Український левкой

Історія створення породи український левкой.

Порода належить до порід у яких майже повністю відсутня шерсть.

Перші коти з фенотипом властивим українському левкою з’явилися на початку 2000 років у заводчика Олени Бірюкової в розпліднику Ladacats, який знаходиться у м.Київ в Україні. Вона ж є автором породи. Згідно з задумом автора, нова порода повинна була бути оригінальною, впізнаваною, зі своїми неповторними специфічними ознаками, а не висловухим сфінксом чи голим скотіш фолдом. Левкої з плоскішим черепом ніж у порід які були використані як батьківські, зі східчастим профілем і вуха на відміну від скотіш фолда не притиснуті до голови, а стоять на хрящі та лишень частково округло загнуті вперед униз, форма очей та складчастість шкіри, як основні ознаки породи, взяті у сфінкса. Для створення українського левкоя були  використані такі породи: донский сфінкс, петерболд, орієнтальна, шотландська висловухаперська та домашня.

21 січна 2004 народилось перше кошеня українського левкоя у розпліднику О.В. Бірюкової. Котика назвали Левкой Прімеро (Levkoy Primero) і зареєстрували у племінній комісії  Міжнародній Асоціації Любителів Кішок Rolandus Union International (ICFA RUI).

Назвати нову породу Олена Бірюкова вирішила Левкоєм, асоціюючи зігнуті вушка котів із пелюстками квітки та назвою голої собачки лівретки, вуха якої мають подібну форму, а український – за країною походження породи.

 

Характерні ознаки породи український левкой.

Українські левкої належать до порід у яких майже повністю відсутня шерсть.

Український левкой – кішка середнього розміру з м’язистим тілом. Середня вага тварин – 5 кг.

Голова середньої величини, за формою подовжена плоска. Вуха м’які, високо і широко поставлені. У фолдів половина або третина вушка загнута вниз.
Очі великі, миндалеподібної форми, строго закріпленого кольору нема. Широко розкриті очі вважаються не бажаною ознакою.

Шия середня за довжиною, м’язиста. Тіло кішки середнього розміру, за формою прямокутне. Передні та задні кінцівки – довгі, лапи овальні. Хвіст довгий, до кінчика звужується. Шерсть відсутня. Шкірний покрив складчастий на дотик гарячий. Закріпленого забарвлення у кішки породи український левкой нема.

Особливості догляду  та характер.

Кішки цієї породи лагідні, розумні та “балакучі”.

Українські левкої мають дуже лагідний характер вони слухняні та грайливі, кмітливі та розумні. Прив’язуються до господаря та членів родини та намагаються брати участь у всьому, що відбувається у домі. Вони легко навчаються та швидко розуміють, що робити можна, а що ні. Дуже приязно ставляться до інших тварин, що живуть у домі. Добре ладнають з дітьми.

Український левкой види

Коти цієї породи люблять увагу. Українські левкої належать до кішок, які люблять “поговорити” з господарем.

Якщо ви маєте алергію на котячу шерсть, але дуже любите котів, то український левкой саме та порода, яка вам підійде ідеально. Проте, є деякі особливості у догляді за котами цієї породи. Слід пам’ятати, що у голкошкірих тварин дуже чутлива шкіра, яка постійно виділяє секрет. Це цілком нормально, бо дозволяє зберігати шкірі еластичність і є природним механізмом її захисту від подразнень і пересихання. Коли секрету на шкірі накопичується багато, то кішка може бруднити ним і ваші руки, коли ви будете її гладити, і все інше у домі до чого вона торкатиметься. Крім того, ці виділення мають специфічний запах. Тому кожен день шкіру кішки треба протирати спеціальною серветкою і раз на тиждень мити тварину.

Як це правильно робити описано у статті “Як правильно помити кота”.

У період опалювального сезону або у сильну літню спеку внаслідок того, що повітря в домі стає дуже сухим, шкіра українських левкоїв може пересихати та лущитися. Для розв’язання цієї проблеми необхідно використовувати спеціальні лосьйони для зволоження шкіри безшерстих котів.

Через відсутність шерсті тваринам цієї породи не можна перебувати довго під прямими сонячними променями через те, що вони можуть отримати опіки шкіри. Низькі температури та протяги для цих котів також є протипоказаними.

Час від часу левкоям треба промивати очі, бо у них нема вій. Загнуті вушка теж періодично треба чистити ватним тампоном.

Схильність до хвороб та інше.

Особливих проблем зі здоров’ям тварини цієї породи не мають. Хвороб, які притаманні саме цій породі також не спостережено. Це досить здорові коти з добрим імунітетом.
Проте є одна особливість притаманна цій породі про яку слід пам’ятати. У порівнянні з іншими породами котів у цієї через відсутність шерсті температура тіла більша на 1-1,5 градуси, відповідно і метаболізм трохи швидший. Пришвидшений метаболізм викликає підвищений апетит, тому тварини породи український левкой мають схильність до переїдання. Тож треба уважно стежити за раціоном і не допускати перегодовування тварини.

1 Comment

  • напишіть будь ласка чи збереглася ця порода кішок. наші тимчасові будинки з радістю приймуть їх. спробуйте евакуювати їх до нас в нашу країну. сільськогосподарські тварини повинні мати щеплення від сказу та паспорт. Бажаю гарного вечора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *