Як підстригати кігті кішкам і котам

як підстригати когті у котів

Якщо людина вирішує завести в будинку тварину, то перш за все важливо дізнатися, який догляд потрібно вашому улюбленцеві. Коти спокійно реагують на маніпуляції з гребінцем, але коли господар вирішує підстригти кігті, так починаються проблеми. Навіть крихітні кошенята можуть не на жарт розсердитися, якщо процедура їм заподіє занепокоєння.

Потрібно розуміти страхи тварини перед неприродною для його природних інстинктів процедурою. Буде помилкою підійти до тварини та відразу кинутися в бій –  розгорнеться справжня битва за право носити довгі кігті, якщо підійти до справи з наскоку і не підготувавши належним чином кішку. Добре, що в цій справі не потрібно відкривати Америку, і вже є готові поради та докладні інструкції, які допомагають правильно підстригти кішці кігті.

Навіщо потрібно стригти кігті

Кігті – рогове утворення шкіри, що зростає все життя. У природних умовах кігтики регулярно сточуються в процесі життєдіяльності. Тварині немає потреби піклуватися про укорочування нігтів, як це робить людина: манікюр кішкам робить сама природа. Ті тварини, власники яких випускають погратися на волі, сточують кігті, лазазаючи по деревах і бігаючи по асфальту. Домашні кішки також намагаються вкоротити кігті об хазяйські стіни, дряпають одвірок і будь-яке дерев’яне покриття. Скільки разів можна почути обурення господарів з приводу подертих стін, м’яких меблів і численних слідів від котячих царапок! Когтеточка дозволяє кішкам діяти відповідно до інстинктів, але це не дуже допомагає – банально, котик може проігнорувати зручний пристрій і натхненно продовжити роздирати кут улюбленого дивана. Проте, істотного впливу на укорочення кігтиків кішки когтеточка не зробить.

Якщо не допомогти тварині та не обрізати кішці кігті, то може статися вростання довгих кігтиків в подушечки лапок, і тварина буде страждати під час ходьби.

Інструменти для стрижки кігтів кішок

Перш ніж розповісти, які інструменти використовують для того, щоб підстригти кішці кігті, варто попередити, що не використовують ні в якому разі: звичайні ножиці не підходять, втім, як і улюблений манікюрний набір господині. Як виняток іноді застосовують тільки пилочку для шліфування нігтів. Спеціалізовані зоомагазини не рідкість, ветеринарні аптеки теж, тому там можна сміливо купувати на вибір різноманітне приладдя для догляду за кішкою. В таких місцях завжди порадять і підберуть зручні інструменти та навіть дадуть пораду як стригти кішці кігті.

Чим підстригати когті у котів

Що використовують для котячого манікюру:

Когтерез, який повинен бути неодмінно гострим. Тупі леза часто зачіпають чутливі місця і викликають біль. Когтерези підрозділяються на серповидні і гільйотинні щипці;
засіб для зупинки крові або антисептик. Ці препарати можуть стати в нагоді, якщо зачепити чутливу частину. Йод або перекис водню відмінно підійдуть. Після припікання ранку обсипають дитячим тальком;

блістери – спеціальні ножиці, що зовні нагадують манікюрні, але сконструйовані під форму котячого кігтя;

пилка для шліфування;

для довгошерстих порід кішок, на кшталт персів, знадобиться машинка для стрижки волосся, так як хутро на лапах заважає процесу обрізання кігтиків. Якщо кіт полохливий або звук працюючої машинки його дратує, то шерсть з лапок зістригають вручну за допомогою ножиць;

спирт для дезінфекції приладдя. Всі інструменти для підрізання кігтів повинні бути оброблені до початку процедури.

Як підготувати кішку до процедури

Власник повинен знати характер своєї кішки та вміти підлаштувати під нього будь-які процедури. Особливо це стосується нервових або агресивних тварин – вони можуть зреагувати неоднозначно. Добре, якщо кішці в домашніх умовах стриже кігті не одна людина: в такій справі помічник зайвим не буде. Кішку, яка неабияк нервує і посилено виривається, не можна примушувати. У процесі боротьби стрижка пазурів може травмувати лапи. Необхідно дочекатися спокійного настрою у кішки, перш ніж знову намагатися підстригти їй кігті.
Починають привчати тварину до будь-яких маніпуляцій у віці кошеня. У будь-якому випадку, кицька повинна не боятися дотиків до своїх лапок. Приготуйте всі інструменти та дочекайтеся спокійного стану вихованця.

Спочатку кішку погладжують по лапках і її улюблених місцях. Гладять обов’язково кожну лапу. Якщо вона бажає піти, не затримуйте її – вона повинна бути впевнена, що нічого проти її волі відбуватися не буде, і заспокоїться. Якщо пухнаста улюблениця дає гладити лапки, потрібно хвалити її та пригощати ласощами. Вона звикне до таких маніпуляцій і буде з задоволенням дозволяти чіпати свої кінцівки. Лапку кішки кладуть на долоню і пригощають особливими ласощами, які будуть давати завжди, коли планують зробити обрізання кігтів. Лапи по черзі починають масажувати пальцями та заодно оглядають кігтики. Тварина, яка довіряє господареві, дозволить натискати на подушечки, щоб випустити кігті.

Основні правила стрижки кігтів

Щоб безпроблемно стригти кішці кігті потрібно слідувати по одному і тому ж сценарію, що включає в себе підготовку тварини та саму процедуру. Можна довірити котячий манікюр фахівцям, але цілком під силу підстригти кішці кігті в домашніх умовах самостійно. У кігтиків є деяка кількість нервових закінчень і кровоносних судин, що утворюють пульпу. Її травмувати не варто, тому, що вона відразу починає кровоточити, звірку стає дуже боляче. Зрізають не більше 2 мм рогового шару. Процедуру намічають на денний час для того, щоб кігтики добре проглядалися. Після підготовки тварини її беруть на коліна і ласкаво розмовляють. Кішка чує хазяйський голос і відволікається на нього. На подушечку лапки злегка тиснуть: кігтики повинні показатися. Щипцями відрізають тільки верхню частину рогового шару. З задніми лапами повторюють те ж саме. Кінчики зрізів краще шліфувати пилою та обов’язково не забувайте про обробку антисептиком кожної ділянки. Після манікюру кішку хвалять і знову пригощають смакотою.

Щоб без проблем правильно стригти кішці кігті враховують стан вашого кота: не чіпають звіра на голодний шлунок або під час активного проведення часу. Ви повинні бути впевнені в доброму самопочутті вашого вихованця. Коли котик готується до сну, ситно поїв і виглядає задоволеним – саме час. Манікюр потрібно робити строго за правилами!

Як часто стригти кігті кішці

Котячий манікюр роблять при потребі, а саме як тільки відростає довжина рогового шару. Зазвичай на це вистачає три тижні. Якщо робити це рідше, то тварина відвикає від процедури. Завжди роблять обрізку перед виставкою.
Достатньо раз на тиждень перевіряти стан її пазурів, і уважний господар сам зрозуміє, коли підійшла пора підстригти кішці кігті. Якщо щось пішло не так, то тварині може знадобитися ветеринарна допомога. Пам’ятайте, що головні умови стрижки – чистота інструментів і довіру до вас звірка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *