Місія здійсненна: як швидко привчити кішку до унітазу

Кіт на унітазі

Привчання кішки до унітаза може здійснюватись декількома способами. Хазяїну доведеться виявити терпіння і діяти послідовно. Тварина має зрозуміти, що саме від неї потрібно. Привчання до унітаза вимагатиметься від господаря багато сил, але результат виправдає всі зусилля.

Навіщо привчати кішку до унітазу?

Деяким господарям достатньо того, що кішка справно ходить у лоток.

, Однак, привчання до унітаза має низку переваг:

 • економія на купівлі наповнювача для котячого туалету;
 • економія часу, який щодня витрачається на прибирання лотка;
 • чистота та відсутність запаху, тому що відпадає необхідність мити лоток, стежити за його чистотою;
 • відсутність слідів навколо лотка, які часто залишаються після контакту котячих лапок із наповнювачем.

У господаря привченого до унітазу вихованця з’являється зайвий привід для гордості. Можна здивувати гостей та друзів тим, що кіт привчений до унітазу.

Що врахувати під час навчання

Кішка ходить до унітазу

Перед тим, як розпочати навчання тварини, потрібно врахувати деякі фактори:

Вік кішки. Оптимальним вважається вік від пів року. Якщо привчати до унітаза кошеня віком до 6 місяців, він може падати та провалюватися в унітаз. Це дасть негативний ефект, тварина злякається і привчити його до унітаза буде складно, інколи і неможливо. Саме тому починати надто рано не варто. Однак тварину старше 2 років буде важко перевчити, тому сильно затягувати теж не варто;

Ходить на лоток. Краще починати привчати до унітаза лише тих тварин, які привчені до лотка. Якщо кіт не може зрозуміти принцип відвідування лотка, то привчання до унітаза стане для нього непосильним завданням;

Час та терпіння. Не варто розпочинати навчання без наявності вільного часу та бажання. Якщо людина кричатиме на тварину, поводитиметься агресивно або квапитиме, результату це не принесе;

Стабільність навчання. Господар має відповідально підійти до привчання тварини. Не можна займатися цим іноді, потрібна наполеглива і стала робота;

Способи привчання до унітазу

Існує кілька способів привчання вихованця до унітаза. Вибір оптимального залежить від віку тварини, її звичок. Якщо кіт вже справно ходить до лотока, можна використовувати цю навичку для придбання нової звички. У протилежному випадку слід почати з привчання до лотка й одразу переходити до наступного етапу.

За допомогою лотка

Привчання до унітаза за допомогою лотка – популярний та надійний спосіб.

Кошеня унітаз

Діяти необхідно згідно з інструкцією:

 1. Перемістити лоток ближче до унітаза. Якщо він стоїть у коридорі, слід трохи посунути його ближче до туалету. Пересувати за один раз більше ніж на 30 сантиметрів не рекомендується.
 2. Залишити лоток на новому місці хоча б на кілька днів. Кішка має звикнути до нового розташування лотка. Після цього можна пересунути ще ближче. Так діють доти, доки лоток не буде поруч з унітазом.
 3. Привчання кішки до розташування лотка на висоті. Для цього потрібно ставити лоток на високу стійку конструкцію, щоразу піднімаючи трохи вище. Так кішка привчиться до висоти та перестане боятися. На кожному кроці підйому лотка вище трохи зменшувати кількість наповнювача в ньому.
 4. Розташування лотка на сам унітаз. Залишити його в такому положенні потрібно мінімум на 3-4 дні, щоб тварина звикла.
 5. Повна відмова від лотка. Прибрати його потрібно після того, як тварина звикла до висоти, унітазу та відсутності наповнювача. Слід прибрати лоток так далеко, щоб тварина не відчувала його запаху, інакше все виявиться марним.

Якщо кішка впаде з унітаза або в нього виникне страх. Це ускладнить завдання та зробить навчання неможливим. Саме тому перші кілька разів відвідування унітазу без лотка людина має бути поруч.

Якщо кіт відмовляється ходити в унітаз, можна повернути лоток на кілька днів. Після того, як тварина заспокоїться, прибрати її знову.

За допомогою спеціального пристрою

Пристрій для унітазу коти

Ще одним способом привчання тварини до туалету є використання спеціального пристрою. Воно є системою з кількох кілець у вигляді насадки на унітаз. Вартість його невелика, тому пристрій є доступним та простим у використанні.

 • Встановіть пристрій на унітаз. Лоток при цьому краще залишити на місці, але показати нове місце коту.
 • Насипати трохи наповнювача з лотка, щоб кіт відчував запах.
 • Якщо тварина почне ходити в унітаз, і в лоток, то останній треба прибрати.
 • У спеціальної насадки поступово знімають по одному кільцю. Таким чином розмір вільного отвору на унітазі стає більшим і тварина поступово звикає до його справжнього розміру.
 • Забрати наповнювач, щоб кіт відвик від нього.
 • Забрати насадку повністю.

Такий варіант зарекомендував себе як надійний та недорогий. Придбати пристрій нескладно, він значно спростить весь процес привчання.

Поради до привчання

Щоб кішка привчилася до унітаза, людині потрібно докласти ряду зусиль і дотримуватися деяких правил:

 • залишати двері в туалет завжди відчиненими. Тварина повинна мати вільний доступ до приміщення;
 • не закривати кришку унітаза, щоб кішка завжди могла мати доступ до нього;
 • ставитися до процесу навчання спокійно, розмірено, не квапити події;
 • не тиснути, не кричати на тварину.

За жодних обставин не можна застосовувати силу до кішки у процесі навчання.

Не завжди кішка прихильно ставиться до застосування спеціальної насадки на унітаз. Деякі тварини сприймають її за напувалку або просто не розуміють, чого від них хоче господар.

 

Нерідко після того, як прибирають кілька кіл, і отвір стає більшим, кішка лякається і відмовляється продовжувати навчання. У цьому випадку варто поставити на унітаз лоток та спробувати зацікавити тварину таким чином.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *