Гавана

Історія виникнення породи гавана.

Гавана нащадок сіамської та американської короткошерстної кішок.

Порода була зареєстрована у США у 1964 році. Гавана з’явилась у результаті схрещування сіамської кішки та американської короткошерстної.
Цікавою особливістю гавани є те, що кошенята благородного насичено-коричневого кольору з’являються тільки при розведенні у прохолодному кліматі.
Назву порода отримала на честь славнозвісних кубинських сигар. Гаванські сигари найвищої якості мають насичений темно коричневий колір, такий самий колір шубки притаманний кішкам породи гавана.
У Сполучених Штатах порода досить популярна. В Україні наразі гавана мало відома й належить до рідкісних.

Характерні ознаки породи гавана.

Для кішок породи гавана характерне насичене шоколадне забарвлення хутра, яке нагадує колір найдорожчих кубинських сигар.

Гавана має міцне, довге й м’язисте тіло. Середньої довжини міцні пропорційні тілу кінцівки. віст пропорційний тілу із заокругленим кінчиком. Голова кішки вузька й довга трикутної форми. Вуха прямі, великі і широко посаджені. Очі овальної форми. Колір очей найчастіше зелений.
Шерсть гавани середньої довжини, щільно прилягає до тіла, м’яка та шовковиста на дотик. Для кішок породи гавана характерним є забарвлення шоколадного кольору, рідше – червоне дерево. У кошенят у ранньому віці можуть бути плями на шубці, але вони зникають коли тварина дорослішає.
Коти цієї породи більші ніж кішки.

Особливості догляду та характер кішок породи гавана.

Гавану легко привчити до прогулянки на шлейці. Такі прогулянки урізноманітнять її життя та матимуть сприятливий вплив на Ваше здоров’я. УВАГА! Щоб прогулянки пішли кішці на користь потурбуйтесь про її вакцінацію.

Гавана порода кішок, яка славиться миролюбним товариським характером. Ще одна притаманна їм риса – відданість господареві. Кішка легко адаптується до нових умов життя, доглядати за нею легко. Вона активна, завжди й скрізь намагається показати свої атлетичні здібності та схильна до підкорення висот.
Гавана не схильна до агресії тому якщо у Вашому домі є маленькі діти можете сміливо зупиняти свій вибір на цій породі. Кішка швидко знайде з ними спільну мову буде із задоволенням проводити із ними час та складе компанію у іграх. Якщо у Вашому домі живуть інші домашні тварини, вона з ними подружиться, особливо, якщо це кішки сіамської чи її власної породи. Але найбільшу прихильність та любов тварина завжди виявлятиме до господарів.
Цю породу не варто обирати людям, які проводять мало часу вдома. Якщо гавані не приділяти достатньо уваги вона може впаси у депресію й захворіти.
Ви можете легко привчити кішку гуляти на шлейці і прогулянки вона сприйматиме як свято.
Кішка породи гавана потребує мінімального догляду. Переодично необхідно мити та розчісувати, секрети правильного миття кішок можна прочитати у цій статті, а інструкція як правильно кішку розчісувати знаходиться за ось цим посиланням. Також необхідно приблизно раз на тиждень оглядати вуха та очі кішки й у міру необхідності протирати їх.

До яких хвороб має схильність гавана.

Генетичних хвороб, які були б характерні для кішок цієї породи, не зафіксовано.
Проте, слід пам’ятати про необхідність своєчасних щеплень та переодичного відвідування ветеринарної клініки для попередження проблем зі здоров’ям Вашої улюблениці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *