Корат родом із Таїланду. Це порода яка формувалась протягом багатьох століть.
Корат – одна з найдавніших порід короткошерстних кішок походить із Таїланду. Існує легенда, ніби свою назву порода отримала від назви однієї з провінцій цієї країни, що знаходиться на високогірному плато Корат поблизу північно-східного кордону Таїланду.. Там їх називають “си-сават”, що означає “плід савату” бо забарвлення кішок нагадує колір цих плодів. Опис породи можна знайти у “Книзі віршів про кішок”, яка зберігається у Національному музеї в Бангкоку і датована 1350-1767 рр. Корат описаний там так: “Шерсть гладенька, з підшерстям чк небо, і кінчиками волосся, які подібні на срібло; а очі ссяють, як крапля роси на листі лотоса”.
Й досі в Таїланді існує повір’я, що корати приносять щастя, тому кішок цієї породи не продають і не купують. Їх тільки дарують на знак дружби та великої пошани.
Сучасні корати були завезені у США у 1959 році, її привезли американські солдати, які служили у Бангкоку. У 1966 році АСА першою з американських асоціацій визнала породу корат. У тому ж році трохи пізніше породу визнала CFA. У Великобританцію порода потрапила у 1972 році. Визнання FIFe відбулось у 1982 році.
Порода вважається рідкісною і однією із найбільш “чистих”, бо теперішні корат мають такий самий вигляд що й їх предки, які багато століть тому жили у Таїланді.
Найбільша кількість кішок породи корат знаходиться у США. У США також найжорсткіші вимоги до розведення та видачі родоводів для кішок цієї породи. Також корат розводять у Британії, Південній Африці, Новій Зеландії та Австралії.
Чим більш срібляста шубка кората, тим краще.
Для корат характерна серцевидна форма голови, чоло плоске, мордочка округла. Ніс короткий та широкий, без стопа. Підборіддя добре розвинуте. Зуби помітно більші ніж у інших порід домашніх кішок. Очі яскраві, великі, округлої форми. Колір очей яскраво зелений. Вуха великі, в основі широкі, кінчики закруглені.
Тулуб міцний та не великий. Кінцівки середньої довжини, передні трохи коротші за задні, міцні, лапки округлі. Хвіст в основі широкий, до кінчика звужується, кінчик хвоста заокруглений.
Шерсть корат щільна, блискуча, шовковиста майже без підшерстя, тому добре прилягає. Забарвлення шерсті вийнятково сріблясто-блакитне зі сріблястим тіппінгом. Чим більше срібного тим цінніше кішка.
Зовні корати нагадують бурманську блакитну кішку, але генетично вони споріднені із орієнтальними блакитними.
Кошенята народжуються з тим же кольором хутра що й батьки. А от колір очей у кошенят при народженні може бути не тільки зелений але й бурштиновий. Зеленим колір очей у них стане після того, як вони досягнуть статевої зрілості у віці 2 або й 4 роки.
Вага корат 2,5 – 4,5 кг.
Корат надзвичайно відданий своєму господареві, але потребує від нього уваги та любові.
У коратів спокійний характер й загалом це чарівні, ніжні й грайливі кішки. Проте, як і більшість східних порід дуже ревниві, тому не підійдуть для сімей з маленькими дітьми та утримання з іншими тваринами. Вони сильно прив’язуються до господаря й дуже сильно сумують, якщо розстаються з ним на довго. Отже, якщо ви мало буваєте дома та багато працюєте, вам краще зупинити свій вибір на іншій породі. Це допитливі, розумні й віддані тварини, надзвичайно спостережливі, їх зелені очі уважно стежать за усім, що відбувається у домі.
Енергійні, але не надто рухливі кішки. Вони потребують уваги та любові та готові на будь-що аби зручно вмоститися на руках, колінах та у серці своїх обожнюваних господарів.
Корати не такі гучні й вимогливі як сіамські кішки, але завжди знайдуть спосіб як довести до відома людини що їм потрібно. Власники цих кішок одноголосно стверджують, що одного погляду на виразну мордочку кората достатньо, щоб зрозуміти що він хоче сказати.
Доглядати за корат досить просто. Коротку шерсь цих кішок достатньо розчесувати раз на тиждень. Мити корат у міру забруднення хутра. Щотижднево оглядати для профілактики очі та вуха.
Кошенята породи корат дорослішають дуже повільно.
Оскільки порода корат з’явилась природним шляхом тварини які до неї належать мають добре здоров’я. У де-яких лініях породи іноді зустрічається ателостеогенез прешого і другого типів. Це спадкова хвороба, яка виникла внаслідок генетичних мутацій, обидва типи її смертельні для кішки.
Нащастя хвороба розвивається тільки у випадку, якщо кішка отримала дефектні гени від обох батьків. Ті тварини, які успадкували ці гени від одного з батьків є носіями і хвороба в них не розвивається.
Дорослішають корат дуже повільно. Сріблястий відтінок хутра й яскраво зелені очі тварини набувають тільки у віці 2-х або навіть і 4-х років.
Корат унікальна порода, тому для збереження чистоти породи категорично забороняється схрещувати їх з іншими породами.
Наші партнери Елітстелі натяжні стелі в Киеві.
Сайт про собак Собакоманія