Бомбейська кішка

Історія виникнення породи бомбейська кішка.

Зовні бомбейські кішки нагадують міні чорну пантеру.

Бомбейська кішка, яку часто нвзивають “міні пантерою”, порода кішок, яка була створена у результаті селекційної роботи у США в 1950-х роках. Створила породу Ніккі Хорнер, заводчиця з Луїсвиллю, Кентукки. Вона мала на меті створити породу представники якої зовні нагадували б міні чорну пантеру.  Хорнер розробила програму розведення, яка базувалась на схрещуванні американської короткошерстної кішки чорного кольору (ген чорної шерсті домінуючий) з бурманською породою соболиного забарвлення (щоб зберегти  тип тіла та щільно прилягаюче хутро). Ніккі Хорнер знадобилось кілька років кропіткої роботи, щоб отримати кішку бажаними ознаками: чорна кішка з великими медового кольору очима, з дуже коротким і щільним хутром та та чудово розвиненими м’язами. Нову породу її авторка назвала на честь міста Бомбей (Індія), бо кішки зовні дійсно нагадували індійську чорну пантеру.  Бомбей отримав визнання і був зареєстрований як порода у 1976 році. Бомбейці успадкували від бірманців багато фізичних характеристик, але трохи більші та довші за них, а також орієнтованість на людей, жвавий темперамент та дружню вдачу.  Від американських короткошерстних кішок  бомбейці отримали легкий характер та міцний імунітет.

Характерні ознаки породи бомбейська кішка.

Бомбейські кішки бувають тільки чорного кольору. Чорним повинен бути також ніс та подушечки лапок.

Бомбей – це середнього розміру (але на диво важка), з добре розвинутими м’язами дуже рухлива кішка.  Особливими рисами проди є коротке, бискуче, щільне хутро, м’язисте тіло й глибокий мідний колір очей.

Тіло середнього розміру, дуже м’язисте ц важке, з доброю структурою кісток скелету, більш рузливе ніж у бірманців. Спина рівна. Ноги пропорційні тілу, лапи круглі з пятьма пальцями на передніх та чотирма на задніх. Хвіст прямий, середньої довжини.

Голова кругла та широка, середнього розміру, з добре розвинутою округлою мордочкою. Ніс трохи припіднятий на кінчику. Підборіддя міцне, не виступає вперед та не скошене назад. Очі яскраво золотого чи мідного кольору, круглі, великі широко поставлені. Вуха середнього розміру, широкі в основі, на кінчиках заокруглені, ледь нахилені вперед, коли тварина чимось зацікавлена.

Шерсть коротка, щільна має атласну текстуру й мерехтливий блиск. Бомбейські кішки бувають тільки чорного кольору, включаючи ніс та подушечки лапок.

Особливості догляду та характер бомбейських кішок.

Якщо у вашому будинку живуть інші тварини бомбейська кішка легко знайде з ними спільну мову. Проте майте на увазі вона стане ватажком ваших улюбленців

Бомбейська кішка віддана своєму господарю, але натомість вона потребує постійної уваги й спілкування. Щоб господар не робив вона обов’язково складе йому компанію, особливо, якщо йтиметься про гру. І водночас це ніжні кішки, які із задоволенням посидять на руках у господаря, приймаючи його пестощі. Якщо до Вас у помешкання прийдуть гості кішка буде першою хто їх зустріне, бо впевнена, що відвідувачі прийшли саме до неї.
Якщо така надмірна й постійна увага зі сторони кішки вам не потрібна й може дратувати вас, то краще спиніть вибір на іншій породі. Власники кішок цієї породи розповідають, що бомбейці щедро віддають свою любов та увагу усім членам родини не одній окремій людині.
Бомбейських кішок можна так само як собак навчити приносити предмети, гуляти на шлейці й навіть охороняти дім.
Кошенята бомбейської кішки мають веселу вдачу та неймовірно жваві. Вони грайливі та цікаві.
Бомбейська кішка потребує мінімального догляду, але сама процедура розчісування їй дуже подобається. Зазвичай цілком достатньо робити це раз на тиждень, а у період линьки – раз на день. Мити кішку можна, якщо бачите, що її шубка забруднилась.

До яких хвороб має схильність бомбейська кішка.

Бомбейські кішки мають чудовий апетит тому існує ризик перегодовування. Хоча як не дивно, схильності до надмірної ваги у кішок цієї породи не спостерігається.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *