Сноу-шу молода порода родом із США
Ця відносно молода й рідкісна в Україні порода походить із Сполучених Штатів. Можуть зустрічатися інші її назви – Снігова туфелька чи Білоніжка. Зовні представники цієї породи схожі на бірманських кішок та регдолів, але відрізняються від них короткою шерстю та більш тендітні.
У 60-х роках ХХ століття селекціонер із Філаделфії Дороті Хайндз-Догерті розпочала роботу над створенням породи, яка б «носила» біленьки шкарпеточки бірманської кішки та шубку сіамського забарвлення. Вона хотіла поєднати у новій породі міць, грацію та елегантність. Щоб досягнути бажаного результату селекціонера схрещувала сіамок та американських двоколірних короткошерстних кішок.
Порода визнана Міжнародною асоціацією любителів кішок (TICA) у 80-х роках ХХ століття. Сноу-шу має багато прихильників у США, але у Європі майже не відома.
Головна характерна особливість породи – сіамське забервлення шубки та білі шкарпеточки.
Кішка середнього розміру, більша та важча за сіамців, вагою 2,5 – 5,5 кг.
Голова середнього розміру, за формою нагадує майже рівносторонній трикутник з плавними заокругленими контурами. Чоло майже плоске. Вилиці високі. Щоки не надто виражені. Ніс прямий, має легенький вигин біля чола. Підборіддя міцне. Вуха від середнього до великого розміру, широкі біля основи, ледь заокруглені на кінчиках вкриті густою шерстю.
Очі посаджені ледь навскіс, досить великі, овальної формою нагадують лісовий горіх. Колір очей тільки насичено блакитний.
Шия досить довга.
Тулуб прямокутної форми, стегна трохи вищі за плечі. Кістяк середньо розвинутий, кішки м’язисті але не масивні.
Спина ледь вигнута.
Довжина кінцівок пропорційна довжині тулуба. Лапи середнього розміру, овальної форми.
Довжина хвоста також пропорційна тулубу, товщина середня біля основи, до кінчика ледь звужується.
Шерсть коротка, густа, блискуча, з невеликим підшерстям, щільно прилягає до тіла. Забарвлення шерсті – класичне сіамське, сілпойнт, шоколадний пойнт, лиловий пойнт. Колір пігментованих ділянок тіла повинен контрастувати з більш світлим фоном тулуба. На мордочці біла пляма у вигляді перевернутої літери «V». Кінчики лапок білі, в ідеалі повинні бути чотири правильні шкарпеточки. Кінчик носа може бути білим, кольоровим, строкатим чи тілесного кольору. Біла шерсь шкарпеточок не повинна вкривати більше 1/3 тулуба. У двоколірних кішок (біколорів) білий колір не повинен перевищувати 2/3 тулуба.
Стандарт породи визнає такі види забарвлення:
Сілпойнт – шерсть на спині кольору топленого молока, світло-коричнева на животі та грудях, відмітки темно-коричневі;
Блюпойнт – блакитно-біла шерсть на спині, живіт і груди бліді, відмітини інтенсивного сіро-блакитного кольору.
Кошенята сноу-шу народжуються зовсім білими, відмітини з’являються та стають темнішими з часом.
Вважаються дефектами занадто видовжена голова, маленькі заокруглені вуха, маленькі круглі очі, надто витягнуте тендітне або коротке та масивне тіло, тонкий хвіст, вузький кістяк, криві ноги.
Стандартом не дозволяються довга шерсть, не блакитні очі, білі плями на темних відмітинах, відсутність однієї чи більше «шкарпеток».
Сноу-шу швидко знаходять спільну мову із дітьми.
Сноу-шу мають м’який лагідний характер та жвавий грайливий темперамент. Ці кішки дуже прив’язуються до господарів, але менш вимогливі ніж сіамські кішки та більш балакучі ніж американські короткошерстні. Вони товариські й швидко знаходять спільну мову із іншими кішками та собаками. Представники сноу-шу прекрасні товариші для дітей, із задоволенням складуть їм компанію у іграх. Ця порода зберегла мисливський інстинкт, тому майте це на увазі, якщо у вашому помешканні живуть пташки, чи ручні гризуни.
Сноу-шу не потребують складного догляду. Оскільки їх шерсть не сплутується, процедуру розчісування можна проводити раз на кілька днів чи навіть раз на тиждень. Мити раз на кілька тижнів. Під час линьки рекомендується використовувати спеціальний шампунь. Не забувайте також періодично оглядати очі та вуха ваших вихованців.
Кошенята сноу-щу народжуються зовсім білими. Характерне забарвлення вони отримують з часом.
Генетичних хвороб, які були б характерні для цієї породи, не зафіксовано.
Варто звернути увагу на збалансоване харчування ваших вихованців. Слід пам’ятати, що сноу-шу як і усім іншим кішкам протиказана жирна їжа.
Також, не варто забувати про необхідність своєчасних щеплень та переодичного відвідування ветеринарної клініки для попередження проблем зі здоров’ям Вашої улюблениці.
Наші партнери Елітстелі натяжні стелі в Киеві.
Сайт про собак Собакоманія