Свый аристократичний вигляд британська довгошерстна кышка успадкувала у короткошерстних британцыв, а довге хутро у персыв.
Британські короткошкрстні кішки є однією з найпопулярніших пород у світі. Їх характерною ознакою є густе плюшеве хутро, яке дуже подобається шанувальникам породи. Але іноді у пари британських короткошерстних кішок із бездоганним родоводом народжуються кошенята із довгою шерстю. Як таке може бути? Відповідь на питання слід шукати у історії породи та генетиці.
Свого часу для створення нової породи залучали представників перської породи. Ген, який відповідає за довгу шерсть виявився рецесивним. Проте більше ніж через сто років певна комбінація генів час од часу спричиняє появу на світ британських кошенят із довгим хутром. Ці кошенята за усіма ознаками відповідають британській породі за винятком за надто довгої шерсті, яка їх не тільки не псує а навіть додає чарівності. На відміну від персів їх густе підшерстя не сплутується тому хутро не потребує ретельного щоденного догляду. Головні риси характеру – урівноваженість та доброзичливість, вони також успадкували від британських короткошерстних кішок.
Проте стандарт був невблаганний і вимагав виключати кошенят з довгою шерстю з розведення. На щастя, знайшлися любителі пухнастих кішок які не погодилися з такою несправедливістю. Вони почали схрещувати довгошерстних кішок між собою й у результаті отримували від них відмінне потомство.
Зараз чистопородними британськими довгошерстними кішками вважають тварин у яких в родоводі немає представників інших порід протягом чотирьох поколінь.
Широке міжнародне визнання ця порода поки що не отримала. У різних країнах та у різних заводчиків наразі навіть назва для неї різна. Найпоширеніші назви: британська довгошерстна кішка, британіка та хайлендер.
Зовны довгошерстны британцы нагадують ведмежат.
Зовнішній вигляд британські довгошерстні кішки успадкували у своїх короткошерстних пращурів.
Британські довгошерстні кішки міцні м’зисті тварини.
У них кругла голова з товстими щоками. Шия котортка. Вуха не великі широко посаджені. Очі круглі, дивляться прямо і впевнено. Колір очей найчастіше яскраво-помаранчевий.
Лапи короткі та товсті разом з потужнім кістяком надають кішці схожість з ведмежам.
Забарвлення шерсті таке саме, як у стандартах британської коротпошерстної кішки. Найпопулярніше забарвлення хайледерів – димчасто-сіре. Також часто зустрічаються біколор та смугасті таббі.
Довгошерстны британськы кышки чудовы компаньйони.
Власники кішок цієї породи можуть нескінченно довго розповідати про переваги британських довгошерстних кішок як домашніх вихованців. Кішки цієї породи чудові компаньйони. Вони із задоволенням складуть вам компанію у всіх домашніх справах. Але якщо господаря немає вдома вони спокійно чекатимуть його повернення. Вони охайні та добе піддаються вихованню.
У хайлендерів тихий лагідний голос, який ви чутимете не надто часто.
Британські довгошерстні кішки не потребують складного догляду. Оскільки їх шерсть не сплутується, процедуру розчісування можна проводити раз на кілька днів. Мити раз на кілька тижнів. Під час линьки рекомендується використовувати спеціальний шампунь. Не забувайте також періодично оглядати очі та вуха ваших вихованців.
Генетичних хвороб, які були б характерні для кішок британської довгошерстної породи, не зафіксовано.
Варто звернути увагу на збалансоване харчування ваших вихованців. Слід пам’ятати, що британським довгошерстним кішкам катеорично ротипоказана жирна їжа.
Також, не можна забувати про необхідність своєчасних щеплень та переодичного відвідування ветеринарної клініки для попередження проблем зі здоров’ям Вашої улюблениці.
Наші партнери Елітстелі натяжні стелі в Киеві.
Сайт про собак Собакоманія