Менська кішка або менкс

Історія виникнення породи менкс.

Мешканці острова Мен вважали, що безхвості кішки приносять удачу.

Батьківщиною породи є острів Мен, який розташований у Ірландському морі (Великобританія). Порода сформувалась природним шляхом. Домінантна мутація виникла кілька століть тому у наслідок генетичного порушення, яке було спричинене ізольованістю осторва та відсутністю притоку свіжої крові. Менська кішка або менкс має ті ж корені, що й британська короткошерстна.

Мешканці острова завжди щиро вірили, що ці безхвості кішки приносять удачу, тому цінували їх та берегли. У давні часи ці кішки були зображені на емблемі острова. А у 1970 році менську кішку стали зображати на монетах вартістю одна крона.

На початку ХХ століття ентузіасти організували перший клуб шанувальників менських кішок.
Порода отримала визнання у кінці ХХ століття. Розповсюджена головним чином у Англії, країнах Скандинавії та Америці.
Через проблеми зі здоров’ям менкс не визнавалися GCCF. Зареєстрована порода спочатку була у США. Наразі, менкс визнають усі асоціації любителів кішок.

Характерні ознаки породи менкс.

В ідеалі хвоста у менської кішки не повинно бути зовсім.

Тіло менської кішки округле середнього розміру з міцним кістяком. Груди широкі. Спина вигнута дугою через дедорозвиненість хребта. Ноги міцні та стрункі. Задні ноги довші за передні, через це кішка має характерний кролеподібний вигляд. Пересувається вона також як кролик – стрибками.
Голова кругла, велика з круглими щоками та виразними вилицями. Шия коротка. Ніс прямий, широкий. Вуха високо поставлені, на кінцях загострені. Очі круглі та великі. Колір очей, кінчика носа та подушечок лапок повинен відповідати основному тонузабарвлення шерсті.
Шерсть густа, щільна “подвійна” з блискучим твердим остям та коротким густим підшерстям, на дотик нагадує шерсть кролика.
Забарвлення може бути буль-якого кольору. Але бажано, щоб кольорові плями були розділені білим полем.
У особин шоу класу хвіст відсутній зовсім. Але через проблеми із розведенням викликані геном безхвістя допускається наявність кількох хребців хвоста (rumpy riser). Такі тварини беруть участь у чемпіонатах, але оцінюються нижче ніж зовсім безхвості (rumpy). Також до породи належать, але до участі у чемпіонатах не допускаються кішки з укороченим рухомим хвостом (stumpy) та із нормальним хвостом (longy). Такі тварини є дуже важливими так як без них неможливо розмноження менських кішок.

Особливості догляду та характер кішок породи менкс.

Менські кішки чудові мисливці, тому підійдуть для утримання у приватному будинку.

У менських кішок спокійний, урівноважений характер. Вони чудово пристосовуються до умов життя й дуже товариські як до господаря, так і до інших співмешканців. Вони люблять дітей та легко знаходять спільну мову із собаками. Кішкам менкс потрібне спілкування та товариство.
Ці кішки віддані, допитливі й ніжні, а також розумні та слухняні. Вони не втратили мисливський інстинкт, тому чудово полюють на мишей та щурів.
Щоб не робив господар менська кішка намагатиметься прийняти у цьому участь або хоча б бути у курсі подій. Вона має надприродну здатність вловлювати настрій людей із якими живе.
Кішки з острова Мен люблять гратись із водою, а от митися їм не подобається. Доречі, лазати по деревах менські кішки не вміють, то ж майте це на увазі.

Доглядати за кішками породи менкс не складно. їх достатньо раз на тиждень розчісувати й мити у міру забруднення шубки. Також необхідно регулярно оглядати вуха вашого улюбленця. Раз на місяць варто підстригати кігті так як вони можуть вростати й спричиняти біль кішці.

До яких хвороб має схильність менкс.

Ген безхвостості може мати негативний вплив на здоров’я кішки.

Ген безхвостості може спричинити значні проблеми зі здоров’ям. У менських кішок є генетична схильність до дисфункції кішківника та сечового міхура. Можуть такоє виникнути проблеми із опорно-руховою системою. Зазвичай усі генетично обумовлені захворювання проявляються від перших тижднів до декількох місяців життя тварини.
При розведенні менксів не можливо отримати кошенят від двох безхвостих тварин, так як потомство гине ще на стадії внутріутробного розвитку. Потомство народжується, якщо у одного з батьків є хоча б натяк на хвіст.

Також не забувайте про вакцінацію вашої кішки та не нехтуйте профілактичним оглядом у ветеринара.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *