Як перевести кішку на сухий корм?

Все частіше власники кішок віддають перевагу промисловим кормам. Це гарантує збалансований раціон, з урахуванням віку, породи та інших потреб. Найчастіше заводчики стикаються з труднощами при переведенні з натуральних або вологих кормів. Однак, уникнути стресу можливо, уважно вивчивши інструкцію та послідовність дій.

Бесплатные фото Скоттиш-фолд

Компоненти крокетів

Гранульований сухий корм для котів на відміну від м’яса, риби, овочів або кисломолочних продуктів одразу містять у складі всі необхідні макро- та мікроелементи. Також, значно знижується ризик отруєння, виникнення кишкових інфекцій та зараження паразитами, чого не сказати про раціон з м’яса чи субпродуктів. Здоровий вигляд, необхідну по віку вагу, та блискучу шерсть котик буде мати завдяки достатньому вмісту:

  • тваринних та рослинних жирів;
  • білків;
  • вітамінів;
  • вуглеводів;

Переваги сухого корму:

  • Зручне дозування. Як правило, виробники вказують добові порції на упаковці, залежно від ваги та віку улюбленця.
  • Термін придатності. У прохолодному, сухому та темному місці корм може зберігатись до 6 тижнів, на відміну від «натуралки» або м’ясних консервів.
  • Асортимент. Незалежно від бюджету власника у зоомагазині порадять відповідний варіант: економ-клас, преміум, супер-преміум та холістик. Однак, віддавати перевагу варто кормам не нижче преміум-класу. Обирайте ті, які отримали популярність не завдяки рекламі, а знаходяться в сегменті преміум-класу, завдяки якісному складу.

Як перевести кішку на сухий корм

Якщо ви вирішили змінити тип харчування, будьте готові, що улюбленець може бути категорично не згоден зі змінами. Щоб перевести тварину без ризику діареї, запору, авітамінозу та порушення метаболізму, користуйтесь простими правилами:

  • Насамперед необхідно вивчити котячі смаки та потреби. Якщо раніше вихованець вважав за краще курку, скоріше за все сухарики зі смаком пшениці та лосося, будуть відкинуті. Будь-який виробник, що зарекомендував себе, не буде вказувати вид м’яса на упаковці як рекламний хід. Якщо ви вибираєте корм вище преміум-класу, у складі будуть натуральні компоненти, на відміну від бюджетних варіантів, які містять ароматизатори ідентичні натуральним.
  • Дійте поступово. Різке переведення загрожує випаданням шерсті та проблемами із ШКТ, адже в організмі пухнастика ще не вистачає потрібних ферментів для засвоєння, тому слід почати з 25% у перші 1-4 дні. Додайте крокети у звичну натуральну їжу, тоді улюбленець не помітить різкої заміни. Починаючи з 5-го дня додавайте 50% крокетів. На 10-14 день 75% раціону кішки має становити сухий корм. На 15-й день звичне харчування має бути повністю заміщене гранулами.

В окремих випадках на переведення може знадобитися більше часу, наприклад, якщо вік вашої кішки понад 5 років.

Причини відмови

Не рідкий випадок – відмова від нового раціону. Котик може нявкати, дряпати меблі і йти на хитрощі, щоб випрохати звичні смаколики. Слід обов’язково з’ясувати, чому улюбленець відмовляється від їжі.

  • Неправильне зберігання або термін придатності, що минув. При покупці перевіряйте цілісність упаковки. Не варто купувати корм, який тривалий час перебував на сонці чи у приміщеннях з підвищеною вологістю.
  • Консистенція. Якщо кішка звикла до м’якої їжі, то на перших етапах можна розмочувати гранули у воді, молоці чи бульйоні.
  • Запах. Слід віддавати перевагу кормам із запахом звичних продуктів.

У разі виникнення алергії, блювання чи діареї необхідно вчасно звернутися до ветеринару. Здоров’я пухнастика залежить на 100% від людини, тому слідкувати за харчуванням необхідно так само, як і за власним, не нехтуючи порадами фахівців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *