Російська блакитна кішка

Історія виникнення породи російська блакитна.

Російська блакитна кішка початок ХХ ст.

Країна походження цієї породи – Росія. Існує легенда ніби розведенням російських блакитних кішок займалась сама Катерина ІІ. Інша легенда говорить, що у давні часи вікінги брали у походи кішок, які дуже сильно нагадують російських блакитних.
У США російська блакитна кішка потрапила у 1900 році.
У 1940 роках для покращення якостей породи додали сіамської крові. У період ІІ Світової війни порода ледве не вимерла. Нащастя завдяки кільком ентузіастам, які вивезли кілька кішок із Архангельська, породу вдалося врятувати та відновити але вже у Великобританії.
Свого сучасного вигляду російська блакитна набула тільки у 1965 році.

Характерні ознаки породи російська блакитна.

Ці кішки вирізняються стрункою легкою статурою.

Кішки середнього розміру.
Візитною карткою породи є коротка, густа, шовковиста та ніжна шерсть дуже схожа на плюш. Забарвлення російської блакитної кішки чисто блакитне, рівномірне без домішок інших відтінків. Ніс та нижня частина лап можуть мати сіро-блакитний відтінок.
Голова схожа на клин, череп плоский з вузькими вилицями. Мордочка коротка та пряма. Вуха великі і ледь прозорі, з гострими кінчиками.
Очі дуже гарні, великі, дуже красивого ясно-зеленого кольору.
Шия довга, що робить статуру кішки витонченою, але виглядає коротшою через коротку густу шерсть.
Груди та спина добре розвинуті не кремезні але м’язисті. Лапи тендітні, довгі, подушечки лап невеликі овальні. Задні лапи трохи довші і сильніші за передні. Хвіст невеликий, біля основи потовщений і загострений на кінчику.
Російські блакитні кішки виглядають дуже витонченими та елегантними. У них чарівні зелені очі. Структура їх вовни, вага, легкий кістяк, вушка та хвіст надає кішці легкості.
Кішки цієї породи мають малу вагу 2,5 -3 дуже рідко 4 кг.
Недоліками породи вважають: білі чи світлі плями, смугастий малюнок на хутрі, важкий кістяк, жовтий відтінок очей, виражений сіамський тип забарвлення.

Особливості догляду та характер російської блакитної.

Це дуже ніжні, лагідні та товариські створіння.

Власники цих кішок стверджують, що російські блакитні кішки дуже доброзичливі та товариські. Вони із задоволенням будуть спілкуватися з іншими співмешканцями вашого будинку. Вони готові потоваришувати із дітьми, іншими кішками чи з собаками та хом’яками. Це кішка компаньйон. Проте, російська блакитна не буде надто засмучуватись, якщо вам доведеться затриматись на роботі, а займе себе іграми.
Відданість господарям кішки цієї породи демонструють досить оригіналним способом: встають на задні лапи, обіймають ногу господаря передніми лапками не забуваючи при цьому муркотати. Вони можуть годинами лежати у вас на колінах муркотати та мружитись від задоволення, оскільки їх шерсть дуже приємна на дотик, тож задоволення від такого спілкування отримає не тільки кішка.
У російських блакитних кішок спокійна лагідна вдача, вони поступливі, слухняні та досить легко піддаються дресируванню. Але іноді ці кішки проявляють волелюбність та впертість. Не зважаючи на свою товариськість дуже обережна із незнайомими людьми, з гостями сором’язлива й не надто охоче йде з ними на контакт. Тому не варто силоміц її утримувати або намагатися попестити – так ви налякаєте її та травмуєте, адже вона істота ніжна з тонкою душевною організацією. Дайте їй звикнути до незнайомих людей і вона вирішить потоваришувати з ними сама.
Ці кішки мають вроджений мисливський інстинкт. Вона може довго чатувати на «здобич» у вигляді іграшок чи вистрибувати із засідки щоб «піймати» іграшкову мишку або ганятися за мухою.
Російські блакитні кішки не потребують складного догляду. Вони досить охайні щоб самостійно утримувати в чистоті свою шубку. Оскільки їх шерсть не сплутується, процедуру розчісування можна проводити раз на кілька днів. Мити раз на кілька тижнів. Під час линьки рекомендується використовувати спеціальний шампунь. Не забувайте також періодично оглядати очі та вуха ваших вихованців.

До яких хвороб має схильність російська блакитна.

Генетичних хвороб, які були б характерні для російських блакитних кішок, не зафіксовано.
Варто звернути увагу на збалансоване харчування ваших вихованців. Слід пам’ятати, що російським блакитним кішкам катеорично протипоказана жирна їжа.
Також, не варто забувати про необхідність своєчасних щеплень та переодичного відвідування ветеринарної клініки для попередження проблем зі здоров’ям Вашої улюблениці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *