Скільки років живуть коти та кішки

скільки живуть коти

Скільки живуть кішки та від яких чинників залежить тривалість їхнього життя – ці питання часто звучать на форумах про тварин. Важливу роль тут відіграє породна приналежність вихованців, умови їх утримання, а також спадкові та перенесені захворювання.

Не можна передбачити, скільки конкретно проживе кіт. Проте існують цифри, на які можна спиратися. Середня тривалість життя визначається багатьма факторами. Перш за все це середовище проживання.

Вуличні коти зазвичай живуть 4-6 років, тоді як їх «домашні» побратими нерідко доживають до 15-річної позначки. При правильному годуванні, належному догляді та регулярному відвідуванні ветклінік муркотуха може відійти в інший світ максимум на двадцятому році життя. За людськими мірками це 100 років, оскільки один рік котячого життя орієнтовно прирівнюється до п’яти людських.

Самки живуть на 1,5-2 роки більше самців.

Скільки в середньому можуть прожити коти без їжі та води

Нестача води та пиття може істотно зашкодити котячому організму. При відсутності їжі, але з вільним доступом до води вихованець максимально проживе півтора тижня. А без їжі і води кицька «протягне» не більше 6 днів.

Якщо захворіла тварина відмовляється від їжі, то таке голодування повинно тривати не більше 4-х днів. В іншому випадку це загрожує серйозними наслідками.

Середня тривалість життя вуличної кішки

Вуличні коти, що мешкають переважно в підвалах багатоповерхівок, а також теплотрасах живуть не більше 6 років.

Тривалість життя котів в домашніх умовах

Домашні на відміну від своїх диких побратимів нерідко доживають до 12-15 літніх відміток. Це пояснюється кількома причинами:

  • захист від природних катаклізмів;
  • гарне харчування і чиста вода;
  • виключення контактів з іншими агресивними вихованцями;
  • регулярне відвідування ветклініки для оглядів, вакцинації та дегельмінтизації.
  • Фактори, що впливають на тривалість котячого століття

Фактори, що впливають на тривалість котячого віку

Тривалість життя кішок визначається, перш за все, умовами і якістю їх утримання. Проте, є також інші чинники, що визначають тривалість котячого століття.

Породна приналежність

Тривалість життя породистих кішок на кілька років менша, ніж у їх безпородних родичів. Оскільки породи виводилися штучним шляхом, то породисті муркотухи іноді хворіють певними генетичними хворобами.

Як довго живут породисті коти

Селекцію ж безпородних вихованців здійснювала сама природа. А різноманіття генетичного матеріалу завжди було запорукою відмінного здоров’я і довголіття.

Рейтинг порід довгожителів

Довше за всіх живе кіт полуперсідской породи – близько 20 років. Він на пару-трійку років обганяє сфінкса селкирк-рекс. Мейн-куни і маскарадна кішка можуть дотягнути до 16-річної позначки. Лисим звіркам відміряно 12-14 років.

Таблиця тривалості життя кішок в залежності від породи

У таблиці представлений порівняльний аналіз середньої тривалості життя популярних порід представників сімейства котячих:

Найменування породи кількість років
Бомбейська 8–10
Скоттиш-страйт, манчкін, уральський рекс 9–11
Донський, канадський, а також петербурзький сфінкси, чеська рекс, гімалайська, кімрик, перська 12–14
Карнавальна, абиссинская, британська, бурманских 14–16
Мейн-кун, австралійська димчата, кельтська 16
Менська безхвоста, японський бобтейл, савана, сфінкс селкирк рекс 17–18
Тайська, єгипетська мау 18–19
Сіамська, російська блакитна, орієнтальні, полуперсідская 19–20

 

Харчування і спосіб життя

Часте перебування в недостатньо теплому і чистому приміщенні загрожує появою різних котячих хвороб, які негативно позначаються якщо не на тривалості життя муркотухи, то на її якості.

Котяча їжа повинна містити достатню кількість необхідних вихованцеві вітамінів і мікроелементів.

Крім того, неприпустимо перегодовувати або недогодовувати тварину, інакше вихованець не доживе до старості через ожиріння або білкову-енергетичну недостатність.

Психологічний комфорт

Справжніми довгожителями вважаються тварини, які проживають в сім’ях з прийнятним психологічним кліматом.

Недолік ласки з боку господаря, а тим більше грубе поводження з вихованцем, нерідко призводить до тривалого стресу в вусатих, який з великими труднощами піддається лікуванню.

Спадковість

Фелинологи рекомендують купувати породисту кицьку виключно у перевірених заводчиків. Акту покупки завжди має передувати ознайомлення з родоводом, зокрема із захворюваннями, які перенесли предки потенційного чотирилапого «члена сім’ї».

Озброївшись цими даними, потенційні власники зможуть спрогнозувати, як довго проживе кошеня.

Набуті хвороби

Кішка зі спадковими або хронічними хворобами зможе радувати господарів своєю присутністю зовсім недовго.

Так, кицька з діабетом «протягне» не більше 4-х років, а вихованець з сечокам’яною хворобою – не більше 5 років.

Статева активність

Часте плодоношення, а також активні весняні «загули» вважаються сильним нервовим перенапруженням. Однак ці фактори не впливають на термін життя тварин.

Вплив стерилізації та кастрації

Багато власників цікавляться, як впливає стерилізація на тривалість життя кішок. З одного боку, кастровані коти живуть довше своїх не кастрованих побратимів з-за відсутності проблем зі статевою системою.

З іншого боку, кастрація в деяких випадках стає причиною сечокам’яної хвороби, надмірної ваги та діабету.

Як продовжити життя коту

Правильний догляд вкупі з належною увагою з боку власника стосовно вихованця допоможе підвищити тривалість життя кота.

Увага господаря

Майже всі домашні тварини сильно прив’язуються до своїх господарів. Кішки вважаються найбільш зніженими вихованцями, які більше воліють отримувати знаки уваги, ніж обдаровувати ними ближніх. Господарі повинні розуміти, що недолік ласки нерідко може зіпсувати психіку муркотухи.

Скільки живуть вуличні коти

Поширені помилки в догляді кішок

Кожен хоче, щоб кицька жила у нього довго, радувала своєю присутністю, грайливістю, муркотанням. Але деякі вихованці хворіють і передчасно вмирають через різні помилоки їх власників.

Годування на вимогу тварини

Дорослим слід давати корми для кішок не більше 2-х разів за добу. Занадто часте годування нерідко провокує розвиток ожиріння, згубно позначається на роботі серця. Перегодованим котам ветеринари зазвичай прописують особливу дієту, здатну нормалізувати масу тіла.

Прогулянки без нагляду

Домашнього кота не допустимо відпускати на вулицю без супроводу господаря і повідець.
В іншому випадку він буде ритися по сміттєвих баках, може з’їсти зіпсовані продукти та отруїтися.

Також вихованець не застрахований від бійок з більш агресивними родичами, а бійки часто загрожують серйозними травмами.

Самотність

Відомо чимало випадків, коли коти сильно сумували по господареві, якому довелося залишити вихованця на тривалий час з тих чи інших причин. Ці тварини жили зовсім недовго.

Не залишайте своїх мурлик! Чи не травмуйте їх психіку! Особливо це стосується власників стерилізованих кішок, а також кастратів.

Часті купання

Купання – це майже завжди стрес для мурлик. З цієї причини водні процедури слід проводити виключно за потреби.

Взагалі звичайну кицьку досить купати 1 раз за 6 місяців.

Вимога собачого поведінки

Власникам слід знати, що неприпустимо ставитися до кішки, як до собаки. Навіть якщо в будинку вона проживає разом з собакою, і ці два вихованці дружать між собою, потрібно розуміти різницю в психології цих тварин.

Собаку відрізняє перш за все відданість. Вона цінує більше строгість ніж ніжність. Кішці ж, навпаки, властиво волелюбність. Вона не змогла б весь день, подібно собаці, сидіти на ланцюгу, а також спати в холодній будці – це було б для неї страшним нервовим потрясінням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *