Коли в будинку з’являється кошеня або доросла кішка, у господаря з’являється відповідальність за нового вихованця, його догляд та виховання. Одне з основних бажань господаря – вберегти меблі від псування.
- У цій статті ми докладно розповімо, як привчити кішку до кігтеточки.
- Поділимося корисними порадами щодо навчання.
- Підкажемо як швидко і просто навчити кота точити кігті об кігтеточку.
Як навчити кошеня точити пазурі
Чим молодше кошеня, тим легше його навчити. Малята швидко все схоплюють і набувають звичок.
Щоб кошеня зрозуміло, чого ви від нього хочете, будьте послідовні у своїх діях і виявите терпіння. Далі ми покроково розповімо, як привчити кошеня до кігтеточки.
Крок 1 Вибрати кігтеточку
Тут діє одне важливе правило – ви обираєте не для себе, а для вихованця. Не потрібно підбирати цей предмет під дизайн інтер’єру квартири, вибирати моделі, які візуально вам подобаються. Якщо кошеняті не сподобається кігтеточка, господарі приречені на невдачу. Підберіть зоомагазин з хорошими відгуками, ви повинні бути впевненні в якості товару.
-
- Віддавайте перевагу високим моделям. У кішки має бути можливість потягтися і почухатися якомога вище.
- Якщо ви купили настінну модель, повісьте її так, щоб стоячи на задніх лапах, кіт міг повністю витягнути передні лапи перед головою.
- Купуйте стійкі моделі. Якщо кошеня відчує, що кігтеточка хитається або зміщується, воно може злякатися і відмовитися її використовувати.
- Вибирайте текстуру, яка сподобається вихованцю. Якщо кошеня любить дряпати килим, підійдуть варіанти з ковроліном. Якщо ви не впевнені, що підійде, спробуйте кігті з натуральною мотузкою, намотаною на стовп або моделі з гофрокартону.
- Уникайте моделей із синтетичних волокон та мотузок, вони створюють статичну електрику, це відлякує кішок.
- Дайте вихованцю можливість вибору, придбайте кілька аксесуарів із різною текстурою.
Крок 2 Обмежити доступ
Обмежте доступ тварини до місць, які вона вибрала для точення кігтів.
- Накрити м’які меблі (дивани та крісла) чохлами, важкою ковдрою або поліетиленовою плівкою.
- Килими прибрати або обробити спреєм із цитрусовим запахом, кішки його не люблять.
- Обернути місце дряпання харчовою фольгою або двостороннім скотчем. Тваринам неприємно чіпати фольгу та липкі поверхні.
- Перед виходом з дому, закривати кімнати з м’якими меблями, які вихованець вибрав для точення кігтів.
- Поставити кігтеточку безпосередньо перед предметом, який любить дряпати кошеня.
Крок 3 Вибрати місце
Вибір розташування – важливий етап у процесі привчання. Кігтеточки необхідно розташовувати в місцях, які підходять для кішок. Не треба ставити їх у кут, ховати у важкодоступних місцях. Це зручно господарям, але не сподобається котам. Встановлюйте там, де кішці зручно використовуватиме її як «маркер території».
- Ставте біля вхідних дверей під вікном і там, де знаходиться місце, самостійно обране вихованцем для точення кігтів.
- Якщо кішка любить потягуватися і гострити пазурі після пробудження, розташуйте горизонтальну кігтедралку там, де любить спати кіт.
- Спостерігайте за твариною.
- Якщо воно точить кігті вертикальні поверхні, розташовуйте кігтедралку вертикально.
- Якщо вихованцю подобається гострити пазурі об килими, поставте горизонтальну модель.
Розташуйте кілька кігтеточок у різних місцях. Це підвищить ймовірність того, що кішка не зачепить ваші меблі та килими.
Крок 4 Підвищити інтерес
Останній крок – підвищення інтересу та привернення уваги до поверхні для дряпання.
-
-
-
- Щоб привернути кота до нового предмета, можна побризкати кігтеточку спеціальними засобами для привчання.
- Підвищити привабливість нового предмета для кота можна за допомогою валеріанки. Вистачить кількох крапель засобу, якими потрібно намазати кігтеточку.
Подібний ефект має і котяча м’ята, запах якої зводить кошенят і дорослих кішок з розуму. Просто посипте сушеною м’ятою основу та верхню частину кігтеточки.
- Грайте з кошеням поруч із кігтеточкою. Прикрасьте її пір’ячками або легкими м’ячиками, з якими вихованець гратиме. Так, під час гри, малюк зрозуміє, що про цей предмет зручно точити пазурі.
- Спробуйте покласти точилку-стовпчик набік. Так маленьким кошеням буде простіше з нею познайомитись. Коли вони звикнуть, поставте стовпчик вертикально.
- Хваліть кота щоразу, коли він використовує цей предмет за призначенням.
- Пропонуйте улюблені ласощі тварини, коли вони покладуть лапи на поверхню для точення кігтів. Пригощайте смакота щоразу, коли кошеня поточить пазурі в потрібному місці. Ласощі допоможуть створити позитивний настрій у тварини та процес привчання піде швидше.
- Можна привернути увагу, позичив цей котячий аксесуар у знайомих. Кошеня відчує чужий запах і намагатиметься його перебити, дряпаючи поверхню, що зберегла запах іншої тварини.
- Акуратно покладіть лапи кошеня на поверхню для дряпання і зробіть рухи, що дряпають. Будьте спокійні в цей момент, ласкаво говоріть з кошеням.
Чим частіше кошеня дряпатиме кігтеточку, залишаючи свій запах, тим привабливіше цей предмет ставатиме для вашого вихованця.
Особливості привчання залежно від віку кошеня
1-2 місяці
У цьому віці терпіння і котячі ласощі стануть вашими помічниками.
- Взяти улюблені ласощі кошеня і покликати його до кігтіточки.
- Піднімати частування над кошеням так, щоб він тягнувся за ним і поставив лапи на кігтеточку.
- Похвалити його за це і дати смакоту.
- Погладити та ласкаво поговорити.
- Повторювати ці кроки поки малюк не навчиться гострити пазурі в потрібному місці.
3-4 місяці
Кошенят, що підросли, привчають у вигляді гри. Привертають увагу за допомогою іграшок, показують як треба гострити пазурі. Головна мета господаря – показати вихованцю, що з цим новим предметом можна цікаво грати. Позитивні результати відзначаються похвалою та частуванням.
5-6 місяців
У кошенят, що дорослішають, з’являються свої переваги, формуються звички. Основні зусилля господаря такого кошеня мають бути спрямовані на боротьбу з дряпанням меблів та килимів. Неналежні місця для дряпання потрібно зробити непривабливими, відразливими. А увагу до кігтеточки привернути спреями чи іншими запахами, які подобаються котам (котяча м’ята, валеріана).