Британський кіт

Сірий кіт британський

Британські коти, з’явившись в кінці 20-го століття, завоювали популярність і любов по всьому світу. Це досить великі коти з чеширською посмішкою, великими очима і плюшевою шубкою. З кожним роком селекціонери вдосконалюють породу і привносять все більшу різноманітність в окрас представників цієї породи кішок.

Вже зареєстровано понад 60 видів відтінків шерсті британців.

 

Назва породи: Британський кіт
Країна походження: Великобританія
Час зародження породи: XIX століття
Вага британських котів: 3 – 8 кг
Код EMS: BRI
Тривалість життя британських котів: 12 – 15 років
Скільки коштують (ціна кошенят): 100 – 700 $

Історія появи британського кота

Британська короткошерста кішка – одна з найстаріших великих порід кішок Великобританії. Спочатку порода була відома під назвою «британська блакитна». Назва була пов’язано з характерним забарвленням.

Довгі роки кропіткої роботи над поліпшенням зовнішнього вигляду й отриманням різноманітних видів забарвлення не залишилися без нагороди. Британська шоколадна кішка стала справжньою окрасою виставок і гордістю селекціонерів. Перший представник даного різновиду британців свій шоколадний відтінок отримав практично випадково, в результаті селекції з персами колорпоінтового забарвлення.

Британська блакитна була виведена приблизно в кінці дев’ятнадцятого століття. В процесі селекції забарвлення тварини змінилося, тому назва стала не зовсім актуальною. У зв’язку з цим представників породи почали називати «британськими короткошерстими». Сьогодні існує понад сто варіацій забарвлення та узорів цих кішок.

Британські коти

Британська короткошерста кішка сильна порода, з міцним, кремезним тілом, короткими лапами, круглою головою, маленькими, широко посадженими вухами та коротким прямим носом.

Коротка шерсть, схожа на плюш з характерним підшерстям, допомагає тварині відмінно зберігати тепло в прохолодні пори року. Колір шерсті та варіації візерунків у цієї породи – найбагатші, вони можуть мати практично будь-який відтінок: білий, чорний, блакитний, рудий, кремовий, шоколадний, ліловий, двоколірне або триколірний забарвлення.

Різним може бути й колір очей. Він буде залежать від забарвлення шерсті тварин. Багато хто вважає, що чудовий колір очей мають британські короткошерсті коти білого кольору. У таких тварин очі глибокого сапфірового відтінку. Очі можуть бути також темно-золотого, мідного або оранжевого кольору.

Примітно, що серед представників породи досить часто зустрічаються тварини з різноколірними очима.

Фото породи котів британець

Характер британців

Британська короткошерста кішка часто характеризується як спокійна тварина, з досить незалежним характером. Попри це, представники породи обожнюють перебувати серед членів сім’ї та брати участь у всіх сімейних заходах.

Не можна сказати, що короткошерсті британці є ласкавими домашніми улюбленцями. Потрібно відзначити, що ці кішки дуже вибагливі. На відміну від багатьох інших порід, ця кішка не піде на руки до першого зустрічного, також тварина навряд чи буде рада спілкуванню з незнайомцями. Кішка любить сидіти на руках тільки у тих людей, яких вона вибрала сама.
Характер британського кота

Британська короткошерста кішка не дуже вимоглива до себе в плані догляду та уваги. У зв’язку з цим її прийнято вважати відмінним варіантом для зайнятих людей, які більшу частину часу проводять на роботі. Ці кішки з гідністю оцінять компанію іншої тварини в тому випадку, якщо залишаться надовго самі вдома.

Попри такий неординарний характер, короткошерсті британці досить терпимі до дітей. Кошенята британських котів, як і більшість молодняку ​​інших порід, грайливі та активні, але в процесі дорослішання стають менш рухливі, замість активних ігор все частіше вибираючи можливість просто повалятися або подрімати. Навіть перебуваючи довгий час на самоті, короткошерстий британський кіт не виявляє особливої ​​активності, тому ваші меблі або предмети декору навряд чи постраждають.

Британські кошенята – це майбутні аристократи. Ці коти волелюбні, гордовиті та тактовні. Але деяка холодність і відстороненість визначає їх характер. При цьому британці дуже ласкаві, грайливі, прив’язуються до господаря з перших днів. Це спокійні та доброзичливі вихованці, добре ставляться до дітвори та інших тварин.

Щоб вони знали своє місце, їх потрібно виховувати, не втрачаючи часу, відразу після прибуття в новий будинок. Похвала повинна бути присутня разом зі строгістю. Природою порода наділена кмітливістю і здатністю до дресування.

Британець не є тільки лише красивою м’якою іграшкою. При хорошому вихованні він стане кращим другом, ненав’язливим і інтелігентним. Вони справжні господарі в будинку, вважають за краще знати про все, що відбувається.

Догляд за твариною

Шерсть британських кішок досить коротка, тому не викличе особливого клопоту. Для нормального догляду буде достатньо видаляти зайве волосся за допомогою м’якої щітки або просто звичайним погладжуванням. Щотижня необхідно контролювати стан вух і стежити за тим, щоб в них не виникало запалень, подразнень або забруднень. Обробляють вушні раковини спеціальним розчином, який призначається ветеринаром.

Що їдять британці

В принципі, британські короткошерсті коти не особливо вибагливі. Вони з задоволенням будуть їсти спеціалізовані сухі й консервовані корми. При цьому не потрібно забувати про необхідність систематичного додавання в раціон вихованця вареної курки, шинки, сиру. У зв’язку з тим, що кішки цієї породи в основному ведуть пасивний спосіб життя, слід подбати про те, щоб домашня тварина не набрала зайву вагу. В іншому випадку тварині може загрожувати ожиріння. Особливо актуальна ця проблема для кастрованих котів. Фахівці стверджують, що британському котові в день необхідно отримувати 70 кілокалорій на 1 кілограм ваги. При цьому необхідно розуміти, що певні продукти не повинні входити в раціон тварини. Наприклад, коров’яче молоко, яке може викликати розлад шлунка.

Великий сірий британський кіт

Здоров’я і хвороби

Британська порода – одна з найдавніших порід виведених людиною. Заводчики постаралися зберегти найкращі якості, тому британські кішки відрізняються своєю витривалістю та міцним імунітетом. Однак і британці мають цілу низку специфічних захворювань. Тривалість життя кішок залежить від спадкових факторів, умов утримання, правильного харчування та профілактики захворювань.

Як зрозуміти, що кішка хвора?

Найпоширеніший симптом захворювання – відмова від їжі.

Також ознакою хвороби можуть бути червоні запалені очі або погана вовна. У тому випадку, якщо британець нездужає, у нього утруднене дихання або його переслідує кашель, необхідно терміново звернутися до ветеринара. Багато про стан здоров’я кішки може розповісти температура. Нормальна температура не повинна перевищувати 39°C, якщо ж цифра на термометрі більша за норму, то кішка явно хвора. У разі, якщо температура тіла опускається нижче 37,5 C, тварина перебуває у шоковому стані від внутрішньої кровотечі.

Особлива хвороба британців

Найгострішою та найсерйознішою проблемою для цієї породи є наявність в одному організмі двох груп крові (А та B).

Така особливість не докучатиме самій кішці, проте неприємності можуть виникнути при розведенні потомства. Якщо кішка з типом крові А вступає у зв’язок з партнером протилежної статі з групою, то можуть народитися кошенята, що поєднують обидві групи крові. Після народження кошеня повністю здорове і не відчуває дискомфорту, але раптово гине протягом 3-х діб. У медицині таке явище називається “синдром зникнення кошеня”. Причина – у виробленні антитіл в організмі кішки, які не розпізнають кров кошеня. При взаємодії з материнським молоком відбувається руйнація клітин. Щоб виявити тип крові у ранньому віці, вчені користуються спеціальним тестом ДНК.

Кілька цікавих фактів

  • Британська короткошерста кішка є однією з найстаріших і однією з найбільших порід кішок Великобританії.
  • Існує понад сто варіацій забарвлення та узору вовни кішок цієї породи, варіюється і колір очей, який багато в чому залежить від забарвлення шерсті.
  • Британські короткошерсті коти мають норовливий і досить незалежний характер. Вони не особливо охоче йдуть на контакт з незнайомцями, а ласки і погладжування приймають тільки від найближчих людей.
  • Кішки цієї породи непогано ладнають з дітьми.
  • Попри те, що в дитячому віці британські короткошерсті дуже активні, з віком вони стають все пасивні.
  • Британських короткошерстих можна купувати навіть тим людям, у яких мало вільного часу, а більшу частину дня вони проводять на роботі. Самотність не особливо позначається на характері тварини.
  • Коти цієї породи невибагливі в харчуванні, але вони схильні до ожиріння. Має бути дотримана відповідну дієту і не перегодовувати тварина.
  • Британські короткошерсті кішки вважаються здоровими тваринами. Найпоширеніші захворювання мають інфекційний характер. Попередити їх виникнення можна за допомогою своєчасних щеплень.
  • Догляд за кішкою цієї породи дуже простий, тому короткошерстий британець відмінно підійде для новачка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *