Країна походження породи Таїланд, колись мала назву Сіам. Сіамська кішка одна з найвідоміших та найдавніших порід. Власне від сіамської кішки успадкували характерне забарвлення бірманська, гімалайська та регдолл.
Назва породи: | Сіамська кішка |
Країна походження: | Таїланд |
Час зародження породи: | 1960-е |
Вага: | 3 – 5 кг |
Код EMS: | SIA |
Тривалість життя: | 13 – 15 років |
Ціна кошенят: | 50 – 500 $ |
Сучасна сіамська кішка нагадує гепарда у мініатюрі.
Фелінологи вважають, що сіамська кішка веде свій родовід від місцевої бенгальської. Вважається, що сіамська порода кішок з’явилась більше ніж 600 років тому. У давнину кішки цієї породи цінувалися дуже високо тому дозволити собі їх могли тільки особи королівської крові. У Національній бібліотеці Таїланду зберігається унікальний старовинний манускрипт «Tamra Maew» – «Трактат про кішок». На думку вчених дата написання цього твору 1350-1767 роки. Власне головними героями цієї книги є сіамські кішки.
У другій половині ХІХ століття правитель Сіаму подарував 50 сіамських кішок високопоставленим особам у Європі. 1870 році англійський консул привіз до Лондона із Бангкоку цей незвичний дар. Витончені кішки з незвичним забарвленням шубки швидко стали дуже популярними у столиці Британської імперії. Зокрема шанувальницею екзотичних кішечок стала королева Вікторія. Захоплення породою стало на стільки великим, що у 1901 році був навіть створений британський Клуб сіамських кішок, а у 1902 році був затверджений стандарт породи.
Пізніше з Великобританії сіамські кішки були вивезені до Північної Америки, де у 1909 році також було створене товариство любителів сіамських котів.
Проте популярність породи не допомогла їй, під час II Світової війни порода у Європі була знищена. Врятувати породу допомогли американські заводчики. Проте це призвело до радикальної зміни зовнішнього виду породи – сіамці зовні стали нагадувати гепарда у мініатюрі. Не всі заводчики підтримали новий стандарт, який вийшов у 1966 році та закріпив новий вигляд кішок. З того часу у Європі існують паралельно клуби любителів “нових” та “старих” сіамців.
Це витончена та елегантна порода.Кошенята сіамської кішки народжуються повністю білими. Характерне забарвлення з’являється в міру дорослішання.
Сіамська кішка мініатюрна та витончена. Голова середньої величини, пропорційна до тулуба, клиноподібної форми. Ніс довгий, прямий, продовжує лінію чола без перенісся. Підборіддя та щелепи не великі. Вуха подовжені, великі, широкі в основі та загострені на кінцях. Очі мигдалевидні, злегка розкосі, не глибоко посаджені, ясно-блакитні або сині. Шия довга, струнка. Тіло м’язисте, гнучке, дещо видовжене, пропорційно складене. Плечі та стегно приблизно однієї ширини. Спина та поперек сильні. Ноги довгі та тонкі, але сильні, задні трохи довші за передні. Лапки маленькі овальні. Хвіст довгий, тонкий, на кінці загострений. Шерсть дуже коротка, густа, блискуча, щільно прилягає до тіла. У всіх сіамських кішок характерне акромеланічне забарвлення, це коли основний колір хутра та колір шерсті на мордочці, вушках, лапках та хвості відрізняються. Фелінологи таке забарвлення називають пойнтом.
Сіамські кошенята народжуються повністю світлими та тільки дорослішаючи темнішають. Наразі за кольором хутра виділяють приблизно 20 різновидів сіамської кішки.
Найпопулярніші різновиди забарвлення сіамської кішки:
Сіамці дуже гарні мисливці
Догляд за сіамською породою мінімальний через те, що вони мають дуже коротке хутро. Хоча кішки самостійно добре доглядають за своєю шубкою раз у тиждень треба їх вичісувати та мити за необхідності. Також, треба регулярно чистити вушка серветкою, яка змочена у теплій кип’яченій воді.
Зазвичай сіамські кішки дуже лагідні та ніжні. Вони швидко прив’язуються до господарів і дуже їм віддані. Сіамки люблять “поговорити” із господарем, тож якщо будете регулярно виділяти час на спілкування, матимете не тільки гарного слухача, але й “співрозмовника”, який радо підтримає бесіду. Сіамські кішки дуже добре вміють виразити свої емоції голосом. Вони дуже незалежні, наполегливі та вперті. Гарні мисливці. Завжди раді погратися, якщо ви підтримаєте її ініціативу й взяти участь у грі, радості кішки не буде меж.
Сіамські кішки дуже чутливо реагують на зміну настрою господаря, тому розуміють коли господар має настрій для спілкування, а коли краще його не чіпати. Це інтелектуали котячого світу вони легко піддаються деаеруванню, швидко звикають до ошийника та шлейки, тож ви зможете гуляти з сіамською кішкою по вулиці так, як з собачкою.
На жаль колись хтось з невідомих причин зіпсував їх репутацію і багато хто вважає сіамських кішок агресивними, егоїстичними, мстивими та істеричними. Із реальним станом речей всі розповіді про поганий характер сіамських кішок не мають нічого спільного, звичайно якщо приділяти кішці увагу та займатися її вихованням. Це унікальні кішки, якщо ви зупините свій вибір на цій породі та подаруєте свою любов, увагу та турботу, то будьте певні – у вашому домі поселиться щастя.
Сіамські кішки мають схильність до ряду серйозних захворювати. Зокрема: аденокарцинома тонкої кишки – рак кишківника; алахазия стравоходу – захворювання стравоходу, яке призводить до збільшення стравоходу та утруднює проникнення їжі; астма; гіперестезія – підвищена чутливість до болю; схильність до раку легеней. Вони можуть страждати від алергії, зокрема на деяку їжу, тютюновий дим, книжковий пил, дезодоранти, блошині укуси. Також мають схильність до стоматологічних проблем, тому необхідно слідкувати за гігієною ротової порожнини кішки.
Наші партнери Елітстелі натяжні стелі в Киеві.
Сайт про собак Собакоманія