Порода отримана в результаті схрещування абісинської, сіамської та американської короткошерстної порід.
На початку 60-х років ХХ століття заводчики сіамських кішок у Англії та США вели роботу над виведенням сіамців із забарвленням відмінним від типового. Результатом їх роботи стала орієнтальна порода, яку офіційно визнали у 70-х роках. Ще одним досить несподіваним результатом цієї селекційної роботи було створення породи оцикет.
У 1964 році заводчиця сіамських кішок зі штату Мііган (США) Вірджинія Дейл вирішила отримати у своєму розпліднику тварин із забарвленням таббі. Для цього вона схрестила сіамських кішок із абісинськими. У результаті було отримано кошеня забарвлення шубки якого нагадувало забарвлення хутра оцелота. Кошеня назвали Тонга, кастрували й продали, але саме його вважають першим представником породи оцикет. На той час завдяки Далі, який досить часто з’являвся на публіці із оцелотом, ці дикі кішки стали дуже популярні у США. Тому, Вірджинія звернулась до фахівців генетиків і з їх допомогою розробила програму виведення нової породи. Таким чином у результаті планомірного схрещування абісинських, сіамських, американських короткошерстних та деяких інших порід плямистих кішок було отримано нову породу.
Офіційне визнання у США оцікет отримав у 1987 році.
Оцикет зовні дуже схожий на оцелота.
Голова оцекета округла, за формою наближена до трикутника. Мордочка квадратної форми, без гострих кутів. Підборіддя сильне. Вуха великі, на кінчиках іноді можуть бути китички як у рисі. Очі мигдалеподібної форми. Колір очей залежить від кольору хутра і може бути золотисто-жовтим, помаранчевим, зеленим та блакитним (блакитні очі можуть бути тільки у оцикетів із забарвленням колор-пойнт).
Тіло у оцикета велике, м’язисте, міцне. Шерсть тонка, блискуча. Варіантів забарвлення шерсті є дуже багато. найпоширенішими є: коричневе (чорні або коричневі плями на теплому тлі); шоколадне (шоколадного кольору плями на світлому тлі); кориця (світло-коричневі плями на тлі агуті кольору слонячої кістки); блакитне (блакитні плями на блідо-блакитному тлі); лілове (руді плями на блідо-блакитному тлі агуті); жовто-руде (руді плями на тлі кольору слонячої кістки).
Усі комбінації забарвлень також є в сріблястому варіанті (тло дуже світле, майже біле чи сіре для чорно-сріблястого).
Допускається також досить рідкісне плямисте забарвлення колор-пойнт, в усіх комбінаціях забарвлень, які перераховувались вище. При пойнтовому варіанті забарвлення плями виражені слабко. Вони швидше нагадують тіні на тулубі, лапах та хвості. Колір очей у тварин цього забарвлення як і у сіамців – блакитний.
На лапах плями утворюють кільця, а на шиї – не завершений у контурі ошийник. Плями є по усьому тілі й на хвості, мають видовжену форму, тон по краях плям більш насичений. У оцикета, як і у всіх таббі, на чолі є добре помітний скарабей.
Вага дорослого оцикета приблизно 7 кг. Кішки дещо менші за котів.
Оцикет не переносить самотності, тому приділяйте вашому улюбленцеві багато уваги.
Оцикети віддані, енергійні та люблять “побалакати”, тож чудово підійдуть людям із активним способом життя. Ці кішки зазвичай прив’язуються тільки до одного члена сім’ї. Вони повністю й в усому йому віддані, хоча проявляють прихильність і до інших членів родини. Проте, улюблений господар завжди один.
Порівняно із кішками інших порід оцикетів можна назвати безстрашними. Вони непосидючі екстраверти, які можуть розважити себе самі, але товариські та орієнтовані на людей. Це не ті кішки, які стануть ховатися під ліжком, коли приходять гості.
Так само як і їх сіамські родичі оцикети можуть голосно вимагати їжу, коли зголодніли, чи образитись на відсутність уваги, але їх голос не такий скрипучий як у сіамських кішок. Вони люблять “поговорити” з людьми, але якщо людина до якої вони звертаються не реагує, то можуть довго й вперто набридати базіканням.
Ці кішки дуже розумні, швидко запам’ятовують своє ім’я, легко навчаються різноманітних трюків, у тому числі тих, які зазвичай виконують собаки. Оцикети самостійно легко навчаються відкривати двері, кришки контейнерів, тощо. Граційні та цікаві, вони знаходять спосіб дістатися того, що хочуть.
Оцикети не переносять самотності. Ця порода абсолютно не підійде самотнім людям, які мало часу проводять вдома. Проте, якщо у кішки буде компанія, наприклад інша домашня тварина, то вона цілком можливо переживе очікування улюбленого господяря.
Доглядати за оцикетом не складно. Їх коротке хутро треба періодично розчісувати, щоб видалити відмерлі ворсинки.
Раз на тиждень необхідно оглядати їх вуха та очі.
Так як ця порода має схильність до хвороб парадонту, необхідно регулярно чистити їм зуби. Якщо кішка дозволяє чистити зуби вдома, то найкраще використовувати спеціальні зубні пасти та щітки для тварин. Якщо не виходить провести процедуру чищення вдома, тоді необхідно відвідати ветеринарну клініку.
При відповідному догляді оцикети живуть 15-18 років а іноді й більше.
Зазвичай тварини цієї породи мають міцне здоров’я і живуть при відповідному догляді 15-18 років іноді й більше.
Порода є результатом схрещування трьох порід, у кожної з яких є схильність до спадкових хвороб, тому при купівлі кошеняти варто ретельно вивчити його родовід. Деякі лінії отримали у спадок від абісинців такі хвороби, як нирковий амілоїдоз та дефіцит РК, що викликає анемію. Деякі лінії успадкували від сіамських кішок схильність до котячої кардіоміопатії. Крім того і від сіамських і від абісинських кішок оцелоти успадкували схильність до хвороб зубів та слизової ротової порожнини, тому потребують ретельного догляду за зубами.
Не вірним є твердження, що ваша кішка обов’язково захворіє на якусь із цих хвороб, але якщо плануєте стати власником оцикета про цу варто знати.
Наші партнери Елітстелі натяжні стелі в Киеві.
Сайт про собак Собакоманія