Екзотична короткошерстна кішка (Екзот)

Історія виникнення породи екзотична короткошерстна кішка.

Екзоти належать до порід отриманих у результаті планомірної селекції

Роботу над породою екзотична короткошерстна кішка селекціонери почали наприкінці 50-х початку 60-х років ХХ століття. Заводчики планомірно схрещували перських кішок з американськими короткошерстними для зміцнення кістяка та надання більшої контрастності сріблястого забарвлення останніх. Отримане таким чино потомство виявилось на стільки цікавим, що експерт CFA Jane Martinke запропонувала використати отриманих гібридів для створення короткошерстного різновиду персів а американську короткошерстну породу лишити без змін. На перших етапах створення породи крім американських короткошерстних кішок використали також кішок порід бурма та російська блакитна.
У 1966 році одна з асоціацій любителів кішок в Сполучених Штатах офіційно визнала отриманих таким чином кішок окремою породою.
У січні 1967 року CFA дозволила екзотам приймати участь у виставках як окрема порода.
Перших значних успіхів було досягнуто у 1971 році, коли кішка нової породи DOCIA DAO TRIBY із забарвленням чорний дим стала абсолютною чемпіонкою виставки CFA та отримала звання Національний переможець.
Починаючи з 1977 року порода вважається в основному сформованою, в розведенні приймають участь екзоти, американські короткошерстні та перські кішки. З 1987 року дозволяється в’язати екзотів тільки з персами. Це правило діє й понині. Під час розведення екзотів часто народжуються довгошерстні кошенята. Провідна селенологічна асоціація CFA не дозволяє заявляти довгошерстних екзотів в класі чемпіонів не залежно від якості тварин. Інші організації дозволяють таких екзотів виставляти у класі перських кішок або у класі довгошерстних екзотів.

 Характерні ознаки породи екзотична короткошерстна кішка.

Свою милу зовнішність екзоти отримали від персів.

Зовні екзотичні короткошерстні кішки нагадують перських, але з короткою шерстю. Тому деколи цих кішок називають короткошерстними перськими кішками. Ці тварини досить кремезні середнього або більшого за середній розміру з невеликим тулубом та широкою грудною клиткою. Кінцівки короткі та масивні. Спина пряма. Хвіст короткий. Лапи великі та круглі. Голова кругла з масивним черепом, помітним підборіддям, мордочка округла, ніс широкий та короткий, скроні повні, щелепи широкі та сильні, все разом створює враження невинності та дитячого виразу на мордочці. Шия коротка та міцна. вуха маленькі та заокруглені, ледь нахилені вперед та широко поставлені. Очі великі, круглі, широко посаджені.
Шерсть м’яка, густа, ніжна на дотик середньої довжини, але трохи довша ніж у інших короткошерстних порід. Наразі визнано 85 варіантів зарабвлення хутра екзотів.
При оцінці якості тварин цієї породи найбільшу увагу приділяють голові тварини, але при цьому не забувають про інші параметри без яких екзота не можна назвати високопородним. Екзот повинен бути втіленням гармонії та дитячої наївності, що викликає особливий захват у справжніх поціновувачів породи.

Особливості догляду та характер екзотів.

Екзотичні короткошерстні кішки дуже милі й лагідні створіння.

Екзотична короткошерстна кішка – це втілення ніжності та лагідність, наівність та безпосередність. Екзоти не нав’язливі у спілкуванні, але завжди готові погратися з вами та співати ніжні пісні. Ці кішки прекрасні компаньйони, вони ненав’язливі, але завжди готові до спілкування з людиною. У характері екзотів домінують найкращі риси персів – лагідність та доброзичливість. Вони легко піддаються вихованню, врівноважені, але водночас грайливі, спритні і винахідливі. Це спокійні невибагливі кішки, які дуже люблять поспати і навіть у дорослому віці із задоволенням ганяються за папірцем прив’язаним до мотузки.
Екзоти не потребують складного догляду. Оскільки їх шерсть не сплутується, процедуру розчісування можна проводити раз на кілька днів. Мити раз на кілька тижнів. Під час линьки рекомендується використовувати спеціальний шампунь. Не забувайте також періодично оглядати очі та вуха ваших вихованців.

До яких хвороб має схильність екзот.

Генетичних хвороб, які були б характерні для екзотичної короткошерстної породи, не зафіксовано.
Варто звернути увагу на збалансоване харчування ваших вихованців. Слід пам’ятати, що цим кішкам катеорично протипоказана жирна їжа.
Також, не варто забувати про необхідність своєчасних щеплень та переодичного відвідування ветеринарної клініки для попередження проблем зі здоров’ям Вашої улюблениці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *