подушечки вібрисів. Вуха великі, дуже низько та широко поставлені, у основі об’ємні, на кінцях заокруглені, вкриті дуже м’якою ледь помітною шерстю. Іноді шерсть на вухах відсутня. Очі великі, косо поставлені, овальні. Колір очей повинен гармонійно поєднуватися з кольором шерсті.
Тіло струнке, міцне, з дуже широкими м’язистими грудьми. Ноги довгі, тонкі. Лапки маленькі овальні. Хвіст довгий, тонкий, на кінці зігнутий, вкритий короткою, густою та кучерявою шерстю.
Залисини, пряма шерсть, шерсть яка спадає китицями, короткий лисий або лохматий хвіст – вважаються неприпустимими недоліками.

Вага найважчих дорослих котів 4 кг, а кішок – 3 кг.

Особливості догляду та характер девон-рексів.

Девон-рекси ідеальні коти-компаньйони, щоб ви не робили вони із задоволенням складуть вам компанію.

Ці кішки мають мирну вдачу, вони дуже лагідні та приязні. Кішки-мами цієї породи неймовірно віддані та добрі, якщо у домі є дві годуючі кошенят кішки девон-рекс, то швидше за все вони об’єднають своїх кошенят у один виводок і будуть їх доглядати разом.
Кошенята девон-рексів народжуються з короткою хвилястою шерстю, але у віці двох місяців шерстка розпрямляється та рідшає. Тому, у віці 3-6 місяців кошеня не надто схоже на девон-рекса: тіло покрите коротким пухом і лише на бедрах, хвості та лапах шерсть ледь хвиляста. Доросле хутро відростає у віці 6-7 місяців. Повністю трансформація завершується коли тварині виповнюється рік.
Девон-рекси ідеально пристосовані для міського житла. Вони розумні та лагідні, дуже люблять супроводжувати господаря розтягнувшись як комір на плечах або плутаючись під ногами. Проте, якщо господар зайнятий або не має настрою, на спілкуванні не наполягают. Вони чудові коти-компаньйони. Майже як собаки реагують на своє ім’я, легко можуть вивчити кілька команд. Дуже стрибучі та спритні, проте ведуть себе делікатно, коли опиняються на шафі чи на холодильнику нічого не скидають і не псують.
Мають приємний тихий голос. Коти девон-рекси, як правило, територію не мітять, агресії не проявляють.
Стосовно породи девон-рекс є чутки, що ця порода не викликає алергії, нажель це не так. Ймовірність виникнення алергії на шерсть цих кішок меньша , бо у кішок шерсті мало, проте, якщо у вас схильність до алергічних реакцій, перш ніж принести кошеня девон-рекса додому поспотерігайте за своєю реакцією кілька годин пробувши у пітомніку.
Шерсть девон-рексів легко ламається тому їх категорично не рекомендується розчісувати, тільки легенько пригладжувати рукою або спеціальною щіткою раз у тиждень. Проте, через те, що виділення сальних залоз шкіри коротенька шерстка ввібрати не може, на відміну від кішок інших порід мити девон-рексів треба частіше. Як правильно провести водні процедури читайте у статті “Як правильно помити кота” 

Також, необхідно регулярно чистити великі вушка девон-рексів, як мінімув раз на тиждень.

Ще один важливий момент, так само як і сфінкси девон-рекси люблять поїсти і ніколи не відмовляться від чогось смачного. Тому притримуйтесь раціонального та збалансованого режиму харчування для свого улюбленця не залежно від того чи годуєте його натуральним кормом чи готовим.

Схильність до хвороб та інше.

Розводити девон-рекс дуже складно, це головна причина чому ця порода є рідкісною.

Девон-рекси мають добре здоров’я. Вони майже не хворіють не зважаючи на чутливість до зміни погоди та температури повітря. Проте, є ряд спадкових патологій до яких мають схильність девон-рекси.

Найнебезпечнішою є обструкція дихальних шляхів, яка може призвести до смерті тварини. Мають девон-рекси схильність до спадкової міопатії, яка може призвести до дистрофії м’язів. Нащастя, ця патологія зустрічається рідко.

Є у кішок цієї породи спадкова схильність до вивихів колінного суглоба. А у поважному віці можуть проявитись проблеми із суглобами та серцево-судинною системою.

Також, варто згадати складність розведення девон-рексів через проблему сумісності груп крові та підвищеної чутливості до антитіл кожної з груп при схрещувані, виношуванні та вигодовуванні кошенят. Будь-яка несумісна комбінація призводить до загибелі потомства. Навіть якщо всі проблеми схрещування були успішно вирішені заводчиком та ветеринаром і кішка народила здорових кошенят, то може виникнути інша проблема. Якщо групи крові кошенят та мами-кішки не співпадають, то несумісні антитіла, які можуть вбити кошенят, вони можуть отримати при годівлі із материнським молоком. Тому провсяк випадок, кошенят на кілька діб, 2-3 за звичай, забирають від кішки і годують спеціальними молочними сумішами. Пізніше малят поверають мамі-кішці й вона їх продовжує годувати та виховувати.

Складність селекції ще одна причина чому в Україні девон-рекси є рідкісною породою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *